Close
  • Ana
  • /
  • İnternet
  • /
  • Uçuş rezervasyonu yaparken bir VPN kullanmak biletlerinizi gerçekten daha ucuz hale getirebilir mi?

Uçuş rezervasyonu yaparken bir VPN kullanmak biletlerinizi gerçekten daha ucuz hale getirebilir mi?

BirVPN(veya sanal özel ağ), sizi başka bir yerde başka biri gibi görünmenizi sağlar. Bu, çevrimiçiyken kimliğinizi ve verilerinizi güvende tutmanın ve coğrafi kısıtlamaları aşmanın harika bir yolu olduğu anlamına gelmez, aynı zamanda uçuşlarda tasarruf etmenizi de sağlayabilir.


'VPN kullanarak uçuşlarda nasıl tasarruf edebilirim?' sorduğunuzu duyuyoruz. Çünkü uçuş karşılaştırma siteleri ve havayolları bu günlerde oldukça zekice görünüyor. Bir fiyatı kontrol ettikten sonra ona geri döndükten sonra fiyatın yükseldiğini görebilirsiniz. Evet, daha fazla koltuk sattıkları için değil, ilginizi korumak ve hemen satın almanız gerektiğini düşündürmek için fiyatı artıracaklar. Bir VPN bunu durdurabilir.

VPN, havayollarının size fazla ücret vermesini nasıl durdurabilir

Havayolları ve karşılaştırma siteleri, siteye döndüğünüzde sizi tanıyabilmeleri için cihazınıza indirilen bir işaretçi olan çerezleri kullanır. Daha sonra fiyatları uygun şekilde ayarlayabilirler. Havayolları ve karşılaştırma siteleri bunun gerçek olduğunu veya yaptıklarını onaylamaz. Aslında, Skyscanner gibi bazıları aktif olarak bunu yapmadıklarını belirtiyor. Ve aksini kanıtlayacak veya çürütecek durumda değiliz.

Bununla birlikte, bazı havayolu gelir yönetimi yazılımı sağlayıcıları tarafından onaylanan şey, 'dinamik fiyatlandırma' kullanmalarıdır. Bu, bir kişinin belirli bir fiyatı alırken diğerinin farklı bir fiyat alabileceği anlamına gelir. Bu, kullanıcı konumu, önceki uçuş verileri, alışveriş eğilimleri, müşteri hesapları ve daha pek çok şeye dayanmaktadır.

Şu anda her havayolu 26 ücret sınıfına sahiptir. Bir Mac'ten veya zengin bir bölgeden giriş yapmak gibi faktörler, fiyatların artması anlamına gelebilir. Veya okul tatillerinde bir eğlence rotası için rezervasyon yapıyorsanız, daha fazla ödeme yapmanız gerekebilir.


Bir VPN uçuşlarda bana nasıl para kazandırabilir?

Bir VPN konumunuzu maskeleyebilir, böylece başka bir yerde görünebilirsiniz, bu da sizin için çalışmasını sağlamak için bu dinamik fiyatlandırmaya karşı savaşabileceğiniz anlamına gelir.

VPN aracılığıyla, satın aldığınız yer olarak farklı konumları deneyerek, size en uygun seçeneği bulmak için fiyatlardaki değişikliklere göz atabilirsiniz.


Örneğin, uçuş rezervasyonu yapmak için Hollanda gibi sunucu konumlarını kullanmanın size para tasarrufu sağlayabileceğini gördük. Her zaman büyük miktarlarda değildir, ancak bunu düzenli olarak yapıyorsanız veya tüm aileler için bu tasarruflar artabilir.

Ucuz uçuşlar için en iyi VPN nedir?

Birigenel olarak en iyi VPN'ler ExpressVPN'dir, çok sayıda uluslararası sunucu, yüksek hızlı bağlantı ve harika 7/24 canlı sohbet müşteri desteği sunan. Çok çeşitli konumlar, tüm dünyadaki fiyatları test etmek için harikadır. Bu hız, başka bir sunucuya diğer birçok VPN'den daha hızlı bağlanmanıza izin vereceği için kullanışlıdır.


ExpressVPN'in bir diğer büyük çekiciliği, müşterilerinin, yani uygulamaların gerçekten iyi çalışmasıdır. Minimal olarak tasarlanmışlardır ve kullanımı kolaydır, örneğin bir bilgisayar kullanırken konumu değiştirip yalnızca iki tıklamayla yeniden bağlanabileceğiniz anlamına gelir.

Ayrıca oradaücretsiz VPNorada seçenekler var, ancak çoğu durumda daha yavaş bağlantılar, daha az konum seçeneği ve sınırlı veri erişimi bekleniyor. Bu yüzden, birçok kullanım için her şeyi söyleyen, her şeyi anlatan bir VPN istiyorsanız ideal değil, ancak endişelendiğiniz uçuşlarınızda tasarruf etmekse bu çok iyi olabilir.

Uçuş tasarrufu için VPN buna değer mi?

Bir tasarruf yapıp yapmadığınızı görmek için bir VPN'in maliyetini ve bir yıl içinde yapacağınız uçuş ve tasarruf sayısını dengelemeniz gerekecektir. Ancak bu minimum olsa bile kimliğinizi ve verilerinizi korumak için daha güvenli bir bağlantı için bir VPN'e sahipsiniz. Yurt dışına uçuyorsanız ve otellerde, havaalanlarında ve kafelerde potansiyel olarak tehdit edici açık Wi-Fi'ye bağlanıyorsanız, bu sizi de güvende tutabilir.

VPN, aynı zamanda eve dönmüş gibi görünmenin harika bir yoludur, böylece başka türlü coğrafi olarak geldiği konumla sınırlı olacak TV şovlarınıza erişmeye devam edebilirsiniz.


Daha fazla oku:

Spesifikasyonlara göre en iyi VPN hizmetlerini karşılaştırın: Express VPN 12 aylıkTam incelemeyi okuyunSurfshark 24 AylıkTam incelemeyi okuyunIPVanish 1 YılTam incelemeyi okuyunCyberGhost 3 YılTam incelemeyi okuyun12 aylık fiyatlandırma6,67 $ / ay Görünüm-deExpress VPN24 ay2,21 $ / ay Görünüm-deSurfshark12 ay2,34 ABD doları / ay Görünüm-deIPVanish VPN39 aylar2,25 $ / ay Görünüm-deCyberGhostHer Şey İçin En İyisi - # 1 en iyi VPN Torrenting ve P2P trafiği Uyumlu Cihazlar MacOS ChromeFirefox, Konum Sayısı ile Çalışır 160 60 60 50 Eşzamanlı Bağlantılar 5 999999 5 5 Sınırsız Bant Genişliği P2p Trafik Dağıtımı Orta İndirmeDisk İndirmeDisk İndirmeDisk İndirme