Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Call of Duty: Black Ops 4 incelemesi: Battle Royale Bu Üçlü Atıcıyı Canlandırabilir mi?

Call of Duty: Black Ops 4 incelemesi: Battle Royale Bu Üçlü Atıcıyı Canlandırabilir mi?

Call of Duty: Black Ops 4, 581 Amazon müşteri yorumu fırsatları

Bir zamanlar Call of Duty, şu anki tabloların zirvesinde değil, üçlü A devi değildi. Bunun yerine, Call of Duty 4: Modern Warfare ile sürpriz bir şekilde modern bir ortama geçiş yapan ve birinci şahıs nişancıların doğasını sonsuza kadar değiştiren WW2 setli bir nişancı oyunuydu. Ancak on yıldan fazla bir süredir ve bir zamanlar taze ve yenilikçi olan şey artık ezberci ve öngörülebilir.

Bu yüzden, uzun süredir hizmet veren geliştirici Treyarch'ın seriye çok ihtiyaç duyulan bir adrenalin atışını verme girişimi olan Call of Duty: Black Ops 4'e girin. Ne yazık ki, bunu serinin bir zamanlar yaptığı gibi trendler belirleyerek yapmıyor. Bir şey varsa, bu sadece şu anda en moda olan türleri kopyalamaktır - yani kahraman atıcı tuhaflıklarıOverwatchve Battle Royale takıntısıFortnite- ama tüm apaçık öykünmesine rağmen, bunu iyi bir ölçü için karıştırılmış kendi tanıdık mekanikleriyle yapmayı başarıyor.

Call of Duty: Black Ops 4 incelemesi: Multiplayer

Call of Duty: Black Ops 4 incelemesi

Sağlığınızı yeniden doldurmak için Stim Shot'ı kullanmak, canlandırıcı sağlığa çok alışık olduğunuz için alışmanız biraz zaman alır.


Çok oyunculu - serinin yıllar içinde adını inşa ettiği uzun vadeli zaman alıcı - hala aynı noktadan silah mekaniği, manzara mantolama ve isteyebileceğiniz tüm ekipman ve avantajlarla tanıdığınız nişancı gibi hissediyor. Büyük değişiklikler, hızlı atlama eksikliğini içeriyor (Black Ops 3'e çok benzeyebilir, ancak Black Ops 4, Activision’ın geçen yılki ile başlayan & lsquo; yerdeki botları ”inancında ikinci sırada.Call of Duty: WW2) ve ekip çalışmasına daha fazla vurgu.

Uzmanların (oyunun dersleri üstlenmesi) artık çoğunlukla takımınızı bir bütün olarak desteklemeyi veya geliştirmeyi amaçlayan özel yetenekleri ve teçhizatı var. Recon’un Sensör Dartı, belirli bir mesafedeki düşman oyuncuları ortaya çıkarırken, Torque’s Barricade bir koridoru tıkayabilir ve rakip takımı pusuya düşürebilir. Kesinlikle Overwatch'ın teçhizatları kadar katı veya kısıtlayıcı değildir - yine de en sevdiğiniz silahı seçebilirsiniz, vb - ancak sizi sadece öldürmeleri kovalamak yerine hedefe doğru oynamaya teşvik etmek için iyi bir iş çıkarır.


Serinin temel bir parçası olan yenileme sistemi ile sağlık da ayarlandı - ve genel olarak çevrimiçi FPS oyunları, yeni bir Stim Shot mekaniği lehine bırakıldı. Şimdi, sadece örtbas edip otomatik olarak yeniden dolmasını beklemek yerine, can damarınızı yenilemek için ölüme yaklaştığınızda & lsquo; L1 '/' LB 'ye basmanız gerekecek.

Alışmak kesinlikle biraz zaman alıyor - bu mekaniğin nişancı türündeki yaygınlığı budur - ancak birkaç oyundan sonra, silahınızı yeniden doldurma ihtiyacıyla birlikte serinin daha taktik bir hisse doğru ilerlediğini fark edersiniz. , benzersiz yeteneklerinizi kullanmak VE sağlığınızı yönetmek.


Multiplayer'da performans güzel ve istikrarlı, ancak oyun öncesi lobide çok sayıda doku pop-in karakter modeli var gibi görünüyor. Bu büyük bir sorun değil ve Treyarch'ın muhtemelen yakında çıkacağı bir şey, ancak genel olarak çok fazla cilalı bir oyun için garip bir kusur.

Call of Duty: Black Ops 4 incelemesi: Blackout

Call of Duty: Black Ops 4 incelemesi

Blackout, PUBG'nin beğenilerinden çok daha fazla cilaya sahip, ancak öğrenme eğrisi de aynı derecede yüksek.

