Close
  • Ana
  • /
  • Oto
  • /
  • Carrera impel is-1 elektrikli scooter incelemesi: eğlenceli, hızlı ve etkileyici derecede sağlam

Carrera impel is-1 elektrikli scooter incelemesi: eğlenceli, hızlı ve etkileyici derecede sağlam

Halfords, 'İngiltere'nin en popüler dağ bisikleti' unvanına sahip Vengeance ile Carrera marka bisikletleriyle tanınmaktadır, ancak bu noktaya kadar, Segway'in Ninebot ve Xiaomi'nin Mi serisinin beğenilerini arayan bahisçilere satmakla meşguldü. günlük keşiflerinde elektrik yardımı.


Kişisel elektrikli scooter pazarının şu anda bir miktar yükselişte olduğunu gören Halfords, ilk Carrera markalı scooter'ını gramer olarak cahil impel is-1 biçiminde piyasaya sürmeye karar verdi - 8,5 inçlik pnömatik özelliklere sahip büyük boyutlu bir yetişkin scooter lastikler, 15,5 mil azami hız ve ince, güverte altı pil paketlerinden 18 mil veya menzil.

399 £ ile aynı fiyat aralığında yer alacak.Temiz hava,Xiaomi Mi 1Sve daha ucuzNinebot Segway E22E- hepsi kendi başlarına çok iyi scooterlar, ancak Pure modelleri, Carrera'nın en son çabalarının hızına ve aralığına ayak uydurabilen tek scooterlardır.

Carrera impel is-1 elektrikli scooter incelemesi

(İmaj kredisi: Halfords)

Carrera impel is-1 incelemesi: tasarım

Daha geniş Carrera serisi gibi, bu ilk elektrikli scooter, şık çizgiler ve akıllı dokunuşlar söz konusu olduğunda daha pahalı, tasarım odaklı rakipleriyle rekabet edemeyecek. Örneğin, çerçeve hafif fakat hacimli alaşım borulardan dövülmüştür ve punta kaynağının çoğu bağlantılarda hala görülebilir. Burada şık köşeli çizgiler veya kasıtlı tasarım gelişmeleri yoktur.


Gidonu arka çamurluğa kilitleyen toka kesinlikle devasa ve metal kaplama bir endüstriyel makineden kaldırılmış gibi görünüyor. Küçücük ve son derece modaya uygun olanın yanında durunNinebot Hava T15Eve daha fazla tebeşir ve peynir alamazdın.

Ancak bununla birlikte, Carrera çok daha güçlü bir teklif gibi hissediyor ve her yerde bulunan başparmak kaydırma kelebeği pürüzsüz ve doğruyken, kristal netliğinde bir LCD ekran ile hız ve güç seviyesi okumalarına özen göstererek kesinlikle istediğiniz her şeyi yapıyor. Makineyi çalıştıran ve güç seviyesini ayarlayan kauçuk düğmeler bile aşırı kauçuk ve sağlam bir his veriyor.


Bunun üzerine, gidonların yanından çıkan ve kendisi küçük bir kombinasyon namlusu tarafından çalıştırılan küçük bir tokaya geri dönen bir telden oluşan akıllı (biraz hantal olsa da) entegre bir kilit var. Azimli hırsızları kovmak için yeterince büyük değil, ancak bir dükkana girerken bir elektrik direğinin etrafında dolaşmak için harika.

Sürücülerinin güvenliğini sağlamak için, impel is-1 ayrıca ön veya arka fren kolları çekildiğinde fren lambası görevi gören bir arka lamba ile donatılmıştır. Ayrıca her zaman açık olan bir far ve her bir yan tarafa yerleştirilmiş iki set reflektör var.


17 cm genişliğinde ve yaklaşık 44 cm uzunluğunda, ayakta durma platformu rakiplerinin çoğundan oldukça büyüktür, yani ortalama ayakkabı boyutuna sahip herkesin ayakları yan yana durması mümkündür, bu bence dörtlülerde biraz daha kolay tipik scooter bölünmüş duruşundan daha.

Gidonlar yükseklik için ayarlanamıyor olsa da, kolayca geriye doğru katlanırlar ve arka çamurluktaki tıknaz bir halkaya kilitlenirler, yani onu barlar aracılığıyla taşıyabilirsiniz. Yine de, katlandığında tam olarak küçük değil ve çoğu kişiye oldukça ağır geliyor.

Halfords, Carrera'yı durdurmak için öne ve arkaya oldukça büyük disk frenler yerleştirdi. Neyse ki, bunlar ön tarafta özellikle keskin olmayacak şekilde ayarlandı, ancak arkada biraz daha fazla ısırık var. Bu güzel bir denge.

Carrera impel is-1 elektrikli scooter incelemesi


(İmaj kredisi: Halfords)

Carrera impel is-1 incelemesi: performans

Ninebot Segway ve Xiaomi'nin popüler ürünlerinden farklı olarak, yola çıkmadan önce uğraşmanız gereken bir uygulama yok. Bu, kılık değiştirmiş bir nimet, çünkü üç dakikalık güvenlik videolarını biraz küçümseyici buldum ve uygulama özelliklerinin çoğu zaten büyük ölçüde alakasız.

Carrera impel is-1 is ile, sadece güç anahtarına basmak yeterlidir ve scooter hayat bulur. Gurur ve neşenizle hafif parmaklı halk oyunlarını önlemek için girilecek varsayılan bir dijital kod da vardır. Temiz bir caydırıcıdır, çünkü bir scooter gibi bip sesi çıkarır ve önce üç sayı girmeden hareket ettirmeye çalışırsanız frenlerine çarpar.

