Close
  • Ana
  • /
  • Fitness
  • /
  • Chris Hemsworth, The God of Big Arms ile çalışmak için dublör Bobby Hanton

Chris Hemsworth, The God of Big Arms ile çalışmak için dublör Bobby Hanton

Kim daha ünlü: Chris Hemsworth mu, Bobby Holland Hanton mu? Açıkçası birincisi ama en azından kısmen çünkü ikincisi son on yılda onu desteklemek için çok iyi bir iş çıkardı. Görüyorsunuz, Bobby Chris'in dublörü ve on yıldan fazla bir süredir Avustralyalı aktörle çalışıyor, Thor'un göründüğü hemen hemen her Marvel filminde teknik olarak daha zorlu gösteriler yapıyor.

Ve bu sadece Marvel filmleri değildi: Bobby, Chris'in karakteri Tyler'ın da dahil olduğu, insanların düşüp incindiği sahnelerle dolu cesur Netflix filmi takozu Chris'in en çılgın gösterilerinden bazılarını yapmak için devreye girdi. tırmık,balkondan kamyonun arkasına düştü(sahne 6:30 işaretinde).

Bobby ile oturdum ve dünyadaki en seksi insanlardan birinin dublörü ve dublörü olmanın nasıl bir şey olduğunu ve birinin Gök Gürültüsü Tanrısı kadar büyük kollar geliştirmenin zorluğuna nasıl göğüs gerebileceğini görmek için oturdum. Ancak ortaya çıktığı gibi, Bobby yaşamak için duvarlardan ve pencerelerden düşmekten çok daha fazlasını yapıyor: Son zamanlarda bir çocuk kitabı yazdı ve ilk uzun metrajlı filminde oyuncu olarak rol aldı.

Şu an bulunduğu yere nasıl geldi ve en çok sabırsızlıkla beklediği zorluklar neler? Adamın kendisinden dinleyelim.


Jimnastikçiden dublörlüğe

Bobby İngiltere'de büyüdü ve spor kariyerine dört yaşında jimnastikçi olarak eğitim alarak başladı, ancak altı yaşında 'haftada beş-altı gün antrenman yaparken, tüm hafta sonları yarışırken işler gerçekten ciddileşti.' ülke genelinde ve farklı ülkelerde'' diye açıklıyor. Gençliğinin sonlarında futbola yöneldi ve yarı profesyonel bir futbolcu oldu: “Çocukken fazla boş zamanım yoktu ama boş zamanım olduğunda futbol oynuyor olurdum.”

19 yaşındayken, yerel gazetedeki bir ilan kariyer yörüngesini yeniden değiştirdi: Legoland'da yüksek dalış akrobatik dublör gösterisi için seçmelere katılacak insanlar arıyorlardı. Bu, şu anki işine olan tutku eksikliğiyle birleştiğinde, Bobby'nin şansını sahne sanatlarında denemesine neden oldu, bu gerçekten keyif aldığı bir şeydi: 'İşlerin performans tarafına geçtiğimde, bunun çok daha gösterişli olduğunu fark ettim ve gerçekten kendinizi fiziksel performansla ifade edin.”


Ve olduğu gibi, bir TV dublörü olmak için eğitime başladıktan kısa bir süre sonra, Daniel Craig'in oynadığı ikinci James Bond filmi Quantum of Solace'ın dublör koordinatörü, ondan filmde bir dublör rolü için seçmelere katılmasını istedi. Sabah saat 2'de güvenlik paspasları, kablolar ve hiçbir şey olmadan balkonlardan atlayarak ilk 'profesyonel dublörlüğünü' yaptı.

Centr Power programı Chris Hemsworth


(İmaj kredisi: Merkez/Chris Hemsworth)

Thor ile on yıllık bir dostluk

10 yılı Chris Hemsworth ile birlikte çalıştığı (şimdiye kadar 13 film) 14 yılı hızlı ileri sar ve Bobby'nin şimdiye kadarki en iyi durumda olduğunu göreceksin, Chris'in kendisi sayesinde küçük değil. “O benim en yakın arkadaşlarımdan biri ve birlikte çok şey yaşadık. Ona hayranlıkla bakıyorum ve ona çok hayranım”, diyor Bobby, “Daha iyi bir insan olmamı ve daha çok çalışmamı isteyen biri.”

Bu dostluk, birlikte film çekmenin çok ötesine geçiyor. Bobby'nin açıkladığı gibi, 'Yaralanmalarla ilgili zorluklar yaşadım, esas olarak sırtım oldu. Ve sanırım Ekstraksiyon benim için biraz zaman ayırmam, gidip o sırt ameliyatını yaptırmam için tabuta çakılan çiviydi', diye ekliyor gülerek, 'Bunu Chris'le birlikte planladım: altı aydan bir yıla kadar izin aldı [ Bobby'nin yardımına ihtiyaç duyacağı sahneleri ve filmleri çekmekten] iyileşmeme uyum sağlamak için oldukça iyi planladık.'

