Close
  • Ana
  • /
  • Bisikletçilik
  • /
  • Canyon Speedmax CF 8 vs Ribble Ultra Tri: En iyi triatlon bisikleti hangisi?

Canyon Speedmax CF 8 vs Ribble Ultra Tri: En iyi triatlon bisikleti hangisi?

Canyon Speedmax CF 8.0'ı Ribble Ultra Tri ile karşılaştırarak bunun adil bir karşılaştırma olmadığını söyleyebilirsiniz, çünkü ikisi de mükemmel triatlon bisikletleri olsa da, ilkinin temel kurulumu ikincisinin iki katı kadar maliyetlidir. Ancak hepimizin bildiği gibi, bir şeyin daha pahalı olması, mutlaka daha iyi olduğu veya fiyatının önerdiği kadar daha iyi olduğu anlamına gelmez.


Sonuçta, her iki tt bisikletinin de Pingtwitter'lerde olmasının bir nedeni var.en iyi triatlon bisikletleritoparlama: onlar üç bisiklet mühendisliğinin ve tasarımının zirvesidir. Hem Kanyon hem de Ribble, yarışlarda inanılmaz bir performans sergiliyor veyol bisikletleriözellikle de aero konumunda beş saniyeden fazla kalmaktan memnunsanız.

Nasıl karşılaştırırlar? miKanyon Speedmax CF 8.0ekstra paraya değer mi yoksa daha ucuz Ribble Ultra Tri 105'i mi seçmelisiniz?

Canyon Speedmax CF 8 vs Ribble Ultra Tri: fiyat ve bulunabilirlik

Canyon Speedmax CF 8, doğrudan şu adresten satın alınabilir:Kanyon, 4.499 £ 'dan başlayan fiyatlar.

Güzeller de dahil olmak üzere Speedmax CF 8'in en az 13 farklı versiyonu var.Speedmax CF SLX DİSK Kona LTD9,749 sterline satılmaktadır.


Ribble Ultra Tri, doğrudan Ribble'dan satın alınabilir, fiyatlar 1.899 £ 'dan başlar.

Seviye RB88 PRO Carbon Clincher 700c tekerlek setini karışıma eklemek gibi, bisikletin fiyatını önemli ölçüde artırabilecek bir dizi özelleştirme seçeneği mevcuttur.


Ribble Ultra Üçlü

(Resim kredisi: Ribble)

Canyon Speedmax CF 8 vs Ribble Ultra Tri: çerçeve ve çatal

Canyon Speedmax, bir Canyon FK0077 CF Disk çatalıyla birleştirilmiş bir Canyon Speedmax CF DISC çerçevesine sahiptir. Canyon'a göre her ikisi de 'aero optimize edilmiş' ve çatal bile 'CT tarayıcısı test edildi ve onaylandı'. Bu bir karbon çerçeve, bu yüzden biraz sertliğe hazır olun, ancak buna karşılık Speedmax, sıcak tereyağında bir bıçak gibi havayı keser.


Ribble Ultra Tri, Toray T1000/T800 Tam Karbon Monokok çerçeveye ve Ultra Tri Tam Karbon Fiber Monokok çatala sahiptir. Yukarıdakiyle aynı, karbon bisiklete sertlik katarken, 'monokok' sadece süslü bir kelimedir, gerçekten ve kimse bunun gerçekten ne anlama geldiğini gerçekten anlamıyor. Bazıları için, bir monokok çerçeve, birbirine kaynaştırılmak yerine tek parçadan inşa edildiği anlamına gelirken, gerçekte monokok, yapısal, bir tür yük taşıyan bir cilde sahip olan parçayı ifade eder.

Kanyon biraz daha hafif olduğu için bisikletlerin ağırlığı çok benzer (Kanyon – 9.32 kg, Ribble – 9.95 kg).

Kanyon'da bir üst tüp yılanı, alt braket araç takımı ve entegre bento kutusu bulunur. İlki, patlak bir lastiği tamir etmek için ihtiyacınız olan tüm araçlara sahip olmak için iki CO2 kartuşu, bir adaptör ve bir dizi lastik kolu saklayan uzun, esnek bir saklama çantasıdır.

Ribble ayrıca bir arka saklama bento kutusu, bir üst tüp besleme bento kutusu ve çubuğa monte bir hidrasyon sistemi dahil olmak üzere birçok saklama seçeneğine sahiptir. Bu kutuların konumu, Ribble Ultra Tri'yi biraz ağırlaştırıyor.


Genel olarak, Kanyon burada rekabet avantajına sahiptir.

Kanyon Speedmax cf 8

(İmaj kredisi: Kanyon)

Canyon Speedmax CF 8 vs Ribble Ultra Tri: grup seti

Canyon Speedmax CF 8, Ultegra ön ve arka vites değiştiriciler, kaset ve krank içeren bir Shimano Ultegra R8000 grup setine sahiptir. Alt braket Shimano Pressfit BB72 iken vites kolu daha da gelişmiş Shimano Dura-Ace 9000 TT 2x11s'dir.

Ultegra, Shimano'nun Dura Ace'den sonra 'en iyi ikinci' grup setidir ve inanılmaz kaliteyi temsil eder. Disk freni optimize edilmiş daha kısa kafes tasarımına sahip ön vites değiştirici ile vitesler arasındaki geçişler yumuşaktır.

