Close
  • Ana
  • /
  • Fitness
  • /
  • Brooks Glycerin 19 vs Brooks Launch 8: koşu hedefleriniz için en iyi ayakkabı hangisi?

Brooks Glycerin 19 vs Brooks Launch 8: koşu hedefleriniz için en iyi ayakkabı hangisi?

Koşma konusunda yeniyseniz, bir çift antrenöre yatırım yapmayı düşünüyorsunuz. Ancak antrenman yolculuğunuz geliştikçe, bu 'ücretsiz' sporun biraz daha pahalı hale geldiğini görebilirsiniz. Birçok koşucu, aralarından seçim yapabilecekleri en az iki çift olmak üzere, antrenörlerini döndürecektir. Pingtwitter'leren iyi koşu ayakkabısıveen iyi kadın koşu ayakkabısıKılavuzlar, tam da bu nedenle, tümü farklı koşu türleri için geniş bir antrenör yelpazesini kapsar.


Bununla birlikte, güvenilir marka Brooks Running, uzun hafta sonu koşularından yaz 5K yarış gününüze kadar antrenman millerinizin çoğunu birlikte kapsayan iki 2021 lansmanını akıllıca ortaya koydu. Brooks Glycerin 19, daha uzun miller için etkileyici yastıklamaya sahiptir (Brooks Gliserin 19 incelemesiBuna derinlemesine bir bakış için), Brooks Launch 8 daha sıkı ve hız için daha fazla soyulmuş. Bu yazıda, koşu hedefleriniz için en iyisini seçmenize yardımcı olmak için ikisini karşılaştıracağım.

Bugünün en iyi Brooks Women's Launch 8 ve Brooks Glycerin 19 fırsatları Brooks Women's Launch 6... Brooks Women's Launch 8 Amazon $54,99 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Brooks Gliserin 19... Brooks Gliserin 19 Amazon 150 $ 130 $ GörünümTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Brooks Glycerin 19 vs Brooks Launch 8: teknoloji

Birçok marka, nötr veya destek koşucusu için ayrı modeller sunacaktır. Başarılı bir yastıklamalı ayakkabı olma konusunda uzun bir geçmişe sahip olan yeni Glycerin 19, Brooks' GuideRails teknolojisini kullanarak akıllıca her iki tip için seçeneklere sahiptir. Bu, ne tür bir koşucu olursanız olun, maksimum yastıklama ve daha yumuşak bir sürüş arıyorsanız (belki geçmişte kıkırdamalar veya yaralanmalar yaşadınız ve bunun tekrarlanmasını önlemek için sizinle yer arasında ekstra destek ve yastıklama istiyorsanız) anlamına gelir. Bu ayakkabıyı seçebilir ve Brooks'un şimdiye kadarki en yumuşak ayakkabısı olduğunu iddia ettiği ayakkabıyla yürüyebilir (veya kaçabilirsiniz).

Brooks Gliserin 19

Brooks Gliserin 19


(İmaj kredisi: Brooks)

Üst kısmı pelüş hissi veren, mükemmel tutuş sağlayan ve yine de hızlı tepki veren birinci sınıf yastıklı bir ayakkabı arıyorsanız, bu sizin ayakkabınız. Yeni başlayanlar veya daha ağır koşucular için gerçekten harika bir ayakkabı. Tüm bu yastıklamayla birlikte hızla ilerliyormuş gibi hissetmeyeceksiniz; Bu yumuşak bir sürüş olup ayağınız yere değdiğinde hızlı ve hızlı bir geçiş yerine birinci sınıf konfor sunar. DNA LOFT orta taban artık orta tabanın tüm uzunluğu boyunca uzanır. Herhangi bir kolay tempolu koşu için bu sizin ayakkabınız.

Daha hızlı bir ayakkabıya yatırım yapmak istiyorsanız, Launch 8 neler sunuyor? Gliserinden neredeyse 2 oz daha hafiftir ve çok daha hızlı hissettirir. Lansman ayrıca denge için GTS ve GuideRails içerir, bu nedenle bu ayakkabı desteğe ihtiyaç duyan koşuculara uygundur. Orta taban, daha sıkı hissettiren ve daha fazla enerji dönüşü sağlayan BioMoGo DNA köpüğü ile Gliserin'den farklıdır, böylece ayakkabının çok daha esnek olduğunu hissedeceksiniz. Lansman ayrıca ön ayağınızın altında esnek bir his verir ve parmak uçlarını rahat hissetmenizi sağlar.


Brooks Glycerin 19 vs Brooks Launch 8: performans

Uzun koşularda bacaklarınızı korumak söz konusu olduğunda Gliserin'in performansı üstündür. Bu modeli tasarlandığı amaç için kullanıyorsanız, daha uzun, kolay koşular, üst kısımdaki inanılmaz detay ve yumuşak, havadar yastıklı orta taban sayesinde beklentilerinizin ötesinde performans gösterir. Şişirilmiş kauçuk dış taban da her koşulda mükemmel bir performans sergiliyor. Lansman da nasıl performans gösterdiği konusunda kusurlu olamaz. Daha sıkı bir orta taban ile daha fazla soyulur, yani öne doğru hareket ettiğinizi hissedersiniz ve dış taban daha da iyi olmasa da Gliserin kadar etkileyicidir.

