Close
  • Ana
  • /
  • Saatler
  • /
  • Christopher Ward'ın C60 Elite 1000 saati, yeni titanyum dalış arkadaşınızdır

Christopher Ward'ın C60 Elite 1000 saati, yeni titanyum dalış arkadaşınızdır

İngiliz saatçi Christopher Ward, titanyum kasa ve bilezik, sergi kasası arkası ve 1.000 metreye kadar su geçirmezlik özelliklerine sahip yeni C60 Elite 1000'i tanıttı.


Saat, şirketin C60 Trident Elite 1000'in bir evrimidir, ancak gün ve tarih işlevine sahip, yükseltilmiş, İsviçre yapımı Sellita SW220 COSC mekanik kendinden kurmalı mekanizma sunar. Ayrıca, Trident ailesinin sergi kasası arkası ve buna uygun çabuk çıkarılabilen bileziğe sahip titanyum kasaya sahip ilk üyesidir.

Siyah ve mavi olmak üzere iki renkte sunulan C60 Elite 1000, seramik tek yönlü dönen bir çerçeveye sahiptir. Titanyum bileziğin yanı sıra, siyah veya lacivert renkte ve parlak alt tarafı kırmızı veya turuncu renkte olan veya olmayan bir hibrit kauçuk ve Cordura kayış da mevcuttur. Hızlı açılan çıkıntı çubukları, birden fazla kayış satın almayı ve kıyafetinize uyacak şekilde aralarında geçiş yapmayı kolaylaştırır.

(Resim kredisi: Christopher Ward)

C60 Elite 1000'in her iki versiyonu da indeksleri ve Super-LumiNova Grade X1 GL C1 ile doldurulmuş çerçeveleriyle parlak bir kadrana sahip.


Bir dalış saati olan C60, devasa bir 1000 metreye kadar suya dayanıklıdır ve entegre otomatik helyum tahliye vanası, derin bir dalıştan çıkarken saati basınç değişiminden korumak için çok önemlidir.


(Resim kredisi: Christopher Ward)

İkinci derece titanyum kasa 42 mm çapında ve 15.4 mm kalınlığında, sadece 77 gram ağırlığında veya tam 21 cm titanyum bilezikle 133 gram ağırlığında. Kayış genişliği sabit 22 mm ve kasayı takmak için kulp uzunluğu 49,3 mm.

Safir arka kapaktan görülebilen mekanizma, 26 taşlı ve 38 saatlik güç rezervine sahip, ikinci el ve kabartmalı vidalı kurma kolu ile.


Saat, 300 örnek selefi gibi sınırlı bir sürüm değildir ve hangi kayışı tercih ettiğinize bağlı olarak 1.250 ila 1.470 £ arasında fiyatlandırılır. Christopher Ward'dan nakliye Şubat ayı başlarında başlıyor.