Blackout, 100 oyunculu güçlü bir Battle Royale modu lehine geleneksel solo seferin yerini alan Call of Duty'nin en yeni eklentisidir. Klasik hikaye modunun düşürülmesi üzücü olsa da (her Uzman için arka planlarını gösteren bir avuç kısa öğretici olmasına rağmen), bu, izleyicilerin 2018'de CoD'yi nasıl oynadıklarının göstergesidir. Giderek daha az insan bu kampanyaları oynuyor ve hatta bitiriyor. herkes Fortnite'ın beğenilerinden bahsederken vePlayerUnknown’ın Battlegrounds (PUGB). Bu hiç akıllıca değil.


Pratikte Blackout, PUGB'nin uzun süredir uğraştığı, neredeyse hiç teknik sorun veya mekanik sorunla (oyunun yeni bölünmüş ekran modunda oynarken biraz yavaşlamayla karşılaşmamıza rağmen) çok daha ince bir versiyonu gibi çalışır. Popüler NukeTown haritasından 1.500 kat daha büyük bir haritayla (bu, Fortnite haritasının kabaca iki katı büyüklüğünde), Black Ops’un sekiz yıllık geçmişindeki görevlere geri çağırma görevi gören yerlerle dolu devasa bir sanal alana düşeceksiniz.

Blackout, PUBG'den daha fazla cila sunuyor

Bu, bir CoD oyununda bir mod olduğu için, üç telleri yerleştiren bir sapandan retro ışın tabancasına kadar, toplanacak Perk'lere ve kullanılacak özel teçhizata kadar, bulunacak her türlü alışılmadık silah vardır. Elbette, bu herkesin herhangi bir donanım olmadan haritaya daldığı bir Battle Royale oyunu olduğundan, geleneksel bir gürültü yapmak yerine bu öğeleri aramanız gerekecek. Haritanın boyutu göz önüne alındığında, mobil cihazdaki PUGB'deki Fortnite'ın beğenilerinden çok daha yüksek bir öğrenme eğrisi sağlıyor.

Call of Duty: Black Ops 4 incelemesi: Zombies

Call of Duty: Black Ops 4 incelemesi

Yeni XI arenası sizi bir Roma arenasında zombi ile savaşırken görüyor ve göründüğünden bile daha çılgın.

World at War'dan bu yana serinin temelini oluşturan ölümsüz öldürme kooperatif modu Zombies, bir kez daha mezarından çıkıyor, ancak bu sefer her zamankinden daha fazla içerik paketliyor. Artık seçim yapabileceğiniz iki mod var - yıllardır devam eden Aether hikayesi ve dört yeni kahramanı zaman yolculuğu macerasına götüren yeni Kaos, sizi Antik Roma'da canavarlarla dolu bir arenaya ve bir zombiye düşürüyor. istilasına uğramış Titanik.

Aether hikayesi şimdiye kadar biraz yıpranmış hissetmeye başlarken, yeni Kaos modu işleri daha geniş seviyelerle karıştırıyor (Titanik'teki set çok büyük) ve aksiyonu karıştırmaya daha fazla odaklanılıyor. Patlayan kaplanlardan baltalı sallanan gladyatörlere kadar her şeyin yanı sıra ölümcül bir slot makinesi gibi rastgele bir silahla sizi silahlandıracak sunaklarla kesinlikle kaotik adına uyuyor. Labirent gibi seviyelerde kaybolmak kolaydır, ancak daha fazla dalgada hayatta kaldıkça eğlencenin de bir parçasıdır.

Call of Duty: Black Ops 4 incelemesi: Karar

Call of Duty: Black Ops 4 incelemesi

BO4 çoğu zaman ipeksi pürüzsüzlükte çalışır, oyun öncesi lobiler sırasında bazı tuhaf doku pop-in'lerini engeller.

Tüm değişikliklerine rağmen, bu bildiğiniz ve sevdiğiniz / nefret ettiğiniz Call of Duty Call of Duty. Hızlı hareket ve affedici silah sesleri her zaman olduğu gibi, ancak şimdi sağlık sistemleri yüksek öldürme sayılarından uzaklaşmak ve daha derin takım oyununa geçmek için ayarlandı. Sonuç olarak, Multiplayer biraz daha dinamik bir şey sunar ve sonuç olarak daha iyidir. Ekstra içeriği ve öngörülemeyen ve sistemik karşılaşmalara daha fazla odaklanmasıyla Zombiler bile, tanıdık ve yeni arasında kendinden emin bir çizgide yürüyor.

Oyunun gelen içeriğinin çoğunu büyük bir fiyat duvarının arkasına kilitleyen sezon geçişlerine yönelik yeni yaklaşım, özellikle CoD'nin kitlesinin modları arasında nasıl bölündüğünü göz önünde bulundurarak, oldukça indirgeyici hissettiriyor, ancak temel oyunun kendisi yardımcı olmak için yeterince yeni değişiklik sunuyor Serinin yaklaşmakta olan ilgisizliğini bir kenara bırakın. Blackout, PUBG ve benzerlerinin utanmaz bir öykünmesi olsa da, bunu o kadar sorunsuz bir şekilde yapıyor ki, türe yapılan aksiyon dolu eklemenin tadını çıkarmak imkansız.