Neyse ki, bu ayarı bir miktar birleşik düğmeyi basılı tutarak kapatabilirsiniz, ancak scooter'ı herhangi bir süre boyunca halka açık bir yerde bırakacaksanız kesinlikle önerilir.

Diğer birçok elektrikli scooter gibi, çalıştırma gerçekten de başlamak için küçük bir tekme atıp ardından başparmak gazına basmaktan ibarettir. Yaklaşık 2-3mph'de, arka elektrik motoru devreye giriyor ve tahrik görevlerini üstleniyor. Dört farklı güç seviyesi ile Carrera scooter'ı koşullara uyarlamak kolaydır. Her ne kadar sık ​​sık onu en üst seviyeye çıkardım ve gaz kelebeğini modüle ettim. Muhtemelen pil ömrünü korumak için en iyisi değil ama kesinlikle en eğlencelisi.

Pil ömrü konusunda, bu da oldukça iyidir, ancak sabit bir en yüksek hızda seyir yaparsanız veya genellikle en yüksek güç seviyesinde sürerseniz 18 milin yakınında hiçbir yere varamazsınız. Bu senaryolar pilleri daha hızlı tüketeceğinden, aynı durum soğuk hava veya özellikle yokuşlu bir sürüş için de geçerlidir.

Yerel keşifle geçen bir hafta boyunca, fişe takmadan önce üç veya dört günlük kısa yolculuklar yaptım, ki bu benim kitaplarımda iyidir. Dikkatli sürüşle daha fazlasını elde etme ihtimaliniz yüksek.

Frenler de çok iyi yargılanmıştır ve kötü sürüş koşullarında bile bol miktarda durma gücü sağlar. 8,5 inçlik jantlar ve havalı lastikler, rakiplerinden biraz daha küçüktür, ancak ayak altında dengeli hissetmek için iyi bir iş çıkarırlar. Ancak, yüksek hızlarda gidonlarda çok fazla titreşim var ve biraz inişli çıkışlı olabilir.

Üreticiler, lastik basıncını çevreleyen ürünlerinin her yerine uyarılar yapıştırıyor, ancak sürüşü biraz yumuşatmaya çalışmak için biraz havanın dışarı çıkmasına izin vermek istiyorum. Ama hey, ne bileyim?

Carrera impel is-1 elektrikli scooter incelemesi

(İmaj kredisi: Halfords)

Carrera impel is-1 incelemesi: diğer özellikler

Akıllı telefon uygulamasının olmaması, dikkat edilmesi gereken pek çok teknolojik özellik olmadığı anlamına gelir, ancak rakip scooterlarda bulunmayan birçok analog özellik vardır. Yerleşik pinli kilitli elektronik immobilizer ve şifreli kablo kilidi, oldukça zorlu bir güvenlik sistemi oluşturmak için bir araya gelir ve sahiplerini park ederken bir çantada ayrı bir zincir çekme zorunluluğundan kurtarır.

Jantlar ayrıca, üreticisine göre, lastik tamirinin biraz daha az zaman almasını sağlayan bölünmüş bir jant tasarımına sahiptir - bu, lastikler her patladığında perakendeciyi ziyaret etmek zorunda kalmak istemeyen elektrikli scooter sahiplerini sık sık hayal kırıklığına uğratan bir alan. .

Benzer şekilde, LED ekran teknolojik olarak en gelişmiş (veya güzel) değildir, ancak ondan istediğiniz her şeyi yapar. İki büyük kauçuk düğme, çalıştırma sırasında elektronik immobilizer özelliği arasında geçiş yapar ve ardından sürüş sırasında motor destek seviyesini ayarlar. Ayrıca hız ve pil şarj seviyesi için okumalar da vardır.

Resim 1 / 8

Carrera impel is-1 elektrikli scooter incelemesi

(İmaj kredisi: Halfords)
Resim 1 / 8

Carrera impel is-1 elektrikli scooter incelemesi

(İmaj kredisi: Halfords)
Resim 2 / 8

Carrera impel is-1 elektrikli scooter incelemesi

(İmaj kredisi: Halfords)
Resim 3 / 8

Carrera impel is-1 elektrikli scooter incelemesi

(İmaj kredisi: Halfords)
Resim 4/8

Carrera impel is-1 elektrikli scooter incelemesi

(İmaj kredisi: Halfords)
Resim 5 / 8

Carrera impel is-1 elektrikli scooter incelemesi

(İmaj kredisi: Halfords)
Resim 6/8

Carrera impel is-1 elektrikli scooter incelemesi

(İmaj kredisi: Halfords)
Resim 7/8

Carrera impel is-1 elektrikli scooter incelemesi

(İmaj kredisi: Halfords)
Resim 8/8

Carrera impel is-1 elektrikli scooter incelemesi

(İmaj kredisi: Halfords)

Carrera impel is-1 incelemesi: karar

Carrera impel is-1, en yakın Pure rakibinin hızını ve menzilini paketleyen, ancak para için biraz daha fazla scooter (yani fiziksel anlamda) ve daha sağlam bir yapı kalitesi sunan sağlam bir ilk tekliftir. Çok fazla endişelenmeden onu kaldırımdan kaldırabilirsiniz, ancak bazıları genel hacmini biraz rahatsız edici bulabilir.

Bununla birlikte, Carrera'daki katlama mekanizması özellikle çekici görünmeyebilir, ancak kullanımı, Carrera'dan çok daha kolaydır.Temiz hava, Örneğin. Genel olarak, Carrera günlük şeylerde uzmandır ancak tasarımıyla tam olarak heyecanlandırmaz. Biçim yerine işlev meselesi… ama bu kötü bir şey değil.

Bunu beğendin mi?