Close
  • Ana
  • /
  • Stil
  • /
  • Bir erkeğin saçı uzayabilir mi?

Bir erkeğin saçı uzayabilir mi?

Günde 100 tel kadar saç kaybederiz. Bu doğaldır: saç çıkma döngüsünün bir parçası olarak dökülürler ve sonra tekrar büyürler. Bununla birlikte, hayatlarının bir noktasında, çoğu erkek, eskisinden daha fazlasını kaybettiklerini ve yeniden büyüme olmadan fark etmeye başlayacaklardır. GöreAmerikan Saç Dökülmesi Derneği, erkeklerin %85 kadarı hayatları boyunca bir çeşit saç dökülmesi yaşayacaktır - bu nedenleen iyi saç uzatma şampuanları.


Birçok erkek için kellik büyük bir şeydir ve özellikle erken yaşta kaybedildiğinde endişeye ve güven kaybına neden olabilir. Bu son araştırmaya göreHarley Street Saç Kliniği, İngilizlerin neredeyse dörtte birinin (% 24) gözle görülür saç dökülmesi olan bir erkekle çıkma olasılığının daha düşük olduğunu belirtiyor. O halde, saç dökülmesinden mustarip olan birçok kişinin sevgili kilitlerini tutmak için ne gerekiyorsa yapmasıyla, saç büyütme tedavilerinin yükselişte olması pek de şaşırtıcı değil.

GöreNHS'Saç dökülmesi genellikle endişelenecek bir şey değildir, ancak bazen tıbbi bir durumun belirtisi olabilir. Erkek ve kadın tipi kellik gibi bazı saç dökülmesi türleri kalıcıdır. Bu tip saç dökülmesi genellikle ailede görülür.'

Ama bir erkeğin saçı gerçekten uzayabilir mi? Ve hangi tedaviler en iyi sonucu verir? Öğrenmek için okumaya devam edin.

Bir erkeğin saçı uzayabilir mi? Uzmanlar ne diyor:

Şampuanlardan ve saç derisi toniklerinden daha invaziv cerrahi tedavilere kadar, hepsi kaçınılmaz saç dökülmesiyle mücadeleye yardımcı olmayı vaat eden yüzlerce ürün var. Ama gerçekten ne işe yarıyor? Gerçeği ortaya çıkarmak için İngiltere'nin en iyi saç uzmanlarından bazılarıyla konuştuk.


adam meditasyon

(İmaj kredisi: Getty)

Stresi azaltmak için farkındalık uygulayın

Yönetmeni Ricky WaltersSALON64, saç dökülmesinin nedenlerine bağlı olarak saçların değiştirilebileceğini ve yeniden çıkabileceğini söylüyor.


“Stres, kimyasal hasar ve saç derisi sorunları, tamamen iyileşme gösterecek saç dökülmesinin nedenleridir,” açıklıyor.

Bu durumda, kayıp hastalık ve/veya yaşam tarzı faktörlerinden kaynaklanıyorsa, büyümeyi yeniden canlandırmaya yardımcı olmak için neden ve ne yapılabileceğini öğrenmek için bir pratisyen hekime gitmek her zaman en iyisidir.


saçına iyi bak

Başınızdaki saç kaybını azaltmak için, size daha fazlasını vermek için maliyetli tedavilerden geçmek yerine, sahip olduğunuz şeylere daha iyi bakmak kadar basit olabilir.

“Sahip olduğunuz saçları korumak, kaybettiğiniz saçları geri kazanmaktan her zaman daha kolay olacaktır, bu da saçınızın bakımında güçlü bir saç bakım rutininin önemli bir ilk adım olduğu anlamına gelir,” Dr Knut Moe, Tıbbi Direktör ve erkek sağlık markası Sons'u açıklıyor.

“Saç dökülmesinin bir sorun olduğuna karar verirseniz, hiçbir şey için acele etmeyin, çözümleri araştırın ve saçınız için en iyi olanı bulmak için hemen bir profesyonelle görüşün.”

Topikal bir saç derisi tedavisi deneyin

Neagle Cathcart'ın genel müdürüYele İngiltere- Saç ekiminde uzmanlaşmış bir Harley Street kliniğinde başlayan ve şimdi bir saç kalınlaştırıcı ürün şirketi olan bir marka. Erkek tipi kellik nedeniyle bir erkeğin saçı döküldüyse bunun tek çözümünün saç ekimi olacağını söylüyor.