Brooks Glycerin 19 vs Brooks Launch 8: ergonomi

Gliserin'in topuk bileziği, ayağınızı sıkıca yerinde tutan sert bir topuk dolgusu ile dolgu sayesinde yumuşak ve yumuşak bir his verir. Lansman, elf kulak topuğuna ve daha düşük topuk yakasına sahiptir, bu nedenle ayak bileğinizin etrafında daha az destek sunar. Her ikisinin de üst hissi çok zıttır, ayaklarınız lüks dolgu ile çevrilidir ve hepsi bir arada çorap benzeri bir uyum sağlar ve Launch çok daha az lüks ve daha ince bir dildir. Yine de daha fazla hız için tasarlanmış bir ayakkabıdan beklediğiniz şey budur. Lansmandaki üst kısım da biraz daha az esnektir.


Brooks Launch 8 koşu ayakkabısı

Brooks Lansmanı 8

(İmaj kredisi: Brooks)

Brooks Glycerin 19 vs Brooks Launch 8: estetik

Ice Flow rengindeki her iki modele de hızlıca göz atarsanız, benzer görünüyorlar. Biraz daha uzun bakın ve Gliserin'in neon pembe flaşlar nedeniyle biraz daha düzenli, daha şık bir tasarıma sahip olduğunu ve Başlatma renkleri biraz daha az heyecan verici olduğunu fark edeceksiniz. Hiçbir ayakkabı sizi uçurmayacak, ikisi de korkunç görünmüyor.

Brooks Glycerin 19 vs Brooks Launch 8: karar

'Mutlu Koş' Brooks'un sloganıdır ve koşu cephanenizdeki bu iki ayakkabıyla tam da bunu yapacağınızı düşünüyoruz. Hafta başındaki toparlanma millerinizden, uzun koşunuza, temponuza ve VO2 max seansınıza kadar, antrenmanın tüm yönlerini artık kapsıyorsunuz. Maraton ayakkabılarınız Glycerin 19 ile daha yeni moda oldu ve bu yaz 5 veya 10K PB denemeyi planlıyorsanız, Launch 8 sizi oraya götürmek için elinden gelenin en iyisini yapacak. RRP'de Gliserin 140 £, bu da onu Lansmandan 40 £ daha fazla yapıyor. Ayrıca, Gliserin'de bir hız seansı yapmak istemeseniz de, Başlatma sırasında daha uzun ve daha kolay koşularınızı yapabileceğinizi belirtmekte fayda var. Bu vesileyle, daha ucuz model muhtemelen daha çok yönlüdür.


Bugünün en iyi Brooks Glycerin 19 fırsatları Brooks Glycerin GTS 19... Amazon 129,92 $ İndirimli Fiyatı Görüntüle Brooks Glycerin 19... Amazon Prime 150 $ 130 $ Görünüm Brooks Glycerin 19 Kadın... Amazon 136,54 $ Brooks Glycerin 19... Amazon Prime $147,80 Gösteriyi Görüntüle Daha Fazla Fırsat En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Brooks Kadın Lansmanı 8 fırsat Brooks Kadın Lansmanı 6... Amazon Prime 54,99 $ İndirimli Fiyatı Görüntüle Brooks 8 Buz Lansmanı... Amazon Prime 100 $91,21 GörüntüleKadın Brooks Lansmanı 8... ayakkabı.com $ 99.95 Görünüm Brooks Kadınlar Lansmanı 8... DICK'S Spor Malzemeleri $ 99.99 GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Doğru koşu ayakkabısı nasıl seçilir

Deneyimli koşucular ve ayakkabı meraklıları için bile şaşırtıcı olabilecek binlerce koşu ayakkabısı arasından seçim yapabilirsiniz. Daha uzun kilometreler ve toparlanma günleri için çiftler vardır, genellikle daha fazla yastıklama bu tür ayakkabıları daha uzun süre koşarken eklemlerinizde daha nazik hale getirir. Daha hızlı seanslar ve yarış günü için, genellikle daha az yastıklama ile daha hafif olan ve zeminle daha fazla temas halinde olma hissi veren başkaları da vardır. Bazı koşucuların repertuarlarında aşağıdakiler de dahil olmak üzere başka antrenman ayakkabıları olacaktır.patika koşu ayakkabılarıoff-road arazi için artı süper hafif, karbon fiber kaplama yarış günü ayakkabısı.

Bununla birlikte, koşucu olduğunuzda seçim yapmak için birden fazla ayakkabınız olması gerekmediğini söylemeye değer. Koşmaya yeni başladıysanız, geri dönüyorsanız veya daha düşük bir bütçeniz varsa, kişisel koşu yürüyüşünüze uygun bir çift iyi antrenör yeterlidir. Kalifiye bir asistanın koşu stilinizi gözlemlemesi için uzman bir koşu mağazasını ziyaret etmek için zaman ayırın ve pronasyonunuza (yere çarptığınızda ayak bileğiniz içeri giriyor), supinasyonunuza (ayağınız dışarı çıkıyor) veya nötr (ikisini de yapmıyorsunuz), ayakkabılarınızın sizin için doğru olduğundan emin olmanıza yardımcı olacaktır.

Ayrıca, MYMO gibi evde satın alıp kullanabileceğiniz teknolojiler gibi, hangi ayakkabıların sizin için en uygun olduğunu bulmanın daha kolay yolları da vardır. Bu, ayağınızın ne yaptığını anlamak için koşmadan önce bir çorabın içine yerleştirdiğiniz bir sensörü kullanır, ardından uygulaması aracılığıyla ihtiyaçlarınız için tam olarak doğru ayakkabı modelini ve markasını önerir.