İyileştikten sonra, pandemi ve karantina vurduğunda, Bobby ve Chris defne üzerine oturmak yerine birlikte forma girmenin en iyi yollarını düşünüyorlardı. 'Chris, 'Bak, şimdiye kadarki en güçlü, en zinde, en sağlıklı olmamızı istiyorum' dedi, Bobby devam etti, 'böylece birbirimize fikirler atmaya başladık, antrenman programımızı değiştirdik ve daha önce yapmadığımız bir şeyi yapmaya çalışmak ve vücudumuzu şok etmek için yoğun bir yoğunluk.”

  • Merkez incelemesi: Chris Hemsworth'un egzersiz uygulamasının vücudunuzu dönüştürmesine izin verin

Bobby Holland Hanton vücut dönüşümü


(Resim kredisi: Merkez)

Tanrısal oranlar

Bobby'nin vücut dönüşümü sekiz haftalık sıkı bir çalışma gerektirdi ve ona göre, “Bu şimdiye kadar denediğim en zor program ve olabilecek en iyi şekle girmek için şimdiye kadarki en odaklanmış program.” Chris'in aldığı gibi baskı devam ediyordu.daha büyükvedaha büyükve Bobby'nin fiziği onunkiyle eşleşmek zorundaydı. “Ona telefonda dedim ki, İsa, Thor filmlerinde her zaman çok formdasın, [bundan] nasıl daha iyi olursun?” Sonunda, yine de, boyun eğdi ve aldıGerçektenşişmiş.

Nasıl şişmiş? 'Doğal ağırlığım muhtemelen 85 kg,' diyor Bobby, 'Chris 95 kg civarında oturuyor: Bu farkı hayal edebilirsiniz. Ayrıca o tam kostüm içinde 6”4', ben ise en iyi ihtimalle 6”1', bu yüzden farkı orantısal olarak telafi etmem gerekiyor.” Bu farkı telafi etmek için, Bobby günde 10 tam öğün yemek yemek zorundaydı ki bu kolay değil, bu yüzden sık sık diyetini takviye etti. “Bazen bir protein içeceği yerine bir yemek koyarım ve çoğu zamankinetik, kaliteli ürünler yapıyorlar, otla beslenen peynir altı suyu proteini ve çok.”

'Dürüst olmak gerekirse, sonuçların %75-80'inin tamamen diyetten geldiğini söyleyebilirim', diye açıklıyor, 'Diyet antrenmanla el ele gidiyor ama diyet çok önemli.' Örnek olarak, Bobby diyetini kontrol ederek vücut yağının %6'sına, şimdiye kadarki en düşük seviyeye indi. “Ben normal bir insanım, dondurmayı severim ama forma girmek istiyorsanız, gerçekten orada burada McDonald's'tan daha fazlasına sahip olmamalısınız.”

İlerisini planlamak

Bobby Hanton gibi köklü bir profesyoneli kendini zorlamaya devam etmeye ne motive edebilir? 'Yeni zorluklara ihtiyacım var, bu yüzden - sırt ameliyatım nedeniyle yatağa bağlıyken - bir çocuk kitabı yazmak istediğime karar verdim', diyor gururla, 'Bir hafta içinde kaba bir taslak vardı ve hızlıca ilerledim. şimdi, bu Aralık ayında yayınlanacak.”

Bobby, çocuk kitapları yazmanın yanı sıra oyunculukla da uğraşmaya başladı: 'Yaralandım ve herhangi bir gösteri yapamazken, bu yaz vizyona giren ilk filmimde oynadım', diye devam ediyor, 'Bu bir Damien Walters tarafından yazılan ve yönetilen aksiyon komedisi [okul kavgası]. Ben bu işin önde gelenlerindenim. Bence gerçekten büyük bir yaz filmi olacak.”

Elbette, dublörlükle ilgili dört gözle beklemesi gereken şeyler var: 'Oscar versiyonumuz olan Toros Dünya Dublör Ödülleri'ne aday gösterildim. Az önce Extraction için dört puana aday gösterildim', diye açıklıyor Bobby, 'Bundan çok memnunum. Bu çok gurur duyduğum bir şey, özellikle de o film çok zorluydu. Bu harika.'

Kesin olan bir şey var: Bobby'nin şimdiye kadar yoğun bir hayatı vardı ve yakın zamanda yavaşlamayı da planlamıyor gibi görünüyor. “Gelecekte mümkün olduğunca çok zorluğa açığım ve onlara sahip olduğum her şeyi vereceğim. Bu çok ama çok ciddiye aldığım bir şey.”