Close

Canon PowerShot SX260 HS incelemesi

Canon PowerShot SX260 HS fırsatları Canon PowerShot SX260 HS 12.1 ... Amazon $ 299 Canon PowerShot SX260 HS 12.1'i görüntüleyin ... Amazon Prime 499,95 ABD doları Görüntüle Görüntü 1/6 tarafından desteklenen en iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Canon PowerShot SX260 HS incelemesi


Canon PowerShot SX260 HS incelemesi
Resim 2/6

Canon PowerShot SX260 HS incelemesi

Canon PowerShot SX260 HS incelemesi
Resim 3/6

Canon PowerShot SX260 HS incelemesi

Canon PowerShot SX260 HS incelemesi
Resim 4/6

Canon PowerShot SX260 HS incelemesi

Canon PowerShot SX260 HS incelemesi
Resim 5/6

Canon PowerShot SX260 HS incelemesi


Canon PowerShot SX260 HS incelemesi
Resim 6/6

Canon PowerShot SX260 HS incelemesi

Canon PowerShot SX260 HS incelemesi

Canon PowerShot SX260 HS, GPS içeren cep boyutunda bir gövdede geniş bir odak aralığına sahiptir. Bu hepsi bir arada aygıt paranıza değer mi?


Her kamera üreticisi bu yaz bir 'seyahat zumu' gerçekleştirirken - akıllı telefonunuzun yönetebileceğinden çok daha uzun bir lens menziline sahip olmanız, ancak gerçek kamera yine de bir cebe sığacak - Canon, 20x optik ile mücadeleye girdi. yakınlaştırma Canon PowerShot SX260 HS.

Bu, büyük kardeşinin aksine GPS içermeyen eşit derecede yeni SX240 HS modelinin hemen üzerinde yer alıyor. Her iki kamera da lens tabanlı görüntü sabitleme ile desteklenen 35 mm film kamerasında 25-500 mm ultra geniş açıya eşdeğer bir odak aralığı sunar ve önceki SX230 HS modelini günceller.

Dört renkte mevcut olan SX260 HS, dünyanın en büyük rakipleriyle eşleşir.Panasonic Lumix TZ30Sony Cyber-shot HX20V veNikon Coolpix S9300şartname için. Bu büyük yakınlaştırmanın yanı sıra, Canon'un en yüksek çözünürlüğü Panasonic'in 14MP ve Sony'nin 18MP'sine karşı mütevazı bir 12.1 megapiksel olmasına rağmen dahili GPS de elde ediyoruz.


SX260'ın arkadan aydınlatmalı ancak standart boyutlu 1 / 2,3 inç CMOS sensörünün Digic 5 işlemcili bir Digic 5 işlemciyle birleşmesine atıfta bulunan 'Yüksek Hassasiyet' HS son ekinde belirtildiği gibi pikseller elbette her şey değildir. Canon'un DSLR'leri.

Umut, maksimum lens diyafram açıklığı çok parlak olmasa bile, Canon'un üst plakasına düzgün bir şekilde yerleştirilmiş açılır flaşı kullanmıyorsanız, düşük ışık koşullarında grenli görüntüleri önleyeceğidir. sayıyı düşürürseniz, daha fazla ışık içeri girer).

PowerShot SX260 HS, bir üreticinin önerdiği £ 329.99 ile perakende satış yapıyor ve bu da onu Panasonic ve Sony rakipleri arasında sınıfının en üstüne yerleştiriyor. Sokak fiyatlandırması daha gerçekçi bir £ 260 ila 299 £ arasında olduğu için, bu anlık tatil fotoğrafları ve Full HD videolar için mükemmel bir seyahat arkadaşınız olabilir mi?

Canon PowerShot SX260 HS: Kontroller

Plastik ve metalin tanıdık bir karışımı olan SX260 HS, avuç içinde kavrandığında güven verici derecede sağlam hissediyor. Canon'un tasarımı havalı olduğundan daha pratiktir, büyük ve belirgin düğmeleri moda bilincine sahip minimalizmden çok kullanım kolaylığına odaklanır.

