Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • BT, 2028 yılına kadar tüm İngiltere'ye 5G getirecek - ve insansız hava araçları yardımcı olabilir

BT, 2028 yılına kadar tüm İngiltere'ye 5G getirecek - ve insansız hava araçları yardımcı olabilir

İngiliz ağ taşıyıcısı BT dün, 5G'yi 2028 yılına kadar tüm İngiltere'ye getirme hedeflerini açıkladı ve daha uzak bölgelere dronlar, uydular ve taşınabilir hücrelerle hizmet vermeyi planladı.


BT, Wi-Fi, mobil ve fiber altyapılarını birleştirerek Birleşik Krallık'taki ilk tamamen yakınsanmış ağ olmayı umuyor.

  • Chrome, HTTPS-First moduyla çok yakında göz atmanızı daha güvenli hale getirecek
  • Microsoft Teams yakında telefonunuzu eski tarz bir telsiz gibi kullanmanıza izin verecek
  • Apple, iPhone 12 için 99 dolarlık MagSafe pil paketini duyurdu

Dünün duyurusu, BT'nin EE mobil ağının gelecekte neler sakladığını ayrıntılarıyla anlatıyor. İlk olarak, 4G bağlantısını kapsama alanının şu anda zayıf olduğu daha uzak alanlara genişletmeyi amaçlıyor. Bunu başarmak için BT, 2025 yılına kadar 4.500 mil kareden fazla yeni sinyal eklemeyi umuyor.

Daha önce EE, 2019'da tamamen 5G'yi piyasaya süren ilk markaydı. 2021'e hızlı bir şekilde ilerleyen EE, 2023 yılına kadar İngiltere nüfusunun yarısına 5G kapsama alanı sağlama yolunda ilerliyor ve bu, İngiltere hükümetinin beklentilerini çoktan aştı. kabaca dört yıl. raporlar olarakMacSöylentiler, 5G'nin 4G'nin coğrafi erişimini aşması ve '2028 yılına kadar Birleşik Krallık'ın en büyük dijital ağı olması ve Birleşik Krallık topraklarının yüzde 90'ından fazlasına bir sinyal sağlaması bekleniyor.' Oldukça etkileyici şeyler.

herkes için 5G

2020'lerin ortalarında BT, bunun 'Birleşik Krallık'ın ilk tam birleşik ağı' olacağını ve BT'nin yakın zamanda edindiği 700MHz 5G spektrumunu EE sitelerinin çoğuna dağıtmak için aynı anda yeni nesil fiber ve 5G ağları oluşturmasına olanak tanıyacağını söylüyor. BT ayrıca 3G kullanımının kademeli olarak düştüğünü ve EE ağı üzerindeki veri trafiğinin %2'sinden daha azını oluşturduğunu söyleyerek 2023 yılına kadar 3G ağ bağlantılarını aşamalı olarak sonlandırmayı umuyor. 3G kullanımdan kaldırıldığında, daha fazla 5G desteği için kapasiteyi serbest bırakır.


BT, geçici mobil bağlantı için taşınabilir hücreler de dahil olmak üzere 'talep üzerine' kapsama çözümlerinin bir karışımı yoluyla bu hedeflere ulaşmayı umuyor. Ek olarak, 'hızlı müdahale araçları', geçen ay uydu internet şirketi OneWeb ile bir anlaşma imzaladıktan sonra, Alçak Dünya Yörüngesi uyduları ve insansız hava araçları dahil olmak üzere uzay teknolojilerinin daha fazla kullanılmasının yanı sıra kırsal alanlarda gelişmiş kapsama alanı sağlamak için büyüyecek.

Tüm bunlar, gelecekteki seçimler için iyi haberler.en iyi Android telefonlarveen iyi iPhoneYeni telefonlar size en iyi tarama deneyimlerini sunmak için 5G'nin hiper hızlı bağlantı hızlarına her zamankinden daha fazla güveniyor. Her zaman açık bağlantı, EE'nin sıcak olduğu bir şeydir; son zamanlarda başlattı 'Bağlı kalın' kampanyası, ayın sonunda verileriniz bitmiş olsa bile sizi çevrimiçi tutmak için.