Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Choetech 3 Coils Hızlı Kablosuz Şarj Cihazı incelemesi

Choetech 3 Coils Hızlı Kablosuz Şarj Cihazı incelemesi

Kablosuz şarj pedleri rahatlıkla ilgilidir, değil mi? Kablosuz olmaktan uzak oldukları için temelde markaları yanlış yönlendiriyor. Sadece teli hareket ettirirler. Mesele şu ki, bu ürünlerin gerçekten kablosuz olmaması, öncelikli olarak kolaylık sağladıkları için önemli değil. Günlük olarak size zaman ve emekten tasarruf etmekle, deneyimin fişini takmaktan saniyeler çıkarmak ve onu fraksiyonel olarak kolaylaştırmak, telefonunuzu düz bir yüzeye düşürmek, örneğin, cihazı prize takmak için eğilmek yerine, duvar. Bunlar eylemdeki küçük farklılıklardır, ancak bunları bir ürünün ömrü boyunca binlerce kez tekrarladığınızda toplanırlar.


Çok fazla kool-aid içmeden, 2015 yılı boyunca önemli ölçüde kablosuz şarj pedleri kullandıktan sonra, aslında dikkate değer bir ürün olduklarını düşünüyorum. Evet, gerekli olmadıkları argümanı yüzde 100 kurşun geçirmez kalıyor, ancak bu düşünce tarzının bir şarj cihazını bir ürün olarak değerlendirmek açısından aslında çok yararlı olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta, teknolojinin büyük çoğunluğu gerekli değildir. Bir çift kulaklığınız olması, daha rahat bir çift veya daha iyi ses kalitesi sunan bir çift satın almanızı engellemez. Kablosuz şarj cihazlarının mevcut dalgası, temel bir ürün olup olmadıklarına bakılmaksızın, öncelikle şarj deneyimini daha iyi hale getirip getirmediğine göre değerlendirilmelidir.

Bu da bizi Choetech'in 3 Bobinli Hızlı Kablosuz Şarj Cihazına getiriyor. Öncelikle Samsung Galaxy S6 Edge Plus ve Galaxy Note 5 ile kullanılmak üzere tasarlanmış, herhangi bir Qi özellikli cihazla uyumlu olmasına rağmen, bu 3. parti şarj cihazı şu anda Samsung'un kendi Qi Kablosuz Şarj Pedi ile kabaca aynı fiyat noktasında bulunuyor. Basitçe söylemek gerekirse, resmi ürüne rakip olarak açıkça tasarlanmıştır ve bu incelemenin geri kalanı için tam olarak nasıl ele alındığı.


Peki ne aldın? Şarj cihazı, beyaz dış kılıflı standart bir karton kutu içinde paketlenmiştir. Manşonu ve düz karton kutuyu çıkarın, içindekilere üstten açılan menteşeli bir kapaktan erişilir. İçeride şarj pedi ve bir mikro USB - USB kablosuyla karşılanıyorsunuz. AC elektrik fişi yok. Basit bir 'Choetech ile iletişim' broşürü paketi tamamlar.


Şarj cihazının kendisi 120x70x10,6 mm ölçülerindedir, 6,4 ons ağırlığındadır ve seçtiğiniz cihaza, kendisi bir metre uzunluğunda olan mikro USB - USB kablosuyla bağlanır. Şarj cihazı dikdörtgen şeklindedir, ancak kıvrımlı ve sivriltilmiş köşelere sahiptir, bu da küçük form faktörlü bir Android akıllı telefona benzemesini sağlar. Tabanı pürüzsüz siyah plastikten, yüzeyi ise kauçuk kaplı plastik kompozitten yapılmıştır, iki bölüm şarj cihazının kenarını çevreleyen parlak gümüş metal bir bantla bölünmüştür. Yönünüze bağlı olarak sol üst veya sağ alt köşede şarj cihazının gösterge ışığı bulunur. Bu küçük kare ışık, 3 Bobin bir cihazı şarj ederken mavi renkte yanar; olmadığı zaman kapalı kalır. Mikro USB giriş bağlantı noktası, yine kullanıcının yönlendirmesine bağlı olarak cihazın üst veya alt ucunda yer alır. Son olarak, yüzeyin kauçuklaştırılmış şarj alanının ortasında, üç dahili şarj bobini, kullanıcının şarj platformunun çekirdeğini tanımlamasına yardımcı olan bir dizi çıkıntıyla ifade edilir.

Daha fazlasını okuyun: Samsung Galaxy S10e incelemesi (erken karar): umduğumuz pazarlık pek değil


Test için, 3 Bobini USB aracılığıyla bir Asus Ux21 Ultra Slim dizüstü bilgisayardan besledik, ancak isterseniz 3 Bobini bir USB güç fişine bağlayamamanız için hiçbir neden yok. 3 Coils'in ana satış noktası, S6 Edge Plus ve Note 5 ile hızlı şarj kabiliyeti olduğundan, değerlendirdiğimiz ilk şey 'hızlı' gerçekten hızlı olup olmadığı oldu. Edge Plus'ı şarj pedine yerleştirdikten sonra - bir dakika içinde buna ulaşacağız - birçok kez, 3 Coil'in cihazı hızlı şarj ettiğini ve şarj süresinin diğer standart hızlı şarj cihazlarından fark edilir derecede daha hızlı olduğunu doğrulayabiliriz. Bazı sıradan testlerden, onu Samsung'un resmi hızlı şarj cihazından hız olarak ayıramadık ve tahmin ediyoruz ki, bir fark varsa, o zaman ihmal edilebilir.

Bu nedenle, temel hızlı şarj işlevi onaylandıktan sonra 3 Bobinin genel tasarımını değerlendirmeye geçtik. İlk olarak, bir cihazı pedin üzerine hem dikey hem de yatay olarak yerleştirebilir ve bir şarj bağlantısı elde edebilirsiniz. Aynı şekilde, telefonu 90 dereceden farklı açılarda şarj pedinin üzerine düşürdük ve bağlantı kurulmadığında garip zamanlar olsa da, çoğu zaman sorun yoktu. Bu, bazı kablosuz şarj pedlerinde şimdiye kadar gördüğümüz en büyük sorunlardan biri, cihaz yönelimi konusunda ne kadar titiz olabileceğidir. Bununla birlikte, cihazın merkezinin, şarj pedinin merkezi ile aşağı yukarı aynı hizada olması gerekiyor, ancak lastikli şarj yüzeyindeki çok belirgin yükseltilmiş çıkıntılar sayesinde bu bir sorun olmadı.


Temel estetik açısından 3 Bobin oldukça şık görünüyor, hafif ama iyi yapılmış hissediyor ve görünmeyen arka plastiğin yanı sıra üzerinde sıfır markalama var. Bu, basit siyah ve krom renk şemasıyla birlikte, masanın üzerinde sade bir görünüm sağlıyor. Metre uzunluğundaki mikro USB - USB kablosu da iyi yapılmış hissi veriyor. Yine de test sırasında göze çarpan bir şey, S6 Edge Plus şarj pedine yerleştirildiğinde, şarj platformunu düşük bir yönden görmediğiniz sürece mavi gösterge ışığının gereksiz hale gelmesiydi. Bu basitçe, telefonun gövdesi tamamen 3 Bobini kaplayan geniş form faktöründen kaynaklanıyordu. Bu bir mesele değil, çünkü bir bağlantı yapıldığında telefon her zaman küçük 'kablosuz olarak şarj ediyorum' animasyonunu atıyor, ancak belirtilmesi gerekiyor.

Genel olarak, 3 Bobinli Hızlı Kablosuz Şarj Cihazı, bu hızla büyüyen pazarda bir başka katılımcıdır, ancak iyi bir üründür, resmi Samsung ürünüyle aynı performansı sunar, ancak farklı ve bizim gözümüze göre daha şık bir form faktöründe. 3 Coils'in dikdörtgen tasarımını veya Samsung'un sunduğu dairesel tasarımı tercih edip etmediğiniz, yalnızca sizin karar verebileceğiniz bir şey. Ancak, şarj cihazı, Qi özellikli cihazları günlük olarak şarj etmeyi biraz daha kolaylaştırır, özellikle hızlı şarj özelliği nedeniyle bir S6 Edge Plus veya Note 5'e sahipseniz.

  • Daha fazla oku: Microsoft Lumia 950 incelemesi: daha iyisi veya daha kötüsü için Windows 10 Mobile'ın tüm neşesi