Close
  • Ana
  • /
  • Stil
  • /
  • Braun Series 7 incelemesi: kaliteli, akıllı, uygun fiyatlı elektrikli tıraş makinesi

Braun Series 7 incelemesi: kaliteli, akıllı, uygun fiyatlı elektrikli tıraş makinesi

Braun Series 7,en iyi elektrikli tıraş makinelerifiyat için satın alabilirsiniz. Folyo bazlı bu elektrikli tıraş makinesi, 360 derece dönebilen başlık dahil önceki nesle göre yeni özellikler sunar ve ayrıca sakal uzunluğu otomatik algılama özelliğine sahiptir. Akıllı şeyler gerçekten de bunun amiral gemisi modeli olmadığını düşündüğünüzde.

Seri 7, 7071cc ​​ve 7075cc modellerinde gelir; aradaki fark, dahil edilen ekstra kafalardaki bir varyasyondur. Her ikisi de bu cc sayesinde standart olarak otomatik temizleme istasyonu ile birlikte gelir. Bu, kısa tüyleri düzenli olarak tıraş etmek için ideal bir tıraş makinesidir.

Daha uzun saç kullananlar için,en iyi sakal düzelticilerdaha uygun olabilir. Tamamen manuel süper yakın tıraş hakkındaysanız, o zamanen iyi jiletseçenekler sizin için.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak, Braun Series 7 incelemesine göre bunun sizin için olup olmadığını öğrenmek için okumaya devam edin.


Braun Series 7 incelemesi

(İmaj kredisi: Braun)

Braun Series 7 incelemesi: yapı kalitesi

Braun Series 7, kulağa biraz ucuz gelse de gerçekte yüksek kaliteli ve güçlü hissettiren tamamen plastik bir yapıdır. Aynı zamanda çok hafif ve manevrası kolay olduğu anlamına gelir. Ancak, elbette, bir Philips veya Panasonic modeli gibi tamamen metal değil, bu yüzden aradığınız görünüm buysa, o zaman size daha çok yakışabilir.


Bu nesilde önceki seriye göre daha küçük olmasına rağmen, gövde ve arka kısımda kauçuk bir tutuş var. Bununla birlikte, hala bir kavrama hissi verme işini yaptığını söyledi, bu yüzden burada şikayet yok.

Ekran küçük ama pil ömrü, temizlik hatırlatıcıları ve seyahat kilidi durumu hakkında bilgilerle net. Seyahat kilidi, çantadayken güç düğmesine üç saniye basıldığında bu işlemin açılmasını durdurur.


Kafanın kasetinde bir serbest bırakma düğmesi yoktur, bunun yerine onu çekmenizi gerektirir. Biraz garip ve ıslak ellerle bir faff olabilir - açıkçası, burada Braun tarafından bir maliyet tasarrufu yapıldı. Büyük bir şikayet değil, ancak kafaları düzenli olarak değiştiriyorsanız can sıkıcı olabilir.

Başlıklardan bahsetmişken, bu, daha uzun tüylerle ilgilenen merkezi bir düzelticinin her iki tarafında iki folyo bulunan üçlü bir kesim sistemi ile birlikte gelir. Tüm bunlar, bu modelde yeni olan 360 derece dönebilen başlığa monte edilmiştir. Bu, konturlarda daha yakın bir tıraş sağlar ancak kilitlenemez, bu nedenle bazılarının kaçırabileceği manuel kontrolü vermez.

Sakal uzunluğunu otomatik algılama da bazıları için harika olmayabilir, çünkü bu, tıraş şekliniz buysa, maksimuma ayarlayıp devam edemeyeceğiniz anlamına gelir. Tespiti ve uyarlamayı sizin için yapar. Bu, aslında boyunca çok fazla fark görmenin zor olduğunu söyledi.

Braun Series 7 incelemesi: pil ömrü ve çalışma süresi

Braun Series 7 incelemesi


(İmaj kredisi: Braun)

Braun Series 7, 50 dakikalık tam şarjlı bir çalışma süresine sahiptir. Bu, minimum iki haftalık tıraş kullanımını temsil eden iyi bir sayı.

Bunu ıslak tıraşa izin veren güvenlik kurallarına göre aynı anda prize takıp şarj edemezsiniz. Ancak tam bir tıraş için beş dakikada hızlı şarj edebilirsiniz. Veya boştan, bir saatten fazla olmamak üzere tam güce şarj edin.

Buradaki tek yakınma, temizleme istasyonu çalışırken aynı anda şarj edememesi olabilir. Ancak bir temizlik sadece üç dakika sürdüğü için bu gerçekten önemli bir şey değil.

Braun Series 7 incelemesi: performans

Braun Series 7 incelemesi

(İmaj kredisi: Braun)

Braun Series 7, bu seviyede hayal edebileceğiniz gibi, etkileyici bir elektrikli tıraş makinesidir. Bu folyo bıçaklar çok yakın bir tıraş sağlarken orta kesici uzun tüyleri almada iyi iş çıkarabilir.

Bununla birlikte, bu en yakın tıraş makinesi değil ve daha uzun tüylerde en iyi sonucu vermiyor. Yani bu, düzenli olarak tıraş olan ve sürekli olarak büyümenin zirvesinde kalanlar için daha fazla.

Sakal düzeltici başlığı, yakın bir tıraştan önce ekstra büyümeyi azaltmak için yardımcı olabilir, ancak bazen daha uzun saçların biraz çekildiği hissedilebilir. Bununla birlikte, tıraş köpüğü ilavesiyle, tıraş hiç rahatsızlık vermeden daha da pürüzsüz hale gelir.

Burada çok seçici davranıyoruz, söylemeye değer. Bu hala piyasadaki en iyi elektrikli tıraş makinelerinden biridir, ancak yine de beklediğiniz gibi en üst düzey Series 9 kadar iyi değil.

Braun Series 7 incelemesi: karar

Braun Series 7, kolay bakım için otomatik temizleme istasyonuyla birlikte gelen mükemmel bir elektrikli tıraş makinesidir. Uzun pil ömrü, yakın tıraş ve kuru veya ıslak tıraş özelliği, bunu çok yönlü bir ürün haline getirir. Sakal kesme başlığının dahil edilmesi üniteye daha fazla çok yönlülük katar ve sert çanta ve seyahat kilidinin eklenmesi onu ideal bir seyahat arkadaşı yapar.

Daha uzun saç büyümesiyle uğraşanlar ve daha kaliteli bir metalik yapı isteyenler için,Philips S9000 Prestijonlara daha iyi hizmet edebilir. Tamamen yakın bir tıraş isteyenler için Panasonic Arc 5, hassas cilde sahip olanlar için olmasa da yenmesi zor bir model.

Braun Series 7, temizleme istasyonu ve birçok akıllı özelliği ile fiyatına göre çoğu insanı fazlasıyla mutlu edecek süper bir elektrikli tıraş makinesi seçimidir.

Fiyatlar - Braun Series 7 7899cc:▼