'Ancak, inceltme yamalarını gizlemeye yardımcı olabilecek topikal, estetik çözümler vardır'. diyor.

Mane'nin UK Saç Kalınlaştırıcı Sprey ve Kök Kapatıcı bunu yapmak için çalışır. İncelme alanlarında kapatıcılık sağlamak için mevcut saçlara bağlanmak için mikro mineral teknolojisini kullanır. Sprey ayrıca saçı ağırlaştırmaz. Bunun yerine, saçla karışan genel bir kalınlık vermek için saç liflerini taklit eder.

“Saçın gelişmesi için doğru beslenmeye ihtiyacı vardır” Cathcart'ı açıklar. 'Vücut, büyüme, onarım, solunum gibi temel işlevleri için besinlere öncelik verir ve bu nedenle saç, güçlü ve sağlıklı olması için gerekli olan vitaminleri, mineralleri ve proteinleri genellikle en son alan saçtır.'

Erkek tipi saç dökülmesi için diğer tıbbi tedaviler Minoxidil (günlük saç derisi uygulaması) ve Finasteride (günlük bir tablet), her ikisi de onları alan kişilerin %90'ında etkilidir, Dr Knut Moe'ya göre bu tedaviler aynı zamandaNHS tarafından tavsiye edilen.

Saç dökülmesi şampuanı

(İmaj kredisi: Getty)

kendini kıllı ye

Diyetle ilgili tavsiyelerde bulunan Cathcart, saçınızın başınızın korunmasına yardımcı olmak söz konusu olduğunda diyetin yardımcı olabileceğini de söylüyor.

“Follikül protein ve biyotin üzerinde gelişir ve bu nedenle yumurta yemek, bunun olmasını sağlamanın harika bir yoludur,” açıklıyor. 'E Vitamini, avokadonun içerdiği saç büyümesini de teşvik edebilir. Bir pratisyen hekimin veya doktorun tavsiyesi doğrultusunda yaşam tarzı değişiklikleri yapılırsa, büyümek için savaşma şansı vardır.”

Saç ekimi işe yarar mı?

Güzellik ve bakım yenilikleri son yıllarda çok yol kat etmiş olsa da, hiçbir çözüm doğal saç dökülmesinin etkilerini yüzde 100 tersine çeviremez. Yine de, oldukça iyi bir iş çıkarabilecek daha invaziv tedaviler var.

Bunlardan biri Foliküler ünite saç ekimi veya 'FUT' olarak adlandırılır, bir peruka tokat atmış gibi görünmeden yüzünüzü çevreleyen doğal saç çizgisini yeniden oluşturan uzun süreli ve doğal görünümlü bir çözümdür.

Teknik, bir hastanın saçını, foliküler üniteler olarak adlandırılan, bir ila dört saçtan oluşan doğal olarak oluşan gruplara ekmeyi içerir. Bu foliküler üniteler ayrıca sebase yağ bezleri, sinirler, küçük bir kas ve ara sıra ince vellus kılları içerir, bu da cerrahın tek bir seansta binlerce greft nakletmesini sağlayarak prosedürün kozmetik etkisini en üst düzeye çıkarır.

FUT, genellikle biraz doğal olmayan bir görünüm ürettikleri için daha büyük greftlerin kullanıldığı eski saç ekimi prosedürlerine göre bir ilerleme olarak kabul edilir. Düzgün bir şekilde gerçekleştirilen bir foliküler ünite naklinde, sonuçlar saçın doğal büyüme şeklini taklit eder, bu nedenle eskiden saçlarınızın eksik olduğunu bilmeyenler daha akıllı olmayacaktır.

Bıçağın altına girmeyi biraz aşırı bulanlar için, bir dizi saç uzatma şampuanı da mevcuttur. Saç ekimi gibi erkek tipi kellik söz konusu olduğunda bunların herhangi bir etkisi olmayacak olsa da, daha kalın görünen bir saç başı için doğal saç büyümesini teşvik edeceklerdir. Rehberimize her zaman göz atabilirsiniz.en iyi saç uzatma şampuanlarıBu konuda daha fazla bilgi edinmek için.

Bunu beğendin mi?