Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Char-Broil Professional Pro S 3 incelemesi: daha büyük aileler için yakışıklı bir paslanmaz çelik gazlı barbekü

Char-Broil Professional Pro S 3 incelemesi: daha büyük aileler için yakışıklı bir paslanmaz çelik gazlı barbekü

Mükemmel incelememize hoş geldinizChar-Broil Profesyonel Pro S, biftek, balık, Hellim ve çeşitli bitki örtüsü pişirmek için ayrı bir yan brülöre sahip son derece yetkin üç brülörlü gazlı barbekü.

Bu yazar, Char-Broil'in TRUInfrared teknolojisinin büyük bir hayranı ve sonuçları tattığınızda siz de olacaksınız. Gazlı bir barbekü için, bu model tüm kutuları işaretler ve özellikle kızarmış bifteği seven herkes için iyi bir seçimdir.

O halde, fazla uğraşmadan, kontağı açalım ve bu gümüş bebeğin neler yapabileceğini görelim.

Daha fazla barbekü mü arıyorsunuz? Ardından, Pingtwitter'ün kılavuzlarınıen iyi barbeküler,en iyi gazlı barbekülerveen iyi taşınabilir barbeküler. Ayrıca harika bir özelliğimiz var.en iyi sigara içenler, fazla.


Char-Broil Professional Pro S 3 incelemesi(İmaj kredisi: Char-broil)

Char-Broil Professional Pro S 3 incelemesi: Tasarım ve özellikler

Char-Broil, mevcut kadrosunda çok sayıda gaz modeline sahiptir ve bu model, üst düzey Profesyonel kategorisine girer. Neredeyse tamamen paslanmaz çelikten dökülen bu güzel barbekünün bir anda pas yığınına dönüşmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Bununla birlikte, doğası gereği paslanmaz çelik kolayca kararır, bu nedenle aynı zamanda bazı paslanmaz çelik cilalarına yatırım yapmanız gerekebilir.

Professional Pro S 3, üç paslanmaz çelik brülör ve her biri için arkadan aydınlatmalı bir kontrol düğmesi ile birlikte gelir. Daha fazla brülör daha büyük bir ızgara ızgarasına eşit olduğundan, üç ve dört brülörlü barbieler genellikle aileler için en iyi seçimdir. 61,5 cm x 44,5 cm boyutlarındaki bu modelin dökme demir ızgarası, altı aç misafir için fazlasıyla yeterli pişirme alanına sahiptir - ve baget ve sosis gibi daha küçük malzemeleri ızgara yapıyorsa muhtemelen sekiz ila ona kadar.


Char-Broil Professional Pro S 3 incelemesi


(İmaj kredisi: Char-Broil)

Bununla birlikte, bu herhangi bir eski ızgara değildir, çünkü hemen altında binlerce çatal deliği açılmış ince bir oluklu paslanmaz çelik levhadır. Bu barbeküye TRUInfrared takma adını veren bu bölümdür. Özetle, bu panel aşağıdaki brülörlerden 'kızılötesi' ısı yayarak eşit ısı dağılımı ve yüksek et kavurma sıcaklıkları sağlar. Sistemin aslında bir fark yarattığına kefilim, ancak aşağıda daha fazlası var. Kızılötesi sistemin hafif dezavantajı, oluklu panellerin (üç tanesi) düzenli temizlik gerektirmesi ve Char-Broil'in iş için bir araç sağlamasıdır. Üç brülöre de yaklaşık 15 dakika boyunca vurun ve tüm gresler karbonlaşacaktır. Soğuyunca aleti alın ve küçük deliklerin tıkanmaması için tüm tozu alın.

Şimdi, itiraf etmeliyim ki, çoğunlukla işe yaramaz oldukları için yan brülörlere dayanamıyorum - mutfak ocağında yapabiliyorken neden patatesleri kaynatıyorsunuz veya sosları barbeküde ısıtıyorsunuz? – ve zaten uzun olan üç saatlik bir yapıya yaklaşık 30 dakika daha eklerler. Bununla birlikte, bu durumda, bir tencere kazanı olmadığı için ekstra yan brülör haklıdır. Bunun yerine, kendi dökme demir ızgarası 29cm x 22cm (iki sığır filetosu veya bir büyük balık filetosu için yeterli alan) ile oldukça kullanışlı bir kızartma istasyonu. Bu kavurucu, gerçekten yüksek sıcaklıklara ulaşır ve bu tür şeylerden hoşlanıyorsanız, et lokantası tarzı çapraz ızgara izleri bırakır. Şahsen ben? Hayır, benim zevkime göre biraz fazla Bernie Inn. Ama hey, Amerikalılar bu tür şeylere bayılırlar ve Char-Broil, geldikleri kadar Amerikalıdır.