Böylece, yakınlaştırmayı işaret parmağıyla çalıştırmak için geniş bir kolla çevrelenmiş doğru miktarda veriye sahip Smarties boyutlu bir deklanşör bırakma düğmesi elde ederiz. Bir güç düğmesi, sağ tarafında hafifçe girintili olarak oturur, bu da sağlam bir basmayı gerektirir ve böylece yanlışlıkla etkinleştirmeyi önler.

Arka plaka, güven verici derecede sert bir kaydırma tekerleği ile çevrelenmiş çok yönlü bir kontrol pedine sahiptir - çok gevşek hissettiren ve dolayısıyla hassas olmak için zor olan her şeyden nefret ediyoruz - her ikisi de menü işlevlerinde veya kaydedilmiş görüntülerde sekme veya kaydırma için kullanılır.


Kendinden açıklamalı ekran ve menü düğmelerinin yanı sıra ayrı video kayıt ve oynatma düğmeleri de bulunur. Temel özellikler için son kutuyu işaretlemek bir çekim modu kadranıdır, burada beş peni parçası büyüklüğündedir ve ayarların başparmağınızı döndürerek aydınlatılmasını sağlamak için gövdeden hafifçe dışarı çıkıntı yapar.

Canon, tam manuel ve tam otomatik 'Akıllı Otomatik' kontrol dahil olmak üzere bu kadranın etrafında 12 ayarı sıkıştırdı ve en yakın / en uygun ayar eşleşmesini bulmak için lensten önceki herhangi bir nesneyi 58 yerleşik ön ayar ile karşılaştırdı.

Ayrıca kadranda, pozlama (aydınlık / karanlık), renk sıcaklığı ve doygunluğun (soğuk / sıcak, nötr / canlı) ilkel olarak ayarlanmasına izin veren Olympus'un Canlı Moduna benzer, ancak daha az gösterişli olan bir Canlı Görüntü Kontrolü var. ekrandaki kaydırıcı boyunca sola veya sağa kaydırarak. Ortaya çıkan görüntü ayarları gerçek zamanlı olarak görülebilir.

Yine, buradaki fikir, nişan almanın ve çekimin ötesine geçmek isteyenler için, diyafram açıklıkları ve evet, 'renk sıcaklığı' konuşmasıyla kapatılanlar için işlemi basitleştirmektir. Ve gerçekten de basittir.

Canon PowerShot SX260 HS: Ekran

Kameranın sağ tarafında parmak kontrolleri ile Canon PowerShot SX260 HS'nin arka plakasının dörtte üçü standart 4: 3 en boy oranlı (geniş ekran olmayan) LCD ile kaplandı. Eskiden Canon'un PowerShot serisinin daha modern, daha moda bilincine sahip Ixus kompakt ailesinden farklı olduğu bir zamanda ek vizör yoktur.

3 inç boyutunda, buradaki ekran çözünürlüğü, sınıfında lider olmasa da, saygın bir 461k nokta olsa da, içeride veya dışarıda çekim yaparken ince ayrıntıları yapmak hala kolay değil. LCD'yi çekim çerçevenizi ve kompozisyonunuzu vurgulamak için daha çok bir araç olarak gördük; Sonuçları bir masaüstü monitörde incelemek yine de daha iyidir.

Canon PowerShot SX260 HS: Pil

Kutuda sağlanan bir şebeke şarj cihazı ile Canon PowerShot SX260 HS, GPS özelliği devre dışı bırakıldığında tam şarjla 230 fotoğraf veya 300 dakikadan fazla resim oynatma sağlayan şarj edilebilir bir lityum iyon pil ile birlikte verilir.

Bu arada GPS, kurulum menüsüne girilerek açılır veya kapatılır - mod kadranında yardımcı olabilecek özel bir GPS ayarı yoktur.

Bu güç performansı, parkur için oldukça eşit, ancak rakiplerinin çoğundan daha iyi veya daha kötü değil. Bununla birlikte, Panasonic TZ30 biraz daha iyi 260 fotoğraf ve Sony HX20V daha etkileyici bir hareketsiz 320 çekim sunuyor.

