Close
  • Ana
  • /
  • Koşma
  • /
  • Brooks Catamount incelemesi: Adidas Terrex'i unutun, bu arazi koşu ayakkabıları şimdiye kadarki 2020'nin en iyileri!

Brooks Catamount incelemesi: Adidas Terrex'i unutun, bu arazi koşu ayakkabıları şimdiye kadarki 2020'nin en iyileri!

Brooks Catamount, Brooks Kadın Catamount'u ... DICK'S Sporting Goods149,99 GörünümBrooks Kadınlar Catamount ... REI.com160 ABD doları Görünüm
Brooks Catamount İncelemesi - Anahtar özellikler


(Resim kredisi: Brooks)

Ağırlık:300 gram (erkek numarası 10UK)
Düşürmek:6 mm
Fiyat:£ 140
Renk:Beyaz / Buzlu Deniz Mavisi / Mavi
Uygun:Boyuta uygun
Özellikler:Yastıklı, iyi tutuş, geniş, zıplayan

Ocak ayında Brooks İnovasyon Kampı'nda ayakkabılara ilk göz attığımdan beri, Brooks Catamount incelemesini gerçekten dört gözle bekliyordum. O zamanlar, ilan edilen birçok ayakkabıdan biriydi ve onları deneyemedik bile ama önemli değildi, elimde görünme ve hissetme şeklini beğendim, teknolojinin sesine gerek yok bu ayakkabılara dahil olduğu söyleniyordu.

• Brooks Catamount'u 1 Ağustos'tan itibaren doğrudan Brooks'tan satın alın

O zamandan beri, Catamount'ta ve aynı zamanda 2020'de denediğim en iyi koşu antrenörlerinden biri olan Brooks Hyperion Tempo'da kullanılan DNA Flash orta tabanı sevdiğim için daha da heyecanlandım. Yumuşak ve canlı DNA Flash orta taban dahil Patika koşusu ayakkabısı cennette yapılan bir maç gibi geliyordu. Endişesiz değildim;en iyi patika koşu ayakkabılarısağlam ve biraz esnek olması gerekir, hassas bir denge bulunması gerekir.


Brooks Catamount'un benim yüksek beklentilerimi karşıladığını ve daha sonra bazılarını bildirmekten mutluluk duyuyorum. Ayakkabılar engebeli arazide yeterli denge ve kontrol sağlamanın yanı sıra rahat ve sadece koşması eğlenceli olmayı başarıyor. Ve ayakkabıların parlak beyaz renginden korkmayın: Kirli olmaları gerekiyor.

Brooks Catamount incelemesi


(Resim kredisi: Brooks)

Brooks Catamount incelemesi: teknoloji

Brooks Catamount, uzun mesafeli parkur koşusu ve ultra iz koşusu için özel olarak tasarlanmıştır. Yeni nitrojenle aşılanmış DNA Flash orta taban hafiftir ve aynı zamanda esnekdir. Anlaşılır bir şekilde, genel koşu deneyimi Brooks Hyperion Tempo'dan farklıdır, çünkü her iki ayakkabı da aynı orta taban teknolojisini kullanmaktadır, çünkü Catamount engebeli arazide savaşmaya hazırdır ve bu nedenle ayak altında daha fazla koruyucu eleman gerektirir.

Bunlardan biri, her türlü hava koşulunda tutuş sağlayan TrailTack kauçuk dış tabandır. Kuşkusuz, ayakkabıları test ettiğimde hava oldukça kurudu, bu yüzden sadece kuru havalarda tutuş hakkında yorum yapabilirim, ki bu mükemmel. Vurgulanan şeritlerin daha ıslak yüzeylerde de yeterli çekiş sağlayacağını varsayıyorum. Parçalı kaya plakası (a.k.a Balistik Kaya Kalkanı), ayakkabıyı çok sert yapmazken ayaklarınız için daha da fazla koruma sağlar.


Brooks Catamount incelemesi

(Resim kredisi: Brooks)

Brooks Catamount incelemesi: ergonomi

Kontrollü olmak, iz ayakkabılarında çok önemlidir ve Catamount bu cepheyi sunar. Üst kısım çabuk kurur ve bu harika, çünkü ayakkabılar ıslandığında fazla ağırlaşmayacaktır. Üst kısmın alt kısmında, tüm çevresini saran ve ayaklarınız için ekstra destek sağlayan ve aynı zamanda kuru kalmalarına yardımcı olan güçlendirilmiş, lastikli bir alana sahiptir. Bu alan aynı zamanda kolayca lekelenmez ve ayakkabılar bir süre kullanıldığında gradyan kahverengimsi bir görünüm oluşturur.

Brooks Catamount, gevşek olmalarıyla karıştırılmaması gereken cömert bir kutuya sahip, ki değiller. İniş platformu da geniştir, daha fazla zemin kontrolü için yere vurduğunuzda ayaklarınızın yayılmasına izin verir; bu, bir grup gevşek, ıslak yaprak, dal ve kaya arasında tek sabit noktayı bulmaya çalışırken isteyeceğiniz bir şeydir.

