Close
  • Ana
  • /
  • Küçük Ev Aletleri
  • /
  • Braun Silk Expert Pro 5 incelemesi: Vücut tüylerinden kurtulmanın hızlı, güçlü ve güvenli yolu

Braun Silk Expert Pro 5 incelemesi: Vücut tüylerinden kurtulmanın hızlı, güçlü ve güvenli yolu

Braun Silk Expert Pro 5, Braun'un amiral gemisi IPL makinesidir veen iyi IPL makinelerietrafında. Eğer aşina değilseniz, IPL 'yoğun darbe ışığı' anlamına gelir ve bu makineler, vücut kıllarının yeniden büyümesini önemli ölçüde (ve acısız bir şekilde) azaltmak için evde kullanılabilir. Vücut kıllarını kalıcı olarak yok etmeyecekler, ancak belirli cilt tonları ve kıl tipleri için kıl miktarını ciddi şekilde azaltacak ve kılsız kalmanın tüm yükü daha kolay hale getirecektir.


Braun Silk Expert Pro 5, ışık yoğunluğunu cilt tonuna göre sürekli olarak ayarlayan yerleşik bir SensoAdapt özelliği ile hızlı, güvenli ve etkili olacak şekilde tasarlanmıştır. Birkaç farklı model vardır (Silk-expert Pro 5 PL5124'ü test ettik), ancak farklı seçenekler yalnızca dahil edilen ekstraları ifade eder - hepsiyle aynı temel makineyi alırsınız.

Son 8+ aydır bir tane kullanıyorum ve çok etkilendim. Bu son derece iyi bir IPL makinesidir – aslında, birçok alanda şu anda 1 numaralı cihazımızdan daha iyi performans gösterir (bizimPhilips Lumea Prestige vs Braun Silk-expert Pro 5derinlemesine bir karşılaştırma için yüz yüze). Braun Silk Expert Pro 5 incelememin tamamı için okumaya devam edin.

Braun Silk Expert Pro 5 incelemesi: Özellikler ve ekstralar

Braun Silk Expert Pro 5, öne çıkmasına yardımcı olacak birkaç ekstraya sahip en kaliteli bir IPL makinesidir. Bir başlık özelliği, cilt tonunuzu sürekli olarak okuyan ve etkili ve güvenli kullanım için ışık yoğunluğunu otomatik olarak uyarlayan SensoAdapt cilt tonu sensörleridir. 10 farklı yoğunluk seviyesi vardır; cihazın yan tarafındaki bir gösterge çubuğu, hangisinde çalıştığını gösterir, bu o kadar da kullanışlı değildir, ancak oldukça havalı görünür ve bu özelliğin gerçekten bir şeyler yaptığını gösterir.

Ayrıca, ışığın yoğunluğunu manuel olarak azaltmanıza olanak tanıyan 'yeni başlayanlar ve hassas bölgeleri tedavi eden' kişiler için tasarlanmış bir 'Nazik mod' da bulunmaktadır. Standart, yumuşak ve ekstra yumuşak arasında geçiş yapmak için geçiş yumuşatma düğmesine basın.


Farklı alanlara uyacak şekilde iki farklı boyutta kafa değiştirilebilir. Daha geniş olan kafa, geniş ve düz alanların hızlı bir şekilde üstesinden gelmek için idealdir, daha dar olan ise daha küçük veya daha garip alanlar için kullanışlıdır. Not – hassas kafa tüm paketlere dahil değildir, bu yüzden satın almadan önce kontrol edin.

Braun Silk-expert Pro 5 PL5124 IPL makine incelemesi


(İmaj kredisi: Braun)

Ayrıca, makineyle yaptığınız harekete bağlı olarak otomatik olarak etkinleştirilen kayma ve damga modu arasında seçim yapabilirsiniz. İlki, geniş, düz alanları hızlı bir şekilde etkili bir şekilde kaplamak için tasarlanmıştır – Silk Expert Pro 5'i cilt boyunca kaydırın ve aralıklı olarak yanıp sönecektir. İkincisi, daha fazla hassasiyete ihtiyaç duyduğunuz zamanlar içindir ve tedavi etmek istediğiniz alana sıkıca bastırıp bırakarak etkinleştirilir.

Tasarım açısından, gerçekten hata yapamayız. Aslında, tek gerçek dezavantaj, kablosuz seçeneğinin olmamasıdır.


Silk Expert Pro 5'in ampul ömrü 400.000 flaştır. Karşılaştırma yoluyla, aralığın en iyisiPhilips Lumea Prestij(yazım sırasında 1 numaralı IPL makinemiz) yalnızca 250.000'e sahiptir. Braun, bunun 22 yıllık tedaviye eşdeğer olduğunu söylüyor, bu da fiyat etiketini çok daha makul kılıyor.

