Close

EOS 700D incelemesi

Canon EOS 700D fırsatları Resim 1/5

EOS 700D incelemesi


EOS 700D incelemesi
Resim 2/5

EOS 700D incelemesi

EOS 700D incelemesi
Resim 3/5

EOS 700D incelemesi

EOS 700D incelemesi
Resim 4/5

EOS 700D incelemesi

EOS 700D incelemesi
Resim 5/5

EOS 700D incelemesi


EOS 700D incelemesi

Canon EOS 700D, markanın 600D'nin sunduğu yeni hızlandırılmış DSLR'sidir ve yeni başlayanlar için tasarlanmıştır; ama pezevenk özellikler listesi meraklıları da cezbedebilir mi?

Yeni 18 megapiksel Canon EOS 700D dijital SLR, üreticisi tarafından giriş seviyesi bir ürün olarak tanımlanıyor; gerçekten de Canon'un serisinin kendi kendine reçete edilen bölümünde amiral gemisi modeli olarak oturuyor. Ancak şartname yeterince süslüdür ki, açıklama ona bir kötü hizmet gibi görünmektedir.

Kesinlikle gövde ve standart 18-55 mm zoom lens için ucuz olmayan 749 £ 'luk bir fiyat etiketi, onu yeni başlayanların ilk DSLR'leri için düşünebileceklerinin ötesine yerleştiriyor, ancak çeşitli geri ödemeler ve indirim planları şu anda oyunda.

Yine de, Canon 700D fiziksel olarak benzer şekilde belirtilenden daha büyükkenEOS 100Dyanında piyasaya sürülen - dünyanın en küçük DSLR'si olduğunu iddia ediyor - hala kavraması nispeten kolay olan bir DSLR.

Başlık özellikleri arasında 18 megapiksel APS-C boyutlu CMOS sensörün yanı sıra değişken açılı dokunmatik ekran LCD, Fl HD 1920x0180 piksel video çekimi, düşük ışık hassasiyeti aralığı neredeyse karanlıkta çekim yapabilen ISO25600'e kadar genişletilebilir, yaratıcı dijital filtre efektleri.

Ayrıca, 22 adede kadar ardışık JPEG veya altı sıkıştırılmamış, dolayısıyla en iyi kalite Raw dosyasında hareketli nesneleri izlemek için saniyede 5 kare kesintisiz çekim elde edersiniz.

İnceleme örneğimiz standart 18-55 mm zoom ile sağlandı, ancak şu anda Canon serisinde 76 uyumlu lens var, sayısız genellikle daha ucuz üçüncü taraf optiklerinden bahsetmeye gerek yok.

Zaten bir avuç uyumlu lensiniz varsa, muhtemelen alternatif bir marka düşünmeyeceksiniz.


Bununla birlikte, 700D için rekabet, Nikon D5200 (biraz daha yüksek 24MP çözünürlük) veyaNikon D7100,Pentax K5 II(hava koşullarına dayanıklı gövde) ve Sony A57 veyaSony A65(yarı saydam ayna mekanizması sayesinde video çekmek daha kolay / daha hızlı), Olympus ve Panasonic gibiler son üç veya dört yıldır herhangi bir yeni DSLR yerine kompakt sistem kameralarına odaklandı.

Peki, Canon EOS 700D 1.000 £ 'un altındaki rekabetçi bir seçenek olarak nasıl ölçülür?

EOS 700D: Kontroller

Kompakt bir sistem kamerasından yaklaşık üçte biri daha büyük, hatta yeni Panasonic G6 gibi bir DSLR şekline göre modellenmiş olan 700D, tutma yeri etrafında üç, belki dört kişi için yeterli boşluk bırakarak avuç içinde tutulduğunda sağlam hissetmeyi başarıyor. parmaklar.

Yine de, kit lensi takılıyken bile, onu bir kalabalığın başından yüksekte tutamayacak ve kazanan çekimi yakalamak için arka ekranı açamayacağınız kadar ölü bir ağırlık değildir. Bu nedenle, Canon'un inşaat ve kullanım esnekliği arasında mantıklı bir değiş tokuş yaptığını hissediyor.