Yaka yastıklı ve topuk dolgusu süper sert. Çok sert olmasa da, sanki öyleymiş gibi, yere inerken topuğunuzu yanlış yöne iterek ayak bileği burkulmasına neden olabilir. Brooks'taki tasarımcıların patika koşucularını iyi bildiklerini biliyorsunuz: Bağcıkları sıkıştırmanıza yardımcı olmak için ayakkabının dili boyunca uzanan küçük bir elastik bant var. Bu şekilde, gevşek bir dala takılıp dolaşmazlar.


Brooks Catamount incelemesi

(Resim kredisi: Brooks)

Brooks Catamount incelemesi: estetik

Estetik, Catamount deneyiminin önemli bir parçasıdır. Kutunun dibinde, üst kısım parlak beyaz, düşünebileceğiniz patika koşu ayakkabıları için biraz tuhaf, ancak renk çok fazla boş bırakılıyor.

Görüyorsunuz, fikir şu ki, Catamount kirlenecek ve koştuğunuz yerdeki toz ve toprağın rengini alacak. Bu şekilde, her Catamount sonunda biraz farklı görünecek ve en sık koştuğunuz bölgeye bir aşk mektubu gibi dönüşecektir.

Bu, bazı koşuculara aldatıcı gelebilir ama birçok koşucunun doğaya daha yakın hissettiğini ve bu özelliği takdir edeceğini hissediyorum. Ayrıca, üst kısmın orta tarafında, size yardım eden veya destekleyen veya sadece sevdiğiniz ve takdir ettiğiniz kişileri 'mürettebatınızın' adını yazabileceğiniz bir alan var. Bu lastik kaplı alandadır, böylece isimler kirle kaplı kalmaz (zaten kolayca).

Brooks Catamount incelemesi

(Resim kredisi: Brooks)

Brooks Catamount incelemesi: Karar

Brooks Catamount, bugün piyasadaki en iyi patika koşu ayakkabısıdır. Hafiftir, güvende hisseder, rahattır ve hepsinden önemlisi son derece işlevsel bir koşu ayakkabısıdır.

DNA Flash orta taban, A-oyununu buraya getiriyor ve her adımı rahat ettirmek için doğru miktarda sıçrama sağlıyor. TrailTack dış tabanı ve Balistik Kaya Kalkanı, tabanınızı zeminde çıkıntı yapan nesnelerden koruyacak ve engebeli arazide iniş ve kalkış için dengeli bir platform sağlayacaktır.

• Brooks Catamount'u 1 Ağustos'tan itibaren doğrudan Brooks'tan satın alın

Catamount'un üst kısmı beyazdır, aslında parlak beyazdır, ancak böyle kalması beklenmez. Birkaç hafta veya ay boyunca kullandıktan sonra toprağın rengini alacak ve ayakkabıların benzersiz görünmesini sağlayacaktır. Kabul edilirse, tüm Catamount sonunda bir kahverengi tonu alır, ancak her biri biraz farklı kahverengi olacaktır.

Brooks Catamount'u şiddetle tavsiye ederim ve eski patika ayakkabılarınızı değiştirmek üzereyseniz veya ilk çiftinizi almayı planlıyorsanız, Brooks Catamount'ta aradığınızı bulacaksınız.

Uzun mesafe koşucular için önerilir

Resim 1/6

(Resim kredisi: Brooks)
Resim 2/6

(Resim kredisi: Brooks)
Resim 3/6

(Resim kredisi: Brooks)
Resim 4/6

(Resim kredisi: Brooks)
Resim 5/6

(Resim kredisi: Brooks)
Resim 6/6

(Resim kredisi: Brooks)

Brooks Catamount incelemesi: ayrıca düşünün

Hoka One One Challenger ATR 5 GTX, görünüşe göre işlevselliği takdir eden koşucular için ideal seçim olan su geçirmez, rahat ve dayanıklı bir arazi koşu ayakkabısıdır. Challenger ATR 5 GTX'in çirkin bir ayakkabı olduğunu söylememekle birlikte, asıl çekiciliği kesinlikle estetik değil, içinde koşmanın ne kadar harika hissettirdiği ile sizi daha çok kazanacaktır. Garantili.

Nike Air Zoom Pegasus 36 Trail, hem kaldırımda hem de orman yollarında iyi bir koşu deneyimi sunan, 'yol' veya 'patika' koşucuları olarak tanımlanmaktan hoşlanmayan koşucular içindir. En iyi yol / patika koşu ayakkabılarından daha iyi performans göstermeyebilir, ancak stillerini sık sık karıştıran koşucular için bu muhtemelen Nike'ın alması gereken en iyi paranın karşılığını veren ayakkabısıdır. Tam okuyunNike Air Zoom Pegasus 36 Trail İncelemesiburaya.