Canon PowerShot SX260 HS: Görüntü kalitesi

Canon PowerShot SX260 HS'de en iyi kalitede JPEG formatı 12 megapiksel fotoğraflar, ekranın solundaki menü çubuğundan Büyük boyutlu, Süper İyi kalitede görüntü seçeneği seçilerek elde edilir. Bu, arka plaka ayar kadranının ortasındaki işlev / ayar düğmesine basılarak çağrılır.

Maksimum 500 mm eşdeğer telefoto ayarında elde çekim yaparken, ön tarafta kamerayı sabitlemeye yardımcı olan yükseltilmiş bir lastik şerit ile çekim yaparken, bol miktarda ayrıntı ve çoğunlukla keskin olan tatmin edici sonuçlar elde etmeyi başardık. Ancak parlak koşullar altında, bu kamera Smart Auto'da bırakıldığında vurgu ayrıntılarını korumakta zorlanıyor gibi görünüyor.

Manzara resimleri çekerken, kamera örneğin ön plandaki ayrıntıları saptırır, böylece gökyüzü arka planları tamamen beyaz görünebilir. Neyse ki, geri dönülecek manuel pozlama ayarları var.

Maksimum geniş açıda, çerçevenin en köşelerine doğru biraz ayrıntı yumuşaması olur, ancak bu oldukça gizlidir ve yalnızca aktif olarak herhangi bir kusur arıyorsanız, mor pikseller gibi daha koyu konuların ana hatlarını izleyen parlak bir arka planla karşılaşırlar.

Zumun tam boyutuna film çekerken de erişilebilir. Üst plakadaki stereo mikrofonlar, yakınlaştırdığımızda veya uzaklaştırdığımızda hafif bir mekanik vızıltı aldı, ancak çoğu ortamdaki ortam gürültüsü bunu gizleyecekti.

Otomatik odaklamaya güvenmekten başka alternatif bir seçenek olmadığından, çerçeveleme ayarlanırsa resim anlık olarak yumuşayabilir, ancak bu, fotoğraf makinelerinin büyük çoğunluğu için geçerlidir.


Flaşsız düşük ışıkta çekim yapma açısından, görüntüler etkileyici bir şekilde ISO1600'e kadar gürültülü / grensizdir. Üst düzey düşük ışık ISO3200 ayarında, görüntü ayrıntısı kenarlarda marjinal olarak daha yumuşak olmasına rağmen, cesur bir görünümden de kaçınılır.

Sensörün piksellerle aşırı yüklenmemesi, kameranın ideal koşullardan daha az zorlandığına dair işaretlerden kaçınmış gibi görünüyor. Bu iyi bir şey.

Canon PowerShot SX260 HS: Karar

Canon PowerShot SX260 HS, tamamen yetkin bir anlık görüntü kamerasıdır. Değiştirilebilir lensler konusunda endişelenmiyorsanız, geniş bir konu yelpazesini karta yerleştirmek için uygun olan, ancak yine de bir cebe sıkıştırılabilen bir kamera arayan herkes için tüm temel özelliklere sahiptir.

Görüntü kalitesi ve kullanım açısından bizim için aynı fiyata satın alınabilecek Sony veya Panasonic rakiplerinin veya 30 £ daha ucuza alınabilen Nikon Coolpix S9300'ün kesin olarak önünde olmadığını söyledi.

Nikon rakibinin daha düz görünümüne kıyasla Canon görüntülerinin daha sıcak varsayılan görünümünü marjinal olarak tercih ediyoruz. Bu arada, bu seyahat zumunu bir tatil suç ortağı olarak düşünen herkes için, isteğe bağlı olarak SX260 HS için 40 metre derinliğinde su geçirmez bir kılıf da mevcuttur.

Canon PowerShot SX260 HS kullanılabilirliği: Şimdi mevcut

Canon PowerShot SX260 HS fiyatı: 329,99 £