Close
  • Ana
  • /
  • Kameralar
  • /
  • Canon EOS R3: aynasız R serisi kamera profesyonelleşiyor

Canon EOS R3: aynasız R serisi kamera profesyonelleşiyor

Canon bugün, en yeni ve en gelişmiş EOS R3'ü geliştirdiğini duyurdu.aynasız kameraR serisi EOS serisinde. Bu ani duyurunun,Nikon Z9 haberlerigeçen ay, ki bu da nihai ayrıntılardan yoksundu.

EOS R3, saniyede 30 kareye kadar yüksek hızlı çekim sağlamak için amiral gemisi 1D X Mark 3'te kullanılan DIGIC X işlemcinin yanı sıra Canon'un ilk 35 mm full frame yığılmış CMOS sensörüne sahip olacak.

R3'ün otomatik odaklaması, yüksek performanslı nesne takibine izin vermek için gelişmiş baş ve göz algılamaya ek olarak çift piksel CMOS AF teknolojisini kullanacak. Aynı zamanda, kullanıcının çerçevenin o alanına vizörden bakarak odak noktasını seçmesine olanak tanıyan, gözle kontrol işlevini kullanan ilk dijital EOS kameradır. Bunun teknoloji olduğunu en son EOS 5 ve EOS 3 filmli SLR fotoğraf makinelerinde gördük, ancak bir Canon dijital fotoğraf makinesinde ilk kez gördük.

Fotoğraf makinesinin hava koşullarına dayanıklılık özelliği de doğrudan amiral gemisi 1D X Mark 3'ten geliyor ve gövde portre çekimi için entegre bir dikey tutuşa sahip – genellikle profesyonel kuruluşlarla sınırlı bir tarz.


DSC R3

RF24-70mm f/2.8 L IS USM lensli Canon EOS R3


(Resim kredisi: Canon)

Sensör çözünürlüğü, ISO aralığı, video modları ve fiyat gibi detaylar henüz teyit edilmemiş olsa da, R3 hakkında hala bilmediğimiz çok şey var. Ancak, bunun spor ve portre pazarına yönelik çok profesyonel bir kamera olduğu açık. Sarmal deklanşörü azaltma çabalarından söz ederek, R3'ün yüksek kaliteli video kapasitesine sahip olacağını varsayabiliriz – belki de R5'in 8K videosuyla aynı doğrultuda.

R3'ten sonra en az bir R serisi kamera daha çıkacağından şüpheleniyoruz – bir R1 kamera henüz ortaya çıkmadı ve R serisi için gerçek bir amiral gemisi sağlıyor. Ancak R3'ün, EOS 1D X mark 3'ün yaptığının çoğunu sunması muhtemeldir – hızlı çekim, profesyonel düzeyde bir işgücü.


Canon bugüne kadar dijital bir EOS 3 piyasaya sürmedi. Bunun yerine, daha çok bir portre kamerası olan EOS 1D, hızlı spor fotoğrafçılığı için tasarlanmış bir 1D varyasyonunda geldi. EOS R3, tercih edilen yeni spor fotoğrafçısı aracı olabilir. Canon'un büyük spor etkinlikleri için zamanında yeni profesyonel modeller çıkarma geçmişi var ve bu sürümün zamanlaması, bu yaz Tokyo Olimpiyatlarında modellerin kullanıldığını göreceğimiz anlamına geliyor.

Tahminimiz, EOS R3 için Temmuz sürümü ve yaklaşık 5000 $ / 5000 £ / 8000 AU $ fiyattır.