Close
  • Ana
  • /
  • Beslenme
  • /
  • Yeşil çay içerek göbek eritebilir misin?

Yeşil çay içerek göbek eritebilir misin?

Sıkı koşuyor ve çok fazla direnç antrenmanı yapıyor olabilirsiniz, ancak kötü bir diyetin üstesinden gelemezsiniz. Bu basit gerçek, çok aktif insanların bile kilo verme hedeflerine ulaşmasını engellemiştir. Omuzlardan aşağısı görünmediğimiz üç aylık yakınlaştırma görüşmelerinden sonra, 'göbek yağının kilitlenmesi' gerçek bir tehlike haline geliyor.

İleBirleşik Krallık'taki spor salonları birkaç hafta içinde yeniden açılacakBirçok insan evde otururken biriktirdiği karın yağını kaybetme endişesi içindedir. Neyse ki kilo verme sürecini hızlandırmak için yapabileceğimiz birkaç şey var.

Sağlıklı, mantıklı bir diyete ve düzenli bir egzersiz rutinine geri dönmenin yanı sıra, bilimin metabolizmanızı hızlandırmaya ve dinlenirken bile kalori yakmanıza yardımcı olacak bir kolu var. Göbek yağı soru ise cevap yeşil çay.

Göbek yağından kurtulun


(Resim kredisi: Getty Images)

Basmakalıp gibi gelebilir, ancak doğru:Tıp Bilimlerinde Araştırma DergisiTip 2 diyabetli hastalarda yeşil çay tüketiminin etkilerini izleyen bir deney yaptı. İki ay boyunca günde dört bardak yeşil çay içen grup, vücut ağırlığı, vücut kitle indeksi, bel çevresi ve kan basıncında önemli bir düşüş gördü.

Başka bir grup iki bardak yeşil çay içti ve üçüncüsüne plasebo verildi. Bu grupların hiçbiri kilolarında veya sistolik kan basıncında önemli bir değişiklik bildirmedi.


Polifenoller adı verilen bir grup bileşiğin parçası olan yeşil çaydaki tanenlerin antioksidan özelliklere sahip olduğu düşünülmektedir. Ek olarak, kateşinler adı verilen başka bir kimyasal grubunun iltihabı azalttığı ve metabolizmayı önemli miktarlarda artırdığı bulunmuştur.

Göbek yağından kurtulun


(Resim kredisi: Getty Images)

Yeşil çayın metabolizmayı destekleyici özelliklerinin, kilo kaybı da dahil olmak üzere birçok sağlık yararından sorumlu olduğu düşünülmektedir. Vücudunuz her zaman çalıştığı için, kalbiniz etrafa kan pompalar ve bağırsağınız yiyecekleri sindirir, dinlenirken bile her zaman enerji harcarsınız. Metabolizmanız, ne kadar enerji harcadığınızı belirler ve egzersiz yapmadan kalori yakmanıza neden olur.

Yeşil çaya atfedilen, her şeyden daha iyi cilde ve tırnaklara ve daha mutlu hissetmeye kadar değişen başka sağlık özellikleri de var, ancak bilimsel açıdan hiçbir garanti yok. En azından siyah çay ve kahve yerine yeşil çay içmek kafein alımınızı azaltacak ve stres seviyenizi artıracaktır.

Yeşil çaya geçmek, göbek yağını kaybetmek, kalp hastalığı riskinizi azaltmak ve prediyabetin uyarı işaretleriyle mücadele etmek için harika bir yoldur. Zaten sağlıklı bir yaşam tarzıyla birleştiğinde, metabolizmanızı güçlendirecek ve kilo verme çabalarınızı destekleyecektir. Zaten çok fazla çalışmıyorsanız, herhangi bir fark yaratmayacaktır, bu yüzden hemen harekete geçin.

Bunu beğendin mi?


  • Metabolizmanızı nasıl hızlandırırsınız
  • En iyi su ısıtıcısı
Günün en iyi Teapigs Premium Matcha Yeşil Çay fırsatları 17 Amazon müşteri yorumu Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz