Close
  • Ana
  • /
  • İnternet
  • /
  • VPN'ler akıllı TV'lerde ve TV yayın kutularında kullanılabilir mi?

VPN'ler akıllı TV'lerde ve TV yayın kutularında kullanılabilir mi?

Açıkçası bir kullanarakVPN(veya sanal özel ağ) Birleşik Krallık'tan uzaktayken BBC iPlayer ve Netflix gibi coğrafi kısıtlamalı içeriği izlemek için mükemmel bir araç haline geldi. Ancak bunu evdeki akıllı TV'nizde veya yayın kutunuzda da yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

Bu, izleme fırsatı sizin sadecebilmekseçtiğiniz akış hizmetinde yurt dışında mevcuttur. Veya Amazon Fire TV Stick, Chromecast veya Roku'nuzu tatile veya iş gezisine çıkarken yanınızda götürürken en sevdiğiniz programları yine de yakalayabilirsiniz.

Ve VPN'ler ayrıca ekstra bir güvenlik katmanı sağladığından, izlerken bir tanesini açmak aynı zamanda izleme alışkanlıklarınızı gizli ve güvende tutabileceğiniz anlamına gelir.

Bir VPN coğrafi olarak kısıtlanmış içeriği izlememe nasıl izin verebilir?

VPN, akıllıca küçük bir araçtır. Normalde, çevrimiçi olduğunuzda size nereden oturum açtığınızı ve kim olduğunuzu gösteren bir IP adresi verilir. Bir VPN kullanarak verileriniz şifrelenir ve seçtiğiniz bir konumdan bir aracı sunucu üzerinden tünellenir. Bu, yalnızca çevrimiçi olarak gizlenmediğiniz, aynı zamanda olmadığınız bir yerde görünebileceğiniz anlamına gelir. Yalnızca kullanmaya karar verdiğiniz VPN'in size sunabileceği sunucu konumlarının sayısıyla sınırlısınız.


Bu, teknik olarak Netflix'i Hulu, BBC iPlayer, Amazon Prime Video ve daha pek çok yerden izleyebileceğiniz anlamına gelir. ABD içeriğine erişmek veya Avrupa'da yalnızca ABD Hulu izlemek için Birleşik Krallık'tayken ABD'deymişsiniz gibi görünebilirsiniz. Elbette bunun her durumda yasal olduğunu ve yasadışı hiçbir şeyi göz ardı etmeyeceğimizi söylemiyoruz. Ancak, ABD'de tatilde Birleşik Krallık TV lisansı ödeyen biriyseniz, örneğin BBC iPlayer'a bir VPN aracılığıyla erişmek tamamen yasaldır.

VPN, akıllı bir TV'de veya buharlı bir kutuda nasıl çalışır?

Bir VPN'e istemcisi, diğer adıyla uygulamayı kullanarak telefonlar ve bilgisayarlar gibi şeylerde erişebilirken, özellikle akıllı TV'ler için yapılmış çok az şey vardır. Bazıları beğeniler üzerinde çalışıyorAmazon Fire TVancak başka seçenek yok. Yönlendirici düzeyinde VPN kurulumunun yararlı olduğu yer burasıdır.


Birçok VPN hizmeti yönlendiricinizde kurmanıza izin verir. Bu, o yönlendiriciye bağlanan herhangi bir şeyin seçtiğiniz VPN sunucusu konumundan geliyormuş gibi görüneceği anlamına gelir. Bu, istemciyi birçok cihazda kullanmadan birden fazla cihazı VPN güvenliğinin arkasına almanın harika bir yoludur.

Akıllı TV'nizde VPN nasıl kurulur

Bazı TV'ler DNS ayarlarını değiştirmenize izin verir. VPN akıllı bir DNS proxy'si sunuyorsa, TV'nizi doğrudan bu şekilde kurabilirsiniz. Uzun sürmez ve sizi çevrimiçinde, korumalı ve başka bir yerde görünür bırakır.


Bir Android akıllı TV'niz varsa veya bir Android kutusu kullanıyorsanız, hemen orada TV'ye indirip kurabileceğiniz birçok VPN uygulaması vardır. Bir VPN seçtikten sonra, uygulamayı TV'ye indirmek, kurmak, oturum açmak ve çalışmaya başlamak kadar kolaydır.

Diğer bir seçenek, dizüstü bilgisayarınızda bir VPN kurmak ve TV'ye bir HDMI kablosu bağlayarak VPN aracılığıyla bu şekilde izlemektir. Daha az zariftir ancak size dizüstü bilgisayar düzeyinde kontroller ve bir tarayıcı aracılığıyla yayınlayabileceğiniz her şeyi izleme olanağı sunar.

Akıllı TV'ler için en iyi VPN hangisidir?

Birigenel olarak en iyi VPN'ler ExpressVPN'dir, çok sayıda uluslararası sunucu, yüksek hızlı bağlantı ve harika 7/24 canlı sohbet müşteri desteği sunan. Çok çeşitli konumlar, tüm gezegende coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğe erişmek için harikadır.

Müşteri hizmetleri burada büyük bir çekicidir, çünkü canlı sohbet ile bir yönlendirici veya akıllı TV DNS kurma konusunda yardım alabileceğiniz, böylece her adımda size rehberlik edebileceğiniz anlamına gelir.


ExpressVPN'in bir diğer büyük çekiciliği, müşterilerinin gerçekten iyi çalışmasıdır. Minimal olarak tasarlanmışlardır ve kullanımı kolaydır, örneğin bir bilgisayar kullanırken konumu değiştirip yalnızca iki tıklamayla yeniden bağlanabileceğiniz anlamına gelir. Dolayısıyla, Android TV'ler için bu, servisten alınması gerçekten yararlı bir özelliktir.

Ücretsiz bir VPN işe yarar mı?

Ayrıca oradaücretsiz VPNorada seçenekler var, ancak çoğu durumda daha yavaş bağlantılar, daha az konum seçeneği ve sınırlı veri erişimi bekleniyor. Veri sınırlı seçenekleri video akışı için ideal değildir ve daha fazla ücretsiz veriye sahip olanlar konumlarla sınırlıdır, bu nedenle ücretsiz olarak almaya çalışıyorsanız akıllıca seçin.

Daha fazla oku:

Spesifikasyonlara göre en iyi VPN hizmetlerini karşılaştırın: Express VPN 12 aylıkTam incelemeyi okuyunSurfshark 24 AylıkTam incelemeyi okuyunIPVanish 1 YılTam incelemeyi okuyunCyberGhost 3 YılTam incelemeyi okuyun12 aylık fiyatlandırma6,67 $ / ay Görünüm-deExpress VPN24 ay2,21 $ / ay Görünüm-deSurfshark12 ay2,34 ABD doları / ay Görünüm-deIPVanish VPN39 aylar2,25 $ / ay Görünüm-deCyberGhostHer Şey İçin En İyisi - # 1 en iyi VPN Torrenting ve P2P trafiği Uyumlu Cihazlar MacOS ChromeFirefox, Konum Sayısı ile Çalışır 160 60 60 50 Eşzamanlı Bağlantılar 5 999999 5 5 Sınırsız Bant Genişliği P2p Trafik Dağıtımı Orta İndirmeDisk İndirmeDisk İndirmeDisk İndirme