Close

Canon PowerShot N incelemesi

Canon Powershot N anlaşmaları Canon PowerShot N2 Black Amazon Prime 649 $ Görüntüle Görüntü 1/13 tarafından desteklenen en iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Canon PowerShot N incelemesi


Canon PowerShot N incelemesi
Resim 2/13

Canon PowerShot N incelemesi

Canon PowerShot N incelemesi
Resim 3/13

Canon PowerShot N incelemesi

Canon PowerShot N incelemesi
Resim 4/13

Canon PowerShot N incelemesi

Canon PowerShot N incelemesi
Resim 5/13

Canon PowerShot N incelemesi


Canon PowerShot N incelemesi
Resim 6/13

Canon PowerShot N incelemesi

Canon PowerShot N incelemesi
Resim 7/13

Canon PowerShot N incelemesi

Canon PowerShot N incelemesi
Resim 8/13

Canon PowerShot N incelemesi


Canon PowerShot N incelemesi
Resim 9/13

Canon PowerShot N incelemesi

Canon PowerShot N incelemesi
Resim 10/13

Canon PowerShot N incelemesi

Canon PowerShot N incelemesi
Resim 11/13

Canon PowerShot N incelemesi

Canon PowerShot N incelemesi
Resim 12/13

Canon PowerShot N incelemesi


Canon PowerShot N incelemesi
13 görsel

Canon PowerShot N incelemesi

Canon PowerShot N incelemesi

Canon PowerShot N dijital kompakt fotoğraf makinesi yenilikçi bir simetrik tasarıma sahiptir ve geleneksel bir deklanşör düğmesi yoktur, ancak bu çok mu tuhaf?

Canon PowerShot N, farklı bir dijital kompakt fotoğraf makinesidir. Simetik kare şekli, sağ ellerde olduğu gibi sıkça görmezden gelinen güney pençeleri için de tamamen aynı deneyimle sol veya sağ elle kullanılmak üzere tasarlandığı anlamına gelir. Üst kenarda deklanşör düğmesi yoktur - bunun yerine resim çekmek için merceği çevreleyen halkayı kullanırsınız. Gerçekten 'solak' kameralara ihtiyaç olduğuna ikna olmadık, ancak PowerShot N kesinlikle ikna edici ...

Kasanın altında 12,1 MP sensör, DIGIC 5 işlemci ve x8 optik yakınlaştırma bulacaksınız. PowerShot N ayrıca, her seferinde altı çekim yapan, beşe otomatik olarak sanatsal bir filtre uygulayan ve orijinali koruyan yaratıcı bir moda sahiptir.

Wi-Fi bağlantısını da paketlediği gerçeği, snapper'ın Instagrammers'ı ve akşam yemeğinin, kedilerinin ve diğer çeşitli sıkıntının fotoğraflarını her fırsatta Facebook'ta paylaşan herkesi hedef aldığı anlamına geliyor.

Canon PowerShot N: Boyutlandırın ve oluşturun

Powershot N'nin tasarımı zariftir - üzerinde oynamak zorunda olduğumuz beyaz inceleme örneğinde mimari görünüm harika görünürken, kare şekli ve üst kısımdaki düğmelerin olmaması, onu rakiplerinden farklı kılan çok modern bir kenar sağlar. .

Metal gövde 195 gram ağırlığında ve 78.6 x 60.2 x 29.3 mm boyutlarında, bu yüzden bu kesinlikle bir pocked boyutunda bir mesele. O kadar küçük değilNikon Coolpix S01veya Panasonic XS1 kadar ultra ince ancak yine de benzerleriyle karşılaştırılabilirCanon Ixus 510gerçekten küçültücü kompaktlar söz konusu olduğunda.

Böylesine çirkin bir kamerayla, standart bir SD seçeneği yerine sadece zor bir microSD kart yuvası için yer var.

Canon PowerShot N: Kontroller

Kare tasarımın yanı sıra, PowerShot N'deki en çarpıcı fark, geleneksel bir deklanşör düğmesinin olmamasıdır. Bunun yerine, lensi çevreleyen halkaya bastırılarak fotoğraflar çekilir. Bu, kameranın baş aşağı olarak kullanılabilmesi için alttan da itilebilir - üstten çekimler için kullanışlıdır (ekran bir yönde yalnızca 90 derece döndüğünden).

İlginç kontrolle fotoğraf çekmeye tam olarak alışamadık - kesinlikle bölücü. Ayrıca, kamerayı verdiğimiz her kişinin, biz onlara söyleyene kadar nasıl fotoğraf çekileceğini çözemeyeceğini de belirtmek gerekir - bu da halka tabanlı deklanşör düğmesinin ne kadar mantıksız olduğunu gösteriyor.

Deklanşör halkasının etrafında oturmak, biraz fazla hızlı olmasına rağmen nispeten pürüzsüz bir zum halkasıdır, bu nedenle ilk başta çok fazla yakınlaştırmak veya uzaklaştırmak kolaydır. Aynı zamanda şaşırtıcı derecede gürültülü.

Sağ tarafta oynatma, Wi-Fi ve yaratıcı mod anahtarıyla birlikte sol kenarda küçük bir güç düğmesi bulacaksınız (aşağıda daha fazlası).

Düğmelerin olmaması, menülerin dokunmatik ekran kullanılarak çalıştırılması gerçeğine bağlıdır.

Canon PowerShot N: Ekran

2,8 inç LCD ekran, kameranın arka kısmının çoğunu kapladığı ve küçük bir çerçeveye yer bıraktığı için kompakt bir boyut için kötü bir boyut değil. Ve yaklaşık 461.000 nokta çözünürlüğüyle, ayrıntıda sarkma yok ve parlak ışıkta oldukça iyi başa çıkıyor.