Her şey, entegre termometreli uzun paslanmaz çelik bir kapak, elektronik SureFire ateşleme, solda geniş bir katlanır yan raf ve altında 5 kg'lık bir Patio Gas şişesi koymak için büyük bir dolap ile tamamlandı.

Char-Broil Professional Pro S 3 incelemesi: Montaj

Gazlı barbekülerin montajı genellikle en uzun sürer ve bu da farklı değildir. Ancak, tüm talimatları netleştirdiği ve tüm vidaları ve gubbinleri kullanımı kolay tek bir açılır sayfaya koyduğu için Char-Broil'e bir kez daha şapka çıkartın. Her zamanki gibi, en zor kısım hortumu gaz regülatörüne takmaktı. Yine de, hortum ucunu biraz yumuşatmak için gerçekten sıcak bir musluk altında çalıştırdıktan ve huni şeklindeki pirinç borunun etrafına bir damla yıkama sıvısı sürdükten sonra çok da kötü gitmedi.

Bitmiş ürün kesinlikle çok şık görünüyor ama ana şasinin oldukça esnek olduğunu fark ettim. Bu nedenle, onu dalgalı bir verandaya yerleştirecekseniz, mükemmel seviyede olduğundan ve her iki dolap kapağının da doğru şekilde hizalandığından emin olmak için aşırı küçük dört tekerlek üzerinde karıştırmanız gerekebilir. Bu açıdan biraz hayal kırıklığına uğradım, söylemeliyim.

Char-Broil Professional Pro S 3 incelemesi

Barbie, arkadan aydınlatmalı kontrol düğmeleri, biftekler için bir yan ocak, hatta bir şişe açacağı ile birlikte gelir.

(İmaj kredisi: Char-Broil)

Char-Broil Professional Pro S 3 incelemesi: Performans

Muhtemelen yanıltıcı TRUInfrared terimine rağmen (hayır, kızılötesi ışık kullanan fütüristik bir sistem değil), bu barbekü gerçekten şaşırtıcı derecede lezzetli sonuçlar veriyor. Altındaki oluklu paslanmaz çelik kızılötesi levhalar nedeniyle ızgara üst kısmında daha az soğuk nokta olduğu gerçeğini anlıyorum, ancak bu levhaların neden standart 'mavi alev' kullanan diğer sistemlerden daha iyi gıda ızgarasına yardımcı olması gerektiğinden hala emin değilim. ızgara. Bazı uzmanlar, aşağıdaki tabakaların, ısının kapağın iç kısmına sıçradığı standart konveksiyon sisteminden ziyade yiyecekleri daha doğrudan pişiren radyan ısı yaratması nedeniyle olduğunu söylüyor. Tek bildiğim, Char-Broil sistemini her kullandığımda, ondan çıkan etlerin ne kadar sulu olduğundan etkileniyorum. Bu bakımdan, performans için ona bir beşlik çakıyorum.

Char-Broil Professional Pro S 3 incelemesi

Aah, Phil, kusursuz bir şekilde yerleştirilmiş ızgara her zaman yüzümde bir gülümseme oluşturur

(İmaj kredisi: Char-Broil)

Char-Broil Professional Pro S 3 incelemesi: Karar

Kabul ediyorum, bu barbekü, monte ettiğim diğer modellerden daha fazla esniyor, ancak yapı kalitesi genellikle çok iyi ve tüm bu paslanmaz çelik, bir mıknatıs gibi parmak izlerini çekmesine rağmen kesinlikle çok havalı görünüyor. Yan brülörlerden nefret etmeme rağmen, bu modeldeki sararma istasyonu, çapraz sararma izleri olan alevli ızgara bifteklerden hoşlananlar için harika bir ektir. Ancak, bu yazar yine de daha az yer kaplarken sadece 14 cm daha az ızgara alanı sağlayan daha ucuz iki brülörlü versiyonu – Char-Broil Professional Pro S2 – tercih edecektir.

Daha küçük Char-Broil modeli hakkında daha fazla bilgiyi şurada bulabilirsiniz:Weber Genesis II EX-335 GBS Smart Barbecue vs Char-Broil Professional Pro S2karşılaştırma özelliği.

  • En iyi et termometresi