Ribble Ultra Tri, Ultegra'dan biraz daha az etkileyici olan ancak korkunç bir seçim olmayan Shimano 105 R7000 TT grup setini seçti. Shimano 105'i kullanmak, Ribble Tri Ultra'yı yeni başlayanlar için daha iyi bir seçim yapan optimum denge fiyatını ve performansını bulmanın harika bir yoludur.

Ribble Ultra Üçlü

(Resim kredisi: Ribble)

Canyon Speedmax CF 8 vs Ribble Ultra Tri: bitirme kiti

Canyon TT bisikleti, bir Canyon SP0048 TT CF koltuk direği üzerinde sadece güzel değil aynı zamanda triatlona özgü Fizik Mistica eyere sahiptir. Gidon, Canyon'un kendi Canyon H30 Basebar Flat CF tasarımıdır, alüminyum aero bar ise toplam ağırlığı azaltmaya yardımcı olur. Kokpit, Speedmax CF serimiz için özel olarak tasarlanmış bir Canyon V21 sapına monte edilmiştir.

Ribble Ultra Tri, Zipp Vuka Alümina Yarış aero uzantısına sahip bir Ribble Ultra Tri Alaşımlı gövdenin üstünde 400 mm Ribble Ultra Tri Base Bar'ı kullanır. Koltuk direği, Ribble'ın kazandığı Ribble Ultra TT / Tri Carbon'dur ve sele, çok eski püskü görünümlü ISM PN 1.1 değildir.

Sele daha yumuşak bir dolguya sahiptir ve bu da onu ince, 'triatlon tarzı' şort giyerek daha ideal (ve kesinlikle daha rahat) hale getirir. Daha rahat bir sele dahil, Ribble Ultra Tri'nin değerleriyle uyumludur: bu bisiklet, performans için tüm konfordan ödün vermek istemez.

Kanyon Speedmax cf 8

(İmaj kredisi: Kanyon)

Canyon Speedmax CF 8 vs Ribble Ultra Tri: karar

Daha pahalı olan Kanyon'un, rahatlıktan daha fazla kazanç elde eden marjinallerin peşinde olanlara hitap etmesi kimseyi şaşırtmayacak şekilde. Daha kaliteli bileşenler ve marjinal olarak daha hafif toplam ağırlık, binicilerin en çok ihtiyaç duydukları o kritik anları tıraş etmelerini sağlar.

Öte yandan, Ribble Ultra Tri muhtemelen mükemmel bir başlangıç ​​tri bisikletidir: kesinlikle iyi bir anlamda paranızın karşılığını veren harika bir bisiklet. Bileşenlerinin hiçbiri sınıfının lideri değildir, ancak bunların kombinasyonu, özellikle daha ucuz bir yol bisikletinden yükseltme yapanlar olmak üzere, binicilere uygun bir tt bisiklet deneyimi sağlayacaktır.

Ancak asıl soruya geri dönersek: Canyon Speedmax CF 8 iki katı fiyat değerinde mi? Canyon'u ve Speedmax serisini daha önce denediğim hızlılığı bilerek, bu bisikletlerin her kuruşuna değer olduğunu iddia edebilirim. Kanyon birinci sınıf bileşenler kullanabilir, ancak bisikletlerini doğrudan müşterilere satarak fiyatları düşük tutabilirler.

Tabii ki, sadece triatlonlarla uğraşan biri yukarıda bahsedilen Kona Edition'ı £ 10k'a almamalı, ancak triatlon yarışını ciddiye alanlar için - ve bu insanlardan daha fazlası var - mükemmel bir tri bisiklete 4,5 bin £ harcamak mantıksız değil. . Yeni başlayan biriyseniz, önce daha az pahalı bir model için doping yapmanızı tavsiye ederim.

Günümüzün en iyi triatlon bisiklet fırsatları Ribble - Ultra Tri Ribble Cycles 1.899 £ İndirimli Fiyatı Görüntüle BMC Timemachine 02 Two 2020 -... Tredz Limited 2.499 £ 2.199 £ Amazon İngiltere'yi Görüntüle Benzer Amazon'u Görüntüle Amazon'u Kontrol Et Her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz en iyi fiyatlar için Bugünün en iyi Yol Bisikletleri fırsatları Özel Dolce Kadın ... Özel Dolce 2019 Tredz Limited £567 GörüntüleTüm fiyatları görRibble - Hibrit AL e Ribble Hibrit AL e Ribble Döngüleri £ 2,199 GörünümTüm fiyatları görGiant Tcr Advanced 3 Disk... Giant TCR Advanced 3 disk 2021 Cyclestore £ 2,099 GörüntüleTüm fiyatları görOrbea Orca M30 2020 - Yol... Orbea Orca 2020 Tredz Limited £1.499 GörüntüleTüm fiyatları görMerida Reacto Disc 5000 2018 Merida Reacto Disc 5000 2018 Tredz Limited £1,700 GörünümTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Lapierre Xelius SL 500 Disk... Lapierre Xelius Tredz Limited £2.149 £1.899 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Özelleştirilmiş Tarmac SL5 Expert... Özelleştirilmiş Tarmac SL5 Expert 2018 Tredz Limited £4,000 £2.989,99 GörünümTüm fiyatları gör Uzmanlaşmış Asfalt SL7 Uzmanı... Uzmanlaşmış Asfalt SL7 Uzmanı 2021 Evans Döngüleri 5.250 £ Görünüm Tüm fiyatları görCannondale SystemSix Carbon... Cannondale SystemSix Ultegra 2020 Tredz Limited £3,999,99 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Scott Folyo 10 Disk 2019 -... Scott Foil 10 Tredz Limited £4,999 £4,499,10 GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz