Close
  • Ana
  • /
  • Koşma
  • /
  • Brooks Aurora-BL incelemesi: koşu ayakkabıları çıldırdı

Brooks Aurora-BL incelemesi: koşu ayakkabıları çıldırdı

Brooks Aurora-BL, Amazon İngiltere'yi satın alıyor

Brooks Aurora-BL incelemesi TL;DR: Blok etrafındaki günlük koşularında kalabalığın arasından sıyrılmak isteyenler için tıknaz, sınırlı sayıda koşu ayakkabısı.


Brooks Aurora-BL'yi, sadece 'uzay çağı' tasarım estetiği harika göründüğü için değil, bunu duyuran basın bültenine ilk baktığım andan itibaren sevmeye hazırdım. Hayır, Aurora BL harika görünmesinin yanı sıra Brooks' BlueLine Lab'ın bir parçasıdır.koşu ayakkabısıBrooks serisinin geri kalanından daha yenilikçi ve ileri görüşlü.

Yanlış anlaşılmasın Gliserin'i herkes kadar severim ama özellikle BlueLine ayakkabılarını çok severim. Geçen yıl en sevdiğim koşu antrenörlerinden biri Brooks Hyperion Tempo'ydu ve ben de gerçekten beğendim.Brooks Katadağı, hızlı Hyperion Elite 2'den bahsetmiyorum bile. Aurora-BL bu ayakkabılarla aynı DNA'yı taşıyorsa, kesin bir hit olacak, diye düşündüm, onları en kısa zamanda denemek için sabırsızlanıyorum.

Ve ayakkabılar gerçekten harika, ancak koşu ergonomisine biraz daha fazla ve görünüşe biraz daha fazla önem veriyorlar, ki bu bir sorun değil, sadece bir gözlem gerçekten. Brooks Aurora-BL'yi satın almalı mısınız? Hype'ın neyle ilgili olduğunu görelim.

Brooks Aurora-BL: Fiyat ve bulunabilirlik

Brooks Aurora-BL, 10 Haziran 2021'den itibaren Brooks ABD, Brooks İngiltere ve seçilen üçüncü taraf perakendecilerde önerilen perakende satış fiyatı olan 200 $/180 £ karşılığında satışa sunulacak.


Brooks Aurora-BL incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Brooks Aurora-BL incelemesi: teknoloji

BlueLine Lab ayakkabısı olan Brooks Aurora-BL, yeni ve yenilikçi teknolojilerle doludur. Orijinal DNA LOFT'tan daha yumuşak, daha hafif ve daha duyarlı olduğu söylenen bu sefer nitrojen enjekte edilmiş üçüncü nesil DNA LOFT köpüğüne sahiptir. Görünüşe göre, ince ayarlanmış nitrojen enjeksiyonu, dayanıklılıktan ödün vermeyen yanıt verme ve yastıklamayı optimize eden büyük hücreli köpük kullanır.


Bu nitrojen aşılı taban, diğer BLueLine Lab ayakkabılarından biraz farklıdır, çünkü DNA LOFT v3'ten daha performans odaklı olan DNA FLASH köpüğü kullanırlar, en azından söyleyebileceğim kadarıyla. Aurora BL'de (henüz) yüzlerce kilometre yapma şansım olmadı, bu yüzden DNA LOFT v3'ün dayanıklılığı hakkındaki iddiaları ne onaylayabilirim ne de inkar edebilirim. Çok uzak çok iyi.

Brooks Aurora BL, 6 mm'lik bir orta taban düşüşüne sahiptir ve benzersiz görünen ve rahat ama çok sıkı olmayan bir yarı saydam üst kısma sahiptir.


Brooks Aurora-BL incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Brooks Aurora-BL incelemesi: ergonomi

Genelde koşu ayakkabılarımı oldukça sıkı bağlamaya çalışırım: Üst kısımların ayakkabıları ayağıma düzgün şekilde bağlamasını seviyorum. Söylemeye gerek yok, Brooks Aurora BL'de ilk koşum için gittiğimde de aynısını yaptım, ancak ortaya çıktı ki, koşu ayakkabısı ayrıştırılmış bir orta tabana sahipken sıkı bağcıklara sahip olmak en iyi fikir değil.

3k gibi sonra, ayaklarımın yan tarafı biraz ağrılı hissetmeye başladı ve 4k'de bağcıkları biraz gevşetmek için durmak zorunda kaldım. DNA LOFT v3, ayaklarımı yan tarafına ve ön tarafa inmeye zorluyor ve bir süre sonra o bölgeyi oldukça ağrıtıyormuş gibi hissettim. Muhtemelen en azından kısmen, çünkü ayaklarımın üzerine neredeyse düz bir şekilde inme eğilimindeyim, yani bu durumda orta tabanın kırıldığı yer.

