Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Call Of Duty Ghosts incelemesi

Call Of Duty Ghosts incelemesi

Call Of Duty: Ghosts, Call of Duty Ghosts PS3 Amazon'u satın alıyor 13,75 $ Görüntüyü Görüntüle 1/4

Call of Duty Ghost incelemesi


Call of Duty Ghost incelemesi
Resim 2/4

Call of Duty Ghost incelemesi

Call of Duty Ghost incelemesi
Resim 3/4

Call of Duty Ghost incelemesi

Call of Duty Ghost incelemesi
Resim 4/4

Call of Duty Ghost incelemesi

Call of Duty Ghost incelemesi

Call Of Duty Ghosts, serinin dünyayı fetheden şablonuyla daha fazla risk alan selefine göre daha sessiz, daha esnek bir canavar.


Call of Duty şimdiye kadar sadece bir oyun franchise'ı değil, bir etkinlik. Bu serinin ardışık her girişi, gişe rekorları kıran bir filmin veya Apple'ın yepyeni bir aygıtının etkisiyle geliyor. Hayranlar blokların etrafında sıraya giriyor, milyonlarca birim değiştiriliyor ve bir sürü insan, en son Call of Duty'nin çıkmasından sonraki gün işe gitmek için hasta çağırıyor.

Call Of Duty: Ghosts, o zamandan beri piyasaya sürülen altıncı oyun.Call of Duty 4 Modern WarfareCOD'yi rekor kıran ve dünyayı sarsan bir oyun serisine dönüştürdü. Infinity Ward baskıyı hissediyor olmalı.

Call Of Duty Ghosts: Konu

O zaman geliştiricinin kredisine, bazı gerekli riskleri almasıAktivasyonamiral gemisi atıcı IP'si. Görünüşe göre Call of Duty Ghosts için arsa Modern Warfare 4 olarak başladı, ancak şimdi var olana çiçek açtı.

Modern silahlar, teçhizat ve askeri teknoloji hala mevcut ve doğrudur, ancak Ghosts dünyası, Birleşik Devletler'in bir süper güç olarak statüsünün birleşik bir Güney Amerika Federasyonu saldırısıyla yok edildiği bir dünyadır. ABD, askeri bir hegemonya olmaktan çok uzak, güney ve kıyı sınırlarından akın akın işgalcilerle arka ayaktadır.

Oyuncu, San Diego'nun bir kratere indirgenmesinden sonra Kaliforniya sınırından geriye kalanlarda devriye gezen Logan adında bir asker rolünü üstleniyor. O ve erkek kardeşi Hesh, Güney Kaliforniya'nın enkazında bir süreliğine yollarını seçtikten sonra, Hayaletler olarak bilinen seçkin bir asker kadrosuna rastlarlar ve hem Hesh hem de Logan'ın saflarına katılmaları çok uzun sürmez.


Call Of Duty Ghosts: Karakterler

Oyuncuya (Logan) çok sayıda görevde kardeşi Hesh'in yanı sıra çiftin köpeği Riley'nin eşlik etmesi, muhtemelen onları karakterle aile düzeyinde bağ kurması anlamına geliyor.

Bize söylendiğine göre Ghosts temalarından biri ailenin önemi, ama açıkçası burası COD'nin asla hedeflememesi gereken bölge. Bu, itibarını derin bir çok oyunculu ve şok ve korkunun günün emri olduğu bir kampanyanın ikiz yumruğuna yatıran bir dizi.

Duygusal bağın yeri olsa da, karakterler biraz inanılmaz olduğu için burada zordur - benzersiz, seçkin askerler olarak sunulmaları, düşman kaynaklarında ve ikmal hatlarında sadece bir avuç numaralandırırken büyük delikler açabilirler.

Ağızlarından dökülen diyalog da zaman zaman öylesine kötüdür ki, Stephen Gaghan'ın - Traffic filminin senaryosu için Oscar'a aday gösterilen ve burada yazar olarak gösterilen - çalışması muhtemelen en fazla bir olay örgüsüne katkıda bulunmuştur. .

Call Of Duty Ghosts: Kampanya

Call Of Duty Ghosts, ABD'nin bir çividen düşürüldüğü bir geleceğe dair çekici bir vizyon sunuyor ve bazı görevler önceki COD oyunlarında olduğu gibi tek notalı olsa da, burada genel olarak daha fazla çeşitlilik var.


Hayaletlerin gizli bir sızma birimi olduğu gerçeği göz önüne alındığında, Infinity Ward'ın aynı görevde sayısız vuruş yapabilmesi için daha fazla fırsat var. Hayaletlerin Güney Amerika'da bir gökdelene girdiği bir seviye, aksiyonun sinsi bir hackleme görevinden yarıya inerken binanın içinden tam bir patlamaya dönüşme şekli özellikle muhteşem.

En iyi seviye tartışmasız Hayaletlerin düşman topraklarının derinliklerindeki bir silah fabrikasına sızan düşman askerlerini taklit etmelerini içeren görevdir. Burada aksiyon, bıçak ağzı gerginliği ile içgüdüsel silahlı savaşlar arasında hareket ediyor ve ardından korkunç bir kolaylıkla geri dönüyor.

Hatta geliştiriciler, bir kule savunma bölümünde fırlatmak için zaman buluyor ve oyuncu Ghosts'un kaçışını taret tabancasıyla koruyor.

Infinity Ward, seviye tasarımıyla etkilemekte başarısız olduğunda, yeni ve ilginç savaş alanlarıyla eleştirmenleri susturmaya çalışıyorlar. Sualtı savaşları, uzayda sıfır yerçekimli silahlı çatışmalar, güç kayan tank savaşları ve hız treninin tepesinde bir yarış, öne çıkan özelliklerden sadece birkaçı - ve hepsi kulağa geldiği kadar eğlenceli.

Harekatın gerçekten sarktığı tek an, vuruşlarının çok tanıdık geldiği (örneğin, Logan'ın kapıları açamayacağı için oyuncuların AI müttefiklerinin arka taraflarına bakması gibi) veya Hayaletlere etrafta durup birbirleriyle konuşmaları için herhangi bir alan verildiğinde ortaya çıkar. diğer.

Call Of Duty Ghosts: Çok Oyunculu

Ancak herhangi bir COD hayranının size söyleyeceği gibi, kampanya, oyuncuların oyunun ana kursuna, çevrimiçi çok oyunculu oyununa takılmadan önce eğlenmeleri için yalnızca bir ordövr. Ghosts için Infinity Ward daha açık uçlu bir yaklaşım benimsedi - Treyarch'ınKaranlık operasyonlar 2bazı yönlerden - oyunculara daha fazla özelleştirme seçeneği sağlar.

Oyuncular artık aynı kategorilerden avantajlar seçebilir ve bunlar, ne kadar güçlü olduklarına bağlı olan puan sistemlerine dayalıdır. KillStreak ödülleri dengelidir, ancak buradaki en büyük deniz değişikliği, oyuncuların yeterince oyun içi nakit kazanmaları koşuluyla, herhangi bir yetenek, ödül, silah veya ekipman parçasını seçip satın alabilmeleri ve kilidini açabilmeleridir.

Yani savaş alanında kullanılabiliyorsa satın alınabilir. Ancak, kozmetik yükseltmelerin maç içi başarılar ve seviye atlayarak açılması gerekiyor. Bir bakıma görsel övünme hakları gibiler. Oh, ve bir COD oyununda ilk kez oyuncular çevrimiçi maçları için kadın avatarları seçebilirler.

Eşleşme türleri listesi bazı tanıdık yüzler içerir - Herkes İçin Ücretsiz, Öldürme Onaylandı, Takım Ölüm Maçı, Hakimiyet vb. - ancak yeni gelenlerin güçlü bir listesidir.

Bazıları iyi eskimiş eşleme türlerinde modlar gibi hissediyor - Ara ve Yok Et, örneğin, Öldürme Onaylandı ve Yıkım'ın bir melezidir - diğerleri yepyeniken - örneğin, Blitz, bir düşmanın son bölgesine girerek puan kazanmayı ve onları engellemeyi içerir. aynı şekilde yapmaktan.

Yine de burada, sertliğin en sertleri için mücadele yemine benzeyen bir çift var; Krank, örneğin, oyuncuların her 30 saniyede bir öldürmek zorunda kaldıkları veya öldükleri bir moddur.

Call Of Duty Ghosts: Squads & Extinction

Yeni başlayanlar, esasen ilk Black Ops oyunundan 'Combat Training'in genişletilmiş bir versiyonu olan Squads Mode aracılığıyla bu yıl çevrimiçi fragfest'e daha nazik bir giriş yapıyor. Oyuncular, takımlarının çoğunun botlar tarafından yuvarlandığı yerlerde birbirlerine karşı rekabet edebilirler.

Bunlar, botların bir oyuncunun öldürmelerinden aslan payını alacağı bire bir ilişkiler olabilir veya arkadaşların birbirleriyle işbirliği içinde oynayabilecekleri insanlara ve botlara karşı botlar olabilir. Ayrıştırılmış bir versiyonu bile varModern Savaş 3Hayatta Kalma Modu (Horde) iyi bir önlem için fırlatıldı, ancak burada Koruma Önlemi deniyor.

Son olarak, Extinction paketi tamamlar. Ayar, herhangi bir COD: Black Ops 2'nin zombi modu olan herkese tanıdık geliyor; dört oyuncu düşman yaratıklarla dolu bir haritaya atılıyor, başarmaları için bir görev veriliyor ve her öldürme için para ile ödüllendiriliyor, ardından silah ve ekipman satın alabilecekleri. Ancak bu sefer, bir zombi sürüsünden ziyade, dört ayaklı vahşi uzaylı istilasıyla savaşıyorlar.

Ölümsüz olmasa bile, sahip olunması gereken eğlence var. Extinction'da, uzaylı köpekler her taraftan saldırırken, yabancı bitkilerin köklerini kazmak için bir matkap kullanmaktır.

Oyuncular cephane, koruma kuleleri, patlayıcılar yerleştirebilir ve çevrelerinde paraya sahip olmaları koşuluyla kilidini açabilecekleri - yangın tuzağı gibi - birkaç öğe bile vardır. Black Ops 2'nin zombi modundan çılgın nişancı eylemini ve kaynak yönetimini yeniden yaratıyor, ancak ruh olarak Valve'in Left 4 Dead serisine daha yakın. Zekice, iletişim şarttır; Takım olarak çalışmazsanız uzun süre dayanamazsınız.

Call Of Duty Ghosts: Karar

Call Of Duty: Ghosts muhtemelen kamyon yüküyle satış yapacak ve COD hayran kitlesini memnun edecek. Ancak COD'den hiç etkilenmemiş olanlar, bu yılki yinelemeyle çekincelerinin daha fazla ağırlık taşıdığını hissedebilirler.

Infinity Wards, son anılarda sahip olduklarından daha esnek bir canavar yapmak için tebrikleri hak ediyor, ancak Ghosts, serinin gerçek bir inovasyonu olarak kabul edilecek kadar sınırları zorlamıyor - içinde bir köpek olsa bile.

Call of Duty Ghosts çıkış tarihi: 5 Kasım 2013

Call of Duty Ghosts: 39,99 £ (Xbox 360'ta)