Close

EOS 100D incelemesi

Canon EOS 100D, 368 Amazon müşteri yorumu fırsatları Canon EOS Rebel SL1 Digital ... Amazon 599 $ Görüntüyü Görüntüle 1/6

EOS 100D incelemesi


EOS 100D incelemesi
Resim 2/6

EOS 100D incelemesi

EOS 100D incelemesi
Resim 3/6

EOS 100D incelemesi

EOS 100D incelemesi
Resim 4/6

EOS 100D incelemesi

EOS 100D incelemesi
Resim 5/6

EOS 100D incelemesi


EOS 100D incelemesi
Resim 6/6

EOS 100D incelemesi

EOS 100D incelemesi

Giriş seviyesi Canon EOS 100D, boyut açısından kompakt sistem fotoğraf makinelerine kıyasla dünyanın en küçük DSLR'sidir. Ancak kompaktlık uzlaşma anlamına mı geliyor?


Geçtiğimiz dört yıl boyunca üreticiler, akıllı telefonlardan veya kompakt fotoğraf makinelerinden daha iyi fotoğraflar isteyen herhangi birimiz için tıknaz bir dijital SLR'den sonraki en iyi şey olarak güçlü eğimli kompakt sistem kameraları (CSC'ler) kullandılar.

Ancak şimdi, eski 35 mm film kamera gövdeleri etrafında tasarlanan DSLR'lerin de gerçekten denerlerse kompakt olabileceği görülüyor.

Canon EOS 100D'nin satıldığı şey boyut eksikliği. Yazıldığı sırada, resmi 116.8x90.7x69.4mm boyutlarında ve 407g ağırlığında, 'dünyanın en küçük ve en hafif' DSLR'si olduğu iddia ediliyor. Pint boyutlu boyutları, boyut olarak bir CSC'ye benzer olduğu anlamına gelir.Panasonic GH3.


Bu başarıyı, geleneksel DSLR tasarımını, alüminyum ve reçine yapısını ve ayrıca daha büyüğü tarafından kullanılan 18 megapiksel APS-C boyutlu sensörü korurken yönetir.EOS 700Dbu, üreticisinin tüketici DSLR serisinin en üstünde yer alıyor.

En önemlisi, Canon 100D'yi olabildiğince kompakt hale getirme arzusu, Canon 700D'de bulunan açı ayarlanabilir LCD'nin yanı sıra, daha büyük ellere sahip olanları caydırabilecek oldukça kısaltılmış bir tutma yeri anlamına geliyordu.

Bununla birlikte, nispeten hafiflik hissi gibi, parmaklar için boşluk sağlamak üzere kalıplanmış, kabzanın pürüzlü yüzeyi de yardımcı olur.

Bu, birlikte verilen 18-55 mm standart zum takılıyken bile, tek elle çekim yaparken bile 100D'yi düşürme konusunda hiçbir zaman endişe duymamamızı sağladı. Ayrıca, boyun veya omuz ağrısına neden olmadan DSLR'yi bir günün çoğunda dolaştırmamızı sağladı.

100D'nin teknik özellikleri ve çalışması, daha pahalı olan 700D'ye çok benzer olsa da ve biz aynı Digic 5 görüntü işlemcisini alsak da, burada sürekli çekim hızı, ikisini daha da ayırt etmek için 5 fps yerine 'sadece' 4 kare / saniye ile sınırlıdır.

Daha olumlu bir şekilde ve 100D'yi ilk Canon DSLR'niz olarak düşünüyorsanız, bahsetmeye değer bir şey, birlikte verilen kit yakınlaştırma bir yana, bu fotoğraf makinesinin üreticisinin 75 ek lensiyle daha da uyumlu olmasıdır.

Üçüncü taraf optikler de vardır, bu nedenle, kamera noktasında daha canlı renkli veya siyah beyaz görüntülere izin veren kameranın yerleşik Yaratıcı Otomatik modu dışında hiçbir zaman yaratıcı seçimden mahrum kalmayacaksınız.

Yukarıdakilerin fiyatı, bir üreticinin lensli 709,99 £ veya 579,99 £ önerdiği, şaşırtıcı bir şekilde amiral gemisi EOS 700D'den sadece 50 £ daha düşük. Bu kameranın ayarlanabilir ekranı, daha iyi tutuşu ve daha hızlı kare hızı vardır. 100D'ye gelince küçük gerçekten güzel mi?


EOS 100D: Kontroller

Daha küçük tutma yeri ve arkadaki sabit ekranın yanı sıra, 100D'nin kontrol düzeni söz konusu olduğunda her zamanki gibi DSLR işi; yabancı veya telaşlı hiçbir şey dahil edilmemiş gibi hissettiren uyarı ile.

Yine de Full HD video modu için üçüncü bir ayar sağlayan bir açma / kapama kolu ile ergonomik olarak çevrelenmiş 12 ayarlı güzel tıknaz ve sert bir çekim modu kadranına sahibiz; bu seçenek gerçek kadrana dahil değildir.

Bu, pratikte, kolun basit bir hareketiyle video özelliğini etkinleştireceği ve hangi fotoğraf çekim modu seçilmiş olursa olsun arka plaka LCD'sini Canlı İzleme moduna geçireceği anlamına gelir.

Deklanşör düğmesinin hemen arkasındaki ISO hızlarını toplamak için özel bir düğme, yalnızca doğal ışıkta çekim yapmak isteyenler için yararlı bir dokunuş olurken, özel silme, oynatma, menü ve bilgi düğmeleri, parmak ucuyla çalıştırmayı gerektiren küçük boyutlarına rağmen kullanım kolaylığını daha da artırır. .