Güneşli bir günde performansı, 90 derece yukarı eğilebilmesi gerçeğiyle de destekleniyor, bu da yere daha yakın çekim yapmak istediğinizde kullanışlıdır.

Kameranın tam olarak aynı baş aşağı kullanılabilmesi, ekranın 90 derece aşağı doğru etkili bir şekilde eğildiği anlamına geliyor, bu da yukarıdan yapılan çekimler için harika.

Dokunmatik ekran işlemi oldukça duyarlıdır ve menüler arasında gezinmek ve video kaydetmek için buna ihtiyacınız olacak ve sıkıştırma yakınlaştırma özelliği gibi üst düzey akıllı telefonlarda bulacağınız kadar hızlı değildir.iPhone 5veyaHTC One, hiç de kötü değil.

Canon PowerShot N: Görüntü kalitesi

PowerShot N, 12,1 MP sensör ile birlikte f / 3,0 - f / 5,9, 5,0 - 40,0 mm lensi paketler ve bunun gibi üst düzey bir modelden alacağınız türden bir görüntü kalitesi sunamaz.Panasonic LX7veyaSony RX100, PowerShot oldukça iyi görüntüler sunuyor. Resimler keskin renkler ve iyi kontrast sunar.

Dokunmatik AF, akıllı telefon kullanıcılarını hedefliyor ve bazı çekimlerde odaklamanın çerçevenin kenarına doğru biraz yumuşak gittiğini fark etsek de iyi bir iş çıkarıyor.

80-6400 aralığının üst seviyelerinde çekilen çekimler ayrıntı açısından çok şey kaybediyor, ancak bu bir kompakt için tam olarak sıra dışı değil.

Yaratıcı mod, bir seferde altı çekim yapmasıyla hoş bir dokunuş - bir geleneksel çırpıda artı beşe çeşitli mahsuller ve retro filtreler atıyor. Fotoğrafınızı çekmeden önce veya sonra hangi filtreyi istediğinizi düşünmek zorunda kalmadan Instagram tarzı çekimleri yakalamanın kolay bir yolu.

Sadece modu açık bırakın ve kamera sizin için çalışsın. Bazıları kendi efektlerini seçmeyi tercih etse de bazı iyi sonuçlar aldık.

Yaratıcı modun yanı sıra, balık gözü, minyatür (eğme-kaydırma), oyuncak kamera, yumuşak odak ve tek renkli dahil olmak üzere seçilebilecek küçük bir standart filtre seçimi de vardır.

Canon PowerShot N: Video

PowerShot N, tam HD 7920x1080 video yakalayabilir ve monokrom gibi filtreleri kullanırken de kayıt yapabilir. Sonuçlar, özellikle renk üretimi söz konusu olduğunda etkileyicidir.

Yakınlaştırmayı video modunda kullanırken, çok daha yavaş bir hızda ve daha az mekanik gürültüde çalışır, ancak bu yine de yerleşik mikrofon tarafından algılanır.

Canon PowerShot N: Wi-Fi

PowerShot, yan taraftaki tek bir düğmeyle erişilen yerleşik Wi-Fi içerir. Kameranın her seferinde Wi-Fi ağımıza bağlanmak için birkaç girişimde bulunduğunu ve ağımıza bağlanmak istemediğini gördük.iPhone 4Smücadele etmeden hotspot.

Bir kez bağlandıktan sonra, Facebook'a doğrudan kameradan yükleme yapamayacağınız için, tüm bağlı deneyim son derece basit değildir. Bunun yerine, fotoğrafları başka bir cihaza aktarmanız ve ardından oradan yüklemeniz gerekir, bu nedenle Android-toting kadar düzgün değildir.Samsung Galaxy Kamera.

Snap'lerimizi iOS Canon CameraWindow uygulamasını kullanarak bir iPhone 4S'ye yükledik. Uygulamadaki fotoğrafları görüntüledikten ve seçtikten sonra, bunların yüklenmeden önce telefonunuzdaki resim kitaplığına kaydedilmesi gerekir. Fotoğraf makinenizle enstantane çekip doğrudan oradan yükleyebileceğinizi düşünürsek, bu biraz fiyasko.

Kuşkusuz tüm telefonların bunun kadar iyi bir kamerası yoktur, ancak HTC One veSony Xperia ZPowerShot N'ye parasının karşılığını kesinlikle verebilir.

Canon PowerShot N: Pil

Küçük bir şarj edilebilir NB-9L Li-ion pil, 200 adede kadar çekim sunuyor, diyor Canon, bunu makul bir tahmin olarak bulduk. Pil, şarj cihazı doğrudan kameraya takılarak şarj edilir, böylece PowerShot açılırken çalışmaz.

Canon PowerShot N: Karar

Canon PowerShot N güzel bir fikir ve büyük kamera markalarından birinin biraz farklı bir şey yaptığını görmek harika. Genel tasarımı ve küçük boyutlu boyutları seviyoruz ve yaratıcı mod hoş bir dokunuş.

Bununla birlikte, Wi-Fi üzerinden yüklemenin oldukça karmaşık olması, kamerayı biraz daha az çekici kılıyor ve üst düzey bir akıllı telefona sahip olmaktan çok da farklı değil (aksine, kolaylıkla yükleyebilirsiniz).

PowerShot'ın telefona göre en büyük avantajı optik yakınlaştırmadır. Eğlenceli, biraz kompakt, ancak manuel seçeneklerin biraz eksikliği ve garip bir şekilde sezgisel olmayan deklanşör düğmesi fiyat etiketini çok yüksek yapıyor.

Canon PowerShot N çıkış tarihi: Şimdi çıktı

Canon PowerShot N fiyatı: 269,99 £