Ayrıca önceki Silk Expert'ten iki kat daha hızlı çalışır. Her iki bacağı da en düşük enerji seviyesinde 5 dakikadan daha kısa sürede tedavi edebilmelisiniz. Güvenlik konusunda endişeleriniz varsa endişelenmeyin – Skin Health Alliance'ın (dermatologlar ve bilim adamları ile çalışan önde gelen uluslararası bir cilt sağlığı kuruluşu) daha fazla iç rahatlığı için bir tavsiyesi var.

Braun Silk Expert Pro 5 incelemesi: Kimler, nerede ve nasıl kullanabilir?

Braun Silk Expert Pro 5, koltuk altları ve bikini bölgesi dahil olmak üzere vücutta kullanılabilir. Yüzdeki seyrek tüyleri almak için de uygundur, ancak tam sakalları ve göz çevresinde herhangi bir yeri değil.

Tüm IPL makinelerinde olduğu gibi, Braun Silk Expert Pro 5 en çok koyu saçlı ve açık ila orta ten rengine sahip olanlar için etkilidir. Esasen, saç rengi ile ten rengi arasındaki fark ne kadar büyükse, o kadar iyidir. Bu da dahil olmak üzere IPL makinelerinin, açık vücut kılları veya koyu tenli olanlar için etkili olması pek olası değildir. Bununla birlikte, bu ekstra bir uyarı ile birlikte gelir: SensoAdapt cilt tonu sensörleri nedeniyle, kesinlikle koyu ten üzerinde kullanım için uygun değildir.


Tıraş gibi alternatif bir yöntem kullanarak tüyleri almanız gerekecek.ağdaveyaepilasyonIPL ile hedeflemeden önce. 4-12 haftalık bir başlangıç ​​dönemi için haftada bir kez kullanın, daha sonra bakım için gerektiği kadar devam edin.

Silk Expert Pro 5'in kullanımı çok kolaydır ve ayrıca neredeyse tamamen ağrısızdır. Bazen kafa biraz sıcak hisseder ve bazen de küçük bir sızlama hissedersiniz - muhtemelen önceden tüyleri almakta yetersiz kaldığınızda - ama ağda veya epilasyonla karşılaştırıldığında, bu parkta bir yürüyüştür.

Braun Silk-expert Pro 5 PL5124 IPL makine incelemesi

(İmaj kredisi: Braun)

Braun Silk Expert Pro 5 incelemesi: Çalışıyor mu?

Evet. Braun Silk Expert Pro 5'i sekiz aydır kullanıyorum ve vücudumdaki tüyler önemli ölçüde daha seyrek, daha yavaş uzuyor ve daha ince. Bacaklarım üzerinde en az etkili oldu, bu şaşırtıcı değil çünkü tüyler daha adil, daha ince ve cilt daha bronzlaştı. Ama başka yerlerde fark çok büyük.

Bu noktada, muhtemelen beyaz tenli ve koyu saçlı bir insan olarak, temelde bir IPL makinesinin hayali olduğumu vurgulamalıyım. Sizin için ne kadar etkili olduğu cilt ve saç tipinize göre değişecektir. Ara sıra yapılan kontörlere ayak uyduramazsanız saçlarınızın zamanla eski haline dönmeye başlayacağını da söylemekte fayda var.

Başlangıç ​​periyodu faff - haftada bir tüm vücudunuz gibi hissettiren tıraş ve IPLing oldukça yoğun bir rutindir. Ancak, iki veya üç kullanımdan sonra fark ettim kiönemli ölçüdedaha az saç çıkıyor ve bundan sonra her şey çok düzgün gidiyordu. Bakım, can sıkıcı iki aşamalı tüy alma işlemiyle bile, denediğim diğer tüy alma yöntemlerinden (ve hemen hemen hepsini denedim) daha hızlı ve çok daha uzun ömürlüdür.

Ortaya çıkan daha ince, daha seyrek tüyler, diğer tüy alma yöntemlerinin bir yan etkisi olabilen batık tüyler veya tahriş olmuş cilt yaşamadığım anlamına gelir. Son olarak, tüyleri çıkarmadan önce belirli bir uzunluğa kadar uzatmak zorunda kalmamanın ek bir avantajı da vardır - bu nedenle yaz aylarında, etkili bir şekilde ağda veya epilasyon yapmadan önce uzun pantolonlarda bir hafta boyunca terleme olmaz.

Braun Silk Expert Pro 5 incelemesi: Karar

Braun Silk Expert Pro 5'ten çok etkilendim. Ergonomik şekli ve sezgisel kontrolleri ile kullanımı kolay ve neredeyse tamamen ağrısız. Sizin için ne kadar etkili olduğu cilt tonunuza ve saç tipinize bağlı olacaktır ama benim için çok etkiliydi.

Fiyatı yüksektir, ancak uzun süreli epilasyon asla ucuz değildir. Fırsatların nadir olmadığını da unutmayın (bölgenizdeki mevcut en iyi fiyat için aşağıdaki widget'ı kontrol edin). Ve 22 yıllık bir ömrüyle, buna fazlasıyla değdiğini söyleyebilirim.

Hiç şüphe yok ki bu onlardan birien iyi IPL makinelerisatın alabilirsin.

Bunu beğendin mi?