Ayarlandıktan sonra, Aurora-BL'de daha sonraki herhangi bir koşuya çıktığımdan bahsetmiyorum bile, koşunun tadını çıkarmaya geri döndüm. Ayaklarımın altındaki kalın yastık sadece beni daha uzun yapmakla kalmadı, aynı zamanda üst kısmın gerginliği ayarlandıktan sonra eğlenceli bir deneyim olan koşuları daha da zıplattı: Gittikçe Brooks Aurora BL'ye hayranlıkla ayaklarıma bakmayı sevdim.


Brooks Aurora-BL incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Brooks Aurora-BL incelemesi: estetik

Brooks Aurora-BL'nin bölücü bir koşu ayakkabısı olduğunu hayal edebiliyorum. Daha sert koşucuları uzaklaştırabilecek çok farklı bir görünüme sahip ama bence Aurora-BL'nin görünüşü BlueLine Lab'ın yenilikçi doğasını mükemmel bir şekilde temsil ediyor.

Aurora-BL, Apollo 11'in 50. yıldönümünden ve Brooks'un açıkladığı gibi 'uzayda gerçekleşen keşif, keşif ve öğrenme'den esinlenmiştir. Aurora-BL tasarımı, dokular, yansıtıcı vurgular, nitrojen infüzyon portları ve daha fazlasını içeren uzay temalarını içerir. Aurora-BL, aslında ayaklarınız için bir uzay giysisidir.

En sevdiğim iki kısım ayakkabının arkası ve dilin dokusu. Her ikisi de, ayakkabıların retro-fütüristik doğasını kapsayan bir gerileme kalitesine sahiptir. Ayrıca turuncu rengi gerçekten çok sevmeme yardımcı oluyor. Her zaman olduğu gibi, güzellik bakanın gözündedir, bu yüzden ayakkabıların beyaz-turuncu görünümünün bazılarına pek çekici gelmediğini hayal edebiliyorum, ancak son yıllarda NASA kıyafetlerinin popülaritesini düşünürsek, bu insanlar azınlıkta.

Brooks Aurora-BL incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Brooks Aurora-BL incelemesi: karar

Brooks Aurora-BL, diğer BlueLine Lab koşu ayakkabılarından biraz farklıdır ve sadece şimdiye kadar piyasaya sürülen önceki üç ayakkabıdan daha havalı göründüğü için değil. Bu ayakkabılar daha performans odaklı olduğundan, BlueLine Lab ayakkabılarının hepsinin böyle olacağını varsaydım ve Aurora-BL'nin koşu dinamikleri beni biraz şaşırttı.

Aurora-BL'nin yalnızca nispeten daha az performans odaklı olduğunu ve korkunç olmadığını yeterince vurgulayamam. Koşmaları hoş ve Aurora-BL giydiğim koşu seanslarında kesinlikle ayaklarımı sürüklemedim. Belki benim koşu stilimi diğer antrenörler kadar desteklemiyorlar ama bu, herhangi bir koşu ayakkabısı için söylenebilir.

Brooks Aurora-BL'yi satın almalı mısınız?

Aynı zamanda oldukça çekici olan yastıklı koşu ayakkabılarını seviyorsanız, Brooks Aurora-BL'yi seveceksiniz. Ayakkabıların sınırlı sayıda üretilen doğası, onları kesinlikle bazılarına daha da çekici kılacaktır.

Brooks Aurora-BL incelemesi: ayrıca düşünün

NSNike ZoomX Invincible Run FlyknitKoşucular için, özellikle de çok fazla yastıklamayı tercih eden ve ekstra kütleyi umursamayanlar için birçok harika özelliğe sahiptir. Nike ZoomX Invincible Run Flyknit en ucuz koşu ayakkabısı olmayabilir ama yine de Aurora BL'den biraz daha ucuz ve çok benzer bir koşu deneyimi sunuyor.

Koşu ayakkabılarınız sizinki kadar çok yönlü olduğundaHoka Bir Bir Mach 4, onlarla uzun süre koşabilir ve bu hızlı hissi kaybetmeden tempo veya daha zor seanslar almanın yanı sıra bacaklarınıza bakmak için onlara güvenebilirsiniz. Ayakkabılar, ayağınızın altındaki tüm yastıklamaya rağmen esnek kalır ve Mach 4'ü hızlı antrenman günleri için mükemmel bir seçenek haline getirir.

Fiyatlar - Brooks Aurora-BL:▼