Kısacası, bir DSLR'ye alışkın olanlar 100D'yi alıp hemen çekime başlayabilecekken, kompakt nokta ve çekim kullanan snapper'lar veya bunun gibi akıllı telefonlariPhone 5veyaHTC One, bunun etrafında yolunu bulması çok uzun sürmez.

EOS 100D: Ekran

3 inç, etkileyici yükseklikte 1040K nokta çözünürlüklü LCD ekran bir dokunmatik ekrandır. Bu, oynatma modunda bir parmağınızı kaydırarak görüntüler arasında gezinebildiğimiz ve aynı zamanda sezgisel kullanım için basit bir işaret parmağı ve baş parmağınızı hareket ettirerek odağı kontrol etmek için bölümleri büyütebildiğimiz anlamına geliyordu.

Sert tuş arka plaka düğmelerini ve normal bir komut pedini kullanmayı tercih ederseniz, bunu yapabilirsiniz, bu nedenle burada gelenekseller için de bir şeyler var.

Canlı Görüntü modunu etkinleştirin ve 100D'nin ekranı, video çekim modundaysa zaten varsayılan ayar olan kompozisyon ve inceleme için kullanılabilir. Dahası, LCD% 100 görüş alanı sunar, bu nedenle ekranda gördüğümüz şey sonuçta elde ettiğimiz şeydir.

Bu, kamerayı her zaman göz hizasında tutarak çekim yapmayanlar için daha küçük optik vizöre güçlü bir alternatif olduğu anlamına gelir ve ister manuel olarak ister kameranın kullanımıyla çekim yaparken keskin bir odak elde edildiğini kontrol etmek için daha geniş bir ekran istiyorsanız yararlıdır. çoğunlukla güvenilir otomatik odaklama.

EOS 100D: Pil

100D'nin LP-E12 şarj edilebilir lityum iyon pil performansı, ağabeyi 440 çekimdeki 700D kadar büyük olmasa da, 100D, oda sıcaklığında çalışıyorsa maksimum 380 resim sunar. İki hafta boyunca kamerayla uzaktaydık, her gün az ya da çok kullanıyorduk, ancak amaç için sağlanan ayrı bir şarj cihazı ile yalnızca iki kez şarj etmemiz gerekti.

Bu, yedek bir pil satın alırsanız kamerayı serbest bırakabileceğiniz anlamına gelir, böylece hiçbir zaman hareketsiz kalmaz. Profesyonel modellerde güç performansı orada olmasa da, hevesli amatörler için fazlasıyla yeterli.

Canon EOS 100D: Resim kalitesi

100D'nin daha küçük ve daha hafif fiziksel oranları, düşük ışıkta 18-55 mm'lik zum ile elde çekim yapıyorsanız, kamera sarsıntısı nedeniyle ara sıra yumuşak çekim yapılmasına rağmen, bu genellikle netlik elde etmek için ISO1600 demek için ISO ayarını yükseltmek suretiyle çözülebilir. yine de gren oluşumundan kaçının, bu arada lens aynı zamanda gövdeye yerleştirilmiş sarsıntı önleyici yerine açılıp kapanabilen bir dengeleyici ile birlikte gelir.

Daha parlak gün ışığı koşullarında 100D üstündür, 18 megapiksel sensör ve lens kombinasyonu, mütevazı bir sabit lens kompaktıyla elde edilebileceklerin üzerinde net bir şekilde bir kesime benzeyen görüntülerle sonuçlanan bol miktarda ayrıntıyı yakalar. Evet, güçlü güneşte ara sıra vurgu ayrıntıları kaybolur, ancak söylediğimiz gibi bu yalnızca ara sıra böyledir.

Kamerayı daha uzun odak uzunluklarına sahip fiziksel olarak daha büyük lenslerle denemedik, ancak bunun bazılarının ön tarafına ağır bir görünüm ve his getireceği için kullanımını kullanışsız hale getirebileceğini görebiliyoruz. Ancak tüketici hedefli kit yakınlaştırma veya 40 mm pankek lens takıldığında, 100D günlük bir araç olarak kendi haline gelir.

Otomatik odaklama, hem video hem de fotoğraf çekerken etkileyici bir şekilde hızlı tepki veriyor. Kontrollerle ilgili bölümümüzde belirttiğimiz gibi, önce üst plaka kolunu video modu ayarına getirin; bu noktada arka LCD, çerçevelemeye yardımcı olmak için canlanır ve odağı manuel olarak çalıştırmayı seçerseniz, bu ekran aynı zamanda kullanıcının keskin bir görüntü elde edin.

Kaydı başlatmak veya sonlandırmak için arka plakadaki bir kayıt düğmesine basmanız gerekirken, deklanşörün yarım sıkılması odaklamayı sizin için otomatik olarak değiştirir. Özetle, 100D, video çekimi söz konusu olduğunda en basit DSLR'lerden biridir.

EOS 100D: Karar

18 megapiksel Canon EOS 100D'nin kompakt oranları ve nispeten hafif hissi, DSLR kalitesini istediğiniz zamanlar için ideal bir tatil kamerası olmasını sağlarken, daha küçük boyut da onu insan denekler için daha az korkutucu hale getirerek daha az hissettiren çekimlerle sonuçlanır. zorla '.

Tamam, yine de markanın kendi kompakt modeli kadar küçük değilDSC 1000(yine APS-C sensörlü) DSLR kalitesine yakın bir kamera istiyorsanız, ancak toplu olarak değil. Ancak, ilk DSLR'nizi düşünüyorsanız, Canon EOS 100D başlamak için ideal bir yerdir.

Canon EOS 100D çıkış tarihi: Şimdi çıktı

Canon EOS 100D fiyatı: 579,99 £ (yalnızca gövde), 749,99 £ (18-55 mm standart yakınlaştırma kiti lensiyle)