Daha küçük, daha ulaşılabilir DSLR'lerden biri olmakla birlikte, paramızın karşılığını Canon'dan alıyormuşuz gibi geliyor.

Eşit derecede tıknaz ve belirgin açma / kapama düğmesiyle ergonomik olarak çevrelenmiş tanıdık 12 seçenekli çekim modu kadranı var. İlginç bir şekilde, aynı açma / kapama düğmesinin üçüncü bir ayarı var - tuhaf bir şekilde çekim modu çarkında bulunmayan video modunu seçmek için.

Film ayarına getirildiğinde, kameranın dahili ayna mekanizmasının yoldan çıkmasını ve canlı bir beslemenin, kolayca video çekimi için açı ayarlı olan arka plaka LCD monitörüne aktarılmasını sağlar.

Videoyu etkinleştirmenin bu yoluna ek olarak, herhangi bir fotoğraf çekim modunda manuel odaklamaya yardımcı olmak için LCD'nin merceğin önündeki görüntüyü göstermesini istiyorsanız, kameranın üst plakasında hala özel bir canlı görüntü düğmesi vardır.


Canlı görüntü veya video modlarında olmadığında, arka ekran bunun yerine anahtar çekim bilgilerini gösterir, çünkü üst plakada 1.000 £ + yarı profesyonel DSLR'de bulacağımız gibi daha küçük ikincil LCD pencere yoktur.

Arka plaka düğmeleri de normalde 'yetişkin' bir DSLR'de görmeyi beklediğimiz ile kompakt bir fotoğraf makinesinin arasına girerek, bir nokta atıp çekmeye ve hatta akıllı telefon kullanmaya daha alışkın olan herkes için kolay bir adım atıyor.

Kameranın daha küçük fiziksel boyutları da çalışmayı kolaylaştırır, çünkü hiçbir ayar ulaşılamayacak kadar geniş değildir ve aksi takdirde sizi konudan bir göz atmaya zorlar.

Bunun yerine düğmeler, kadranlar, çapraz tuşlar ve kumanda tekerlekleri, yalnızca kamerayı kavrama sürecinde olduğunuz için sağ elin işaret parmağının veya başparmağının altına kolayca düşer.

EOS 700D: Ekran

700D'deki 3 inçlik LCD ekran, kompozisyon için kullanıldığında gerçek bir nimettir, çünkü çeşitli şekillerde kullanılabilir. Kamerayı kutusundan ilk çıkardığınızda, kamera hareket halindeyken ek koruma olarak ekran içe doğru döndürülür.

Dışa bakacak şekilde ekranı 180 derece çevirdiğinizde otomatik olarak görüntülenen görüntü doğru şekilde yukarı doğru gösterilir.

En büyük esneklik, ekran gövdeye paralel olarak çevrildiğinde sağlanır. Bu konfigürasyonda monitör, alçak veya yüksek açılı çekimler için yukarı veya aşağı açılı olabilir veya daha kolay kendi portreleri için objektife veya kendinize bakacak şekilde çevrilebilir.

Kullanıcıyı normalde rahatsız etmeyecekleri fotoğrafları, videoları ve başka türlü garip kompozisyonları denemeye teşvik ettiğinden, eğer sunulmuşsa, eğimli bir ekrana sahip bir DSLR'ye gitmeye değer olduğunu düşünüyoruz.

Canon, bir milyon noktadan fazla bir çözünürlük olduğunu iddia etse de, bu hemen açık değildi ve LCD hala bir OLED ekranla eşleşmiyor, daha derin siyahlar ve daha iyi kontrast şartları.

Yine de, mükemmel bir şekilde kullanılabilir ve göz seviyesinde çekimi veya daha geleneksel bir yaklaşımı tercih ederseniz, her zaman hemen üzerinde uygun optik vizörü kullanma seçeneği vardır. Bu, daha pahalı bir tam çerçeve Canon DSLR tarafından sağlanan vizör kadar büyük veya parlak değil, ancak hedef pazar göz önüne alındığında yeterince iyi.


