Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Canon 10x42L IS WP dürbün incelemesi: Benzersiz ve emsalsiz görüntü sabitleyici teknolojisi

Canon 10x42L IS WP dürbün incelemesi: Benzersiz ve emsalsiz görüntü sabitleyici teknolojisi

Dürbünler bu kadar iyiyse, o zaman neden onlardan baktığınız her şey yukarı ve aşağı zıplıyor, sallanıyor ve genellikle hareketsiz kalmayı reddediyor? Canon 10x42L IS WP dürbünleri öyle değil. Bu sarsıntı kısmen senin hatan çünkü sen insansın, ateşlisin ve hareketsiz kalamazsın. Size baktığınız her şeyin süper sabit bir görüntüsünü ve bazı inanılmaz optikleri sağlayan yerleşik görüntü sabitleme özelliğine sahip bir çift dürbün olan Canon 10x42L IS WP'ye bakın.


Birçok dürbün gibi Canon 10x42L IS WP de bir süredir piyasada. İlk olarak 2014'te piyasaya sürüldü, hala yaygın olarak bulunabiliyor ve Canon'un ürün yelpazesinin en üstünde, şu anda 1.500 ABD Doları / 2.000 İngiliz Sterlini / 2.100 Avustralya Doları'na satılıyorlar, bu yüzden yüksek bir fiyata geliyorlar. Ayrıca ağırdırlar ve sıklıkla tükenen piller kullanırlar, ancak buna rağmen halayıldız gözlemcileri ve kuş gözlemcileri için en iyi dürbün. İşte neden.

Bugünün en iyi Canon 10x42L IS WP fırsatları 36 Amazon müşteri yorumu ☆☆☆☆☆ 10X42L Is Ud Glas Amazon Prime £1,105,48 £ Düşük Stoku Görüntüle Canon 10x42L IS WP Dürbün Wex Fotoğraf Videosu £1,599 Canon IS WP 10x42L Resmini Görüntüle... Park Kameraları £1,599 Canon 10x42L IS WP Dürbünlerini Görüntüleyin Canon (İngiltere) £ 1,699,99 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatları bulmak için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Canon 10x42L IS WP dürbün incelemesi: Performans ve özellikler

Canon 10x42L IS WP'yi satın almanın ana nedeni, Canon'a özel olan değişken açılı prizma görüntü sabitleme teknolojisidir. Sadece onları tutarak yarattığınız sarsıntı miktarını algılamak için birkaç gyro hareket sensörü ile donatılmış, lenslerin etrafındaki aktüatörler daha sonra bu sarsıntıyı 0,8°'lik bir açıyla iptal eder. Akıllıca bir şey ve dürbünün üstündeki bir düğmeye dokunarak devreye alınabilir. Sonuç, yıldızların, yıldız kümelerinin ve Ay'ın yanı sıra onları işaret etmek istediğiniz her şeyin süper sabit bir görüntüsüdür. Bu, elde tutulan dürbünle nesnelere sanki bir tripod üzerinde bir kamera veya teleskopmuş gibi bakmak için daha fazla zaman harcayabileceğiniz anlamına gelir.

Canon 10x42L IS WP dürbün: Özellikler

Boy:5,4x6,9x3,4 inç / 137x176x85 mm
Ağırlık:39,2 oz/1,1 kg
Tip:Prizma
Su geçirmez:Evet
Görüş alanı:59.2 °
Büyütme:10
Objektif lens çapı:42mm
Göz kabartma:16mm
Yakın odak:8,2 fit/2,5 m
Görüntü sabitleme:Evet

Ancak, bu 0.8º düzeltme sadece çok yardımcı olur ve ne kadar çok düzeltme yapmak zorunda kalırsa, gördüğünüz düzeltilmiş son görüntü o kadar az keskin olur. Bu yüzden kendi titrekliğinizi minimumda tutarak kendinize yardım etmeye çalışmalısınız. Bunu dirseklerinizi (çoğumuz dürbün tutarken doğal olarak dışarı çıkararak) göğüs kafesinizin üzerine koyarak yapabilirsiniz. Ultra sağlamlık için ve kollarınızı Canon 10x42L IS WP'nin 39,2 oz/1,1 kg'lık önemli ağırlığını taşımaktan kurtarmak için, alt takımlarındaki yeni 1,4 inçlik diş sayesinde bunları bir tripoda da monte edebilirsiniz. Pek çok dürbün bunlardan birine sahip değildir.


Ancak, bu inanılmaz teknolojinin bazı dezavantajları var. Canon 10x42L IS WP'nin görüntü sabitleme teknolojisine yaklaşık iki saat güç sağlayan iki adet AAA pil gerekiyor. Ancak, bunları soğukta kullanmayı deneyin - ya da sadece çokça kullanın - pillerin uzun süre dayanmadığını göreceksiniz. Daima bir paket yedek parça taşıyın.

Canon 10x42L IS WP'de bu yeni görüntü sabitleme sisteminin yanı sıra sevilecek daha pek çok şey var. Su geçirmez olmalarını ve dürbünler kadar seyahate dayanıklı olmalarını seviyoruz (yine de ukala olmayın – dürbünleri her zaman dikkatli kullanın), ancak optikleri de bir o kadar önemli. Her iki tarafta iki adet ultra düşük dağılımlı (UD) lens elemanına sahip olup, herhangi bir renk sapması (renkler düzgün bir şekilde odaklanmadığında, nesnelerin etrafında mor çizgiler oluşmasına neden olur) düzeltilir ve geriye güzel, net, keskin ve doğru renkli bir görüntü kalır. kenarlara doğru görüntü.


Resim 1 / 4

Canon 10x42L IS WP dürbün incelemesi

Kredi: Jamie Carter
Resim 1 / 4

Canon 10x42L IS WP dürbün incelemesi


Kredi: Jamie Carter
Resim 2/4

Canon 10x42L IS WP dürbün incelemesi

Kredi: Jamie Carter
Resim 3/4

Canon 10x42L IS WP dürbün incelemesi

Kredi: Jamie Carter
Resim 4 / 4

Canon 10x42L IS WP dürbün incelemesi

Kredi: Jamie Carter

10x büyütme ve 42 mm objektif lensleri, 59° görüş alanı ve 4,2 mm çıkış gözbebeği çapı ile onları hem kuş gözlemciliği hem de gece gökyüzü için ideal boyutta yapar ve düşük ışıkta harika kılar.


Tüm bunlar Canon'un zayıf lens kapakları tedarikini kafa karıştırıcı hale getiriyor. Topal ve kaybetmesi kolay, 52 mm filtre ipliğine uyması için hemen birkaç Canon LC-52 Center Pinch lens kapağı (Canon fotoğraf makineleri için tasarlanmıştır) ile değiştirdik. Bu hafif mod ile Canon 10x42L IS WP, dürbünlerde bulunan üst düzey teknolojinin zirvesi olduğunu düşünüyoruz.

Canon 10x42L IS WP dürbün incelemesi: Karar

Canon'un akıllı görüntü sabitleyici teknolojisini kullanan ilk ve hala en iyi su geçirmez dürbün olan seyahate dayanıklı Canon 10x42L IS WP, doğanın ve gece gökyüzünün sabit, sarsıntısız bir şekilde görüntülenmesi için idealdir. Pahalıdırlar, piller çabuk bitebilir ve verilen lens kapakları zayıftır, ancak Canon 10x42L IS WP ile ilgili diğer her şey onları rekabette bir adım önde tutar ve bir teleskop almayı düşünmemek için bile harika bir neden.