Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Campingaz Twister Plus PZ soba incelemesi: kısa yolculuklar için güvenilir, cepte taşınabilir bir ocak

Campingaz Twister Plus PZ soba incelemesi: kısa yolculuklar için güvenilir, cepte taşınabilir bir ocak

Şık küçük Campingaz Twister Plus PZ sobası on yıldan beri var ve hala güçlü. biri olmak için tasarlandıen iyi kamp sobalarıSırt çantalı gezginler için bu popüler, paketlenebilir soba, bir çocuğun cebine atılmak üzere tasarlanmıştır.yürüyüş sırt çantası. Gerçekten maceraya hazır olup olmadığına karar vermek için uzun vadeli bir testimiz oldu. Tam Campingaz Twister Plus PZ ocak incelememiz için okumaya devam edin.

Campingaz Twister Plus PZ soba incelemesi: tasarım ve özellikler

Campingaz Twister Plus PZ, kamp pişirme düzeninizi tam anlamıyla avucunuzun içinde tutmanıza izin verir. Sadece 274 g ağırlığındaki bu kompakt tasarım,epeyceşimdiye kadar test ettiğimiz en küçük veya en hafif kamp ocağı (bir numaralı endişeniz alan ve ağırlıksa, 131 g ağırlığındaki Vango Roar'ı değerlendiririz) ancak kesinlikle oradadır ve herhangi bir sırt çantasına veya bisiklet çantasına hemen sığar plastik taşıma çantası ile veya olmadan.

Campingaz Twister Plus PZ kamp ocağı incelemesi

(İmaj kredisi: Sian Lewis)

Twister Plus PZ basit ve sezgisel bir tasarıma sahiptir - bir tencereyi veya tavayı yerinde tutmak için açılan üç metal tava desteği ve tutması ve tutması kolay plastik bölüm, bir gaz bidonuna klipslenir. Başlıktaki PZ, sobanın plastik bölümüne yerleştirilmiş entegre çakmağın markası olan Piezo'yu temsil eder, bu da kibritleri paketleme zahmetinden kurtarır ve kampı kurduğunuz her yerde sobayı yakabileceğiniz anlamına gelir.


Soba, Campingaz CV300 Plus ve CV470 Plus gaz kartuşlarıyla çalışır, bunlar alt kısma tıklanır ve Twister Plus için sağlam bir temel sağlar ve Campingaz'ın ‘EasyClic' sistemi sayesinde dolu veya boş olsalar da açılıp kapatılabilirler. . Küçük bidonlar mevcuttur, bu soba sistemini hafif vahşi kampçılık veya bisiklete binme maceralarının yanı sıra geleneksel kamp gezileri için çalışacak kadar hafif ve kompakt hale getirir. Soba ayrıca bir sırt çantası içinde rahat ve güvenli tutmak için harika olan yarı saydam bir plastik taşıma çantası ile birlikte gelir.

Campingaz Twister Plus PZ kamp ocağı incelemesi


(İmaj kredisi: Sian Lewis)

Campingaz Twister Plus PZ ocak incelemesi: performans

Tüm sobalar için söylenemez Twister Plus'ı kullanmak gerçekten daha kolay olamazdı - sadece sobayı stand görevi gören gaz kutusunun üzerine sıkıca bastırın, üç tava tutucuyu açın ve ardından ocağı çevirin. çakmak düğmesine basarken gaz açılır. Her zaman entegre çakmaklı bir soba seçmenizi öneririz - ne sıklıkla çakmak almayı unutacağınız veya kendinizi ıslak kibritlerle uğraşırken bulmanız şaşırtıcı. Twister Plus'ın üzerine bir tencere koyun ve 3-4 dakika içinde bir litre kaynar suya sahip olacaksınız. Bu sobanın rüzgar koruması yoktur - her zaman yanınızda taşınabilir bir ön cam getirebilirsiniz, ancak yüksek bir dağ kampına gidiyorsanız, MSR'nin rüzgar geçirmezliği gibi zorlu hava koşullarında kullanılmak üzere tasarlanmış bir sırt çantasıyla daha iyi durumda olacaksınız. Rüzgar brülörü sobası.

Campingaz Twister Plus PZ kamp ocağı incelemesi


(İmaj kredisi: Sian Lewis)

Bu soba çok küçük ve büyük tavaları veya geniş kızartma tavalarını devrilmeden alacak kadar sağlam değil, bu nedenle küçük ve basit öğünlere bağlı kalmanız gerekecek. Bununla birlikte, tasarlandığı işi -cep boyutunda bir sırt çantalı soba için - iyi, bir fincan kahve için su ısıtırken daha küçük bir kamp tenceresi tutmak veya bir veya iki kişi için taşrada bir akşam yemeği hazırlamak gibi.

Aynı Twister Plus'ı birkaç yıllık yürüyüş ve kamp maceralarında test edebildik ve 50'den fazla pişirme seansından sonra yeni olduğu zamanki kadar iyi çalışıyor.

Campingaz Twister Plus PZ soba incelemesi: karar

Campingaz'ın kompakt, kullanımı kolay ve bir veya iki kişi için iyi boyutlandırılmış Twister Plus PZ'si ve bonus olarak bu kullanışlı yerleşik çakmak ile basit ve taşınabilir olmasını sağlayın. Ailenizle birlikte tatil yapıyorsanız, daha büyük ve daha sağlam bir ocak seçmek isteyeceksiniz. Alan ve ağırlığın önemli olduğu ancak havanın uygun olduğu kamplar için Twister Plus, sırt çantalı gezginler için uzun süre dayanacak şekilde inşa edilmiş ve uygun bir fiyatla mükemmel bir seçimdir.