EOS 700D: Pil

Sağlanan lityum iyon pilin tam şarjıyla 440'a kadar çekim, bu DSLR'yi tam olarak tüketici kamera bölgesine yerleştiren bir şeydir - yarı profesyonel veya profesyonel bir DSLR'nin 900'den fazla çekim gücü performansı ile 1.000 sterlin mark.

Daha küçük EOS 100D'den farklı olarak performansı artırmak istiyorsanız, 700D'nin tabana klipslenen bir aksesuar pil paketi ile uyumlu olduğunu ve bu nedenle kamerayı yan tarafına çevirdiğinizde kamerayı tutmanın alternatif bir yolu olduğunu söyledi. portre modası çekmek için.

Canon EOS 700D: Resim kalitesi

Detay açısından zengin renkli görüntüler, EOS 700D'den çıktığı andan itibaren günün sırasıdır; tatmin edici derecede sağlam bir 'tıkaç' ile deklanşör ateşlemesi.

Gövdelerle birlikte verilen kit lensler genellikle her şeyde ustalaşmış olmakla suçlanır, ancak Canon'un burada özellikle köşeleri kesmiş gibi görünmüyor, ancak bize bir lens verebilecek bir ana lensi tercih ederdik. zumun çok f / 3.5 değerinden daha parlak / daha hızlı diyafram.

Kullanıcı kamerayı her kapattığında, sensörün otomatik olarak temizlendiğini ve böylece lens değiştirirken ve görüntülerde lekeli siyah noktalar olarak görünmesi sırasında herhangi bir kir veya tüy parçasının sensöre yapışması olasılığını önlediğini belirtmek gerekir.

Tahmin edilebileceği gibi, ISO12800 ve ISO25600'ün en iyi iki ışık duyarlılığı ayarı, kit lensiyle birlikte özellikle grenli sonuçlar üretir - ikincisi ayrıntı açısından da yumuşaktır - bu nedenle yalnızca özellikle takılı kalırsa kullanmaya değer. Bununla birlikte, çoğu koşul, ISO1600'ün kapsamından daha fazlasıdır, bu durumda sonuçlar iyi görünür.

Video çekimi için, kontrollerle ilgili bölümümüzde belirttiğimiz gibi, önce üst plaka kolunu video modu ayarına getirin; bu, çekimi çerçevelemek ve odaklamak için arka LCD'yi kullanmanıza izin verir. Tıpkı fotoğraf çekiminde olduğu gibi video için de otomatik veya manuel odak seçeneği vardır.

Açıkçası, otomatik odak kullanılıyorsa, kaydın ortasında özneleri değiştirirseniz veya odak uzunluklarını manuel olarak değiştirirseniz, çekim netlemeye geçmeden önce bir veya iki dakika için yumuşak olacaktır. Kaydın başlatılması veya bitirilmesi, arka plakadaki canlı izleme modu düğmesine basılmasını gerektirir, bu yeterince basittir.

Beklendiği gibi, ses stereo yerine mono olsa bile, video harika görünüyor, ancak gerçekten ciddileşmek istiyorsanız kamera dışı bir mikrofonun takılmasına izin veren bir yan bağlantı noktası var - ve lensin çalışmasını kaydetmekten kaçının. konunuz kadar.

EOS 700D: Karar

İlk dijital SLR'nizi arıyorsanız ve başlangıçta biraz daha yüksek bir fiyat gibi hissettiren şeyleri canlandırmaya hazırsanız, 18 megapiksel, APS-C sensörlü Canon EOS 700D, sizi görmesi gereken harika bir seçimdir. yıllık hizmet.

Tamam, bu yüzden bazı çanlar, ıslıklar ve modellerin katıksız fiziksel ağırlıklarından yoksun olabilir, ancak bu mutlaka kötü bir şey değil ve sonuçta tüm temel unsurlar burada.

Canon EOS 700D çıkış tarihi: Şimdi çıktı

Canon EOS 700D fiyatı: 18-55 mm standart zumlu kit olarak 749,99 £