Close
  • Ana
  • /
  • Fırsatlar
  • /
  • Geniş bant karşılaştırması - en iyi Aralık 2020 fırsatları, paketleri ve fiyatları

Geniş bant karşılaştırması - en iyi Aralık 2020 fırsatları, paketleri ve fiyatları

Yeni bir internet planına ihtiyacınız olduğunda, geniş bant karşılaştırması tam da ihtiyacınız olan şeydir. Bunun nedeni, geniş bant anlaşmaları söz konusu olduğunda basit bir cevap olmamasıdır ... bundan çok daha karmaşıktır. Ucuz planlar, geniş bant ve TV fırsatları, fiber seçenekleri ve hız seçenekleriyle kafanızı uçurun, geniş bant paketleri için hiç bu kadar seçenek olmamıştı.

Açıkçası, tam olarak ne aradığınızı biliyorsanız ve sadece en iyi fiyatları görmek istiyorsanız, bu kolay olacaktır. Mevcut tüm geniş bant fırsatlarını tek bir yerde karşılaştırmak için aşağıdaki özel fiyat karşılaştırma tablomuzu kullanın.

Geniş bant karşılaştırması: en iyi fırsatları görün

İnternet paketleri söz konusu olduğunda ne istediğiniz / neye ihtiyacınız / neye ihtiyacınız olduğu hakkında hiçbir fikriniz yok mu? Bu kılavuzun geri kalanını, en iyi geniş bant anlaşmalarını oluşturan tüm farklı faktörlerin eksiksiz bir incelemesi olarak düşünün.

Büyük isim ISP'leri (internet arama sağlayıcıları) karşılaştırdık, ne tür hızlara ihtiyaç olduğu sorularını yanıtladık ve en iyi geniş bant paketinin ne olduğu sorusunu yanıtladık.


geniş bant anlaşmaları

(Resim kredisi: Shutterstock)

Hangi hıza ihtiyacınız var? ADSL, fiber veya Ultrafast?

Temel düzeyde, iki tür geniş bant hızı vardır - ADSL ve fiber. Ancak, teknoloji daha iyi hale geldikçe, Ultrafast biçiminde yeni bir üçüncü seçenek ortaya çıkıyor:


ADSL:
ADSL'yi tercih ettiğinizde, 10 / 11Mb işaretinin ortalama hızlarına ulaşacaksınız. Bu gerçekçi olarak fazla değil. E-postaların temel görevleri, web'de gezinme ve bazı hafif akışlar konusunda size yol gösterecektir.

Ancak bunun ötesine geçmeye çalıştığınızda, internet mücadelenizi görmeye başlayacaksınız. ADSL'nin en büyük yararı, fiber maliyetinin altına inen inanılmaz derecede ucuz fiyatlandırmasıdır.


Fiber geniş bant:
İnsanların çoğunun gitmek isteyeceği şey budur. Hızlar büyük ölçüde ihtiyatlı olabilir, ancak en uygun fiyatlı fiber planları 30-40Mb ortalama hız işaretinde olacak ve daha hızlı planlar 70Mb + seviyesine çıkacak.

Fiber, ADSL'den bir ay daha pahalıya mal olacak olsa da, çoğu büyük hanehalkı için değerli bir yatırım olacak ve birden fazla kişinin aynı anda yayın yapmasına, oyun oynamasına ve daha fazlasına izin verecek.

Ultra hızlı geniş bant:
Bu seçenek gerçekçi olarak çoğu insan için geçerli değildir, ortalama hızları 100Mb'yi aşmaktadır, internetlerinden gerçekten tutarlılığa ihtiyaç duyanlar içindir. Büyük dosyaları içe ve dışa aktarmanız gerekiyorsa, çok fazla akış gerçekleştiriyorsanız veya yalnızca büyük bir evde yaşıyorsanız, bu gitmeye değer bir yol olabilir.

Geniş bant anlaşmaları için sözleşme süresi:

Bir internet anlaşmasının seçilmesiyle ilgili diğer faktörler gibi, bu, seçtiğiniz ISS'ye göre tamamen değişen bir özelliktir. BT 24 aylık sözleşmeler sunar, Virgin 12 ve 18'i içeren farklı seçeneklerin bir karışımına sahiptir, ancak sağlayıcıların çoğu sizi 18'e koyar.


Sayfanın üst kısmındaki filtremizi kullanarak farklı uzunluklara bakmak için filtreleyebilirsiniz ancak çoğunluğu 12, 18 veya 24 ay olacaktır.

Geniş bantım için önceden bir ücret ödemem gerekiyor mu?

Geniş bant tedarikçilerinin büyük çoğunluğu başlangıçta sizden bir tür ücret talep edecektir, bu bazen sadece peşin maliyet olarak bilinir ve bazen hattınızın tasnif edilmesi ve kutunuzun takılması için bir 'kurulum' ücreti olarak bilinir.

Bununla birlikte, başlangıç ​​maliyetlerini ortadan kaldıran bazı sağlayıcılar ve ara sıra ücretsiz ön promosyonlar sunan diğerleri vardır. Vodafone, Plusnet, Post Office ve Shell Energy gibi şirketler kurulum ücreti almıyor.

Geniş bant paketime TV ekleyebilir miyim?

Bu tamamen hangi ISS ile gitmeyi planladığınıza bağlıdır. Geniş bant ve TV anlaşmaları söz konusu olduğunda, internetinizin yanı sıra TV planlarını dahil etmek için en fazla seçenekle Sky, Virgin ve BT'den en iyi seçenekleri göreceksiniz.

Diğer sağlayıcılar tipik geniş bant ve TV anlaşmalarını içermez ancak benzer bir şeye sahiptir. Vodafone ve EE, biraz daha fazla öderseniz Apple TV'yi internetinizle birlikte sunuyor ve Now Sky pass'larını (Spor veya Eğlence) daha yüksek bir ücret karşılığında sunuyor.

Genişbantımla herhangi bir ücretsiz hediye alabilir miyim?

Geniş bantlı ücretsiz hediyeler, şaşırtıcı derecede sık rastlanan bir özelliktir. BT, anlaşmalarıyla sık sık Mastercard'lar sunar, Plusnet sık sık en iyi tekliflerine para iadesi yapar ve Virgin ara sıra ücretsiz hediyelerle büyük gelir.

Televizyonlar, Xbox'lar ve daha fazlası genellikle Virgin'den gelecek ve bazen BT aynı şeyi bir anlaşmanın üzerine ücretsiz bir hoparlör çıkararak yapacak.

geniş bant anlaşmaları

(Resim kredisi: BT)

Geniş bant fırsatları: doğru sağlayıcıyı seçme

BT geniş bant fırsatları:
Şu anda İngiltere'deki en popüler ISP olan BT, çoğu insanın aklına ilk giren seçenek olacak. Ne yazık ki, bu tür bir marka bilinirliğiyle BT kesinlikle en ucuz seçenek değil. En üste atılan Matercard'ların eklenmesi yoluyla sıklıkla maliyetleri düşürmeye yardımcı olurken, maliyetlerin üst sınırında kalacaklar.

BT, harcadığınız para için Virüs koruması, Akıllı hub'lar sunar ve hızlı garantiler sağlar ve pakete bağlı olarak BT'nin birçok wi-fi bağlantı noktasına erişim sağlar.

BT'nin en iyi geniş bant tekliflerini burada görün

Sky Broadband fırsatları:
İnternetinizdeki bir başka daha pahalı seçenek olan Sky planları, paketlerini gerçekten de içine almak isteyenler için olma eğilimindedir. Genellikle TV geçişleri, hız artışları ve daha fazlasıyla birlikte gelir, maliyetler Sky'da hızla artabilir.

Ancak, Sky'ın gerçekten lehine olan faktör, kişiselleştirme seçenekleridir. İster sadece internet, internet ve spora erişmek isterse güneşin altında kesinlikle her şeyi istiyorsanız, tam olarak ne istediğinizi seçebilirsiniz.

Favori Sky internet anlaşmamıza göz atın

Virgin geniş bant anlaşmaları:
Sky gibi, Virgin de tamamen kişiselleştirme ile ilgilidir ve TV paketleri atıldığında en iyi değerini bulma eğilimindedir. Aynı zamanda İngiltere'deki en hızlı internetten bazılarını veGerçekten migeniş bant anlaşmalarınızda her şeyi yapın.

Kesinlikle her şeyi 'Ultimate Oomph Bundle' ile toplayın (evet, Virgin'in en büyük paketinin gerçek adı budur) ve Sky Cinema HD'den yalnızca SIM'e ve Ultrafast geniş banda kadar her şeyi alacaksınız.

Virgin'in geniş bant ve TV anlaşmalarıyla ilgili her şeyi öğrenin

TalkTalk geniş bant fırsatları:
TalkTalk, aşağıda listelenen seçeneklere çok benzer şekilde, sadece eski ve basit bir geniş bant sağlayıcısıdır. Yukarıdaki sağlayıcıların sunduğu çanları ve ıslıkları çıkardığınızda, piyasadaki en ucuz fiyatlardan bazıları size kalır.

TalkTalk ile fiber tercih edin

Vodafone genişbant fırsatları:
Bir Vodafone geniş bant paketinden herkesten daha fazla yararlanacak bir grup insan var - mevcut Vodafone müşterileri. Vodafone ağındaysanız, herhangi bir Vodafone planından bir aylık fazladan birkaç kuruş kesebilirsiniz.

İki seçeneği vardır - hem fiber hem de her ikisiçokuygun fiyatlı. Aslında, Vodafone en ucuz sağlayıcılardan biri olma eğilimindedir.

Vodafone'un en iyi fiber geniş bant tekliflerini karşılaştırın

Plusnet geniş bant fırsatları:
Plusnet neredeyse her zaman Birleşik Krallık'taki en ucuz planlara sahiptir ... etkin bir şekilde. Her zaman Plusnet'ten daha düşük aylık faturalar elde edebileceksiniz, ancak anlaşmalarında sık sık bir tekne yükü nakit para iadesi yaparak fiyatını düşürdüğünü görüyoruz.

Plusnet'in geri ödeme planları ile büyük tasarruf edin

Şimdi Genişbant fırsatları:
Artık Sky ve Virgin gibi daha pahalılar ile dünyanın daha ucuz Plusnet ve Vodafone'ları arasındaki bir boşluğa sığmayı başardı. Biraz TV de atarsanız, sadece fiber veya en iyi fiyatlardan biri için uygun fiyatlı.

Now ile hem TV hem de geniş banda sahip olun

Shell Energy geniş bant anlaşmaları:
Genişbant anlaşmalarında oldukça istisnai bir değer sunan bir marka. Shell Energy, gaz ve elektrik gibi diğer hizmetlerine de kaydolduğunuzda en iyi halini alır.

www.broadbandchoicespartners.co.uk/goto

  • 4G ev geniş bant: daha esnek bir internet planı bulun