Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Android'deki Chrome'un yeni özelliği, ihtiyacınız olduğunu düşünmeseniz bile dahice

Android'deki Chrome'un yeni özelliği, ihtiyacınız olduğunu düşünmeseniz bile dahice

En son sürümündeKrom(91) Android için, paylaşım seçeneklerine eklenen yeni bir ekran görüntüsü özelliği var. Bu, kullandığınız Android cihaz ne olursa olsun, Chrome tarayıcınızdaki herhangi bir şeyin ekran görüntüsünü hızla paylaşmanıza olanak tanır.


Bunu ilk okuduğumdaChrome kutusuz, ikna olmadım. Son 10 yılda kullandığım her telefonun ekran görüntüsü almanın bir yolu var, neden başka bir yola ihtiyacınız var? Ama mesele kısmen bu. Telefonların ekran görüntüsü almanıza izin verme şekli, Android telefonlar arasında bile cihazdan cihaza değişiklik gösterir.

Bu Chrome özelliğinin yaptığı şey, aldığınız tüm telefonlarda çalışacağını bildiğiniz bir yol sağlamaktır. Ekran görüntüsünü aldıktan sonra, çeşitli renklerde ve metin boyutlarında kırpabilir ve ardından üzerine çizebilir veya yazabilirsiniz. Yine, yeni bir şey yok, özellikle Apple'ın iPhone'daki ekran görüntüsü sistemine aşina iseniz, ancak tüm telefonlar bunu yapmaz.

Ardından ekran görüntüsünü doğrudan sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Bir kez daha, bazıları için yeni değil, çok kullanışlı bir araç. Ekran görüntüsü özelliğinin yeni telefonunuzda öğrenmeniz gereken bir şey olması yerine, artık Chrome'un en son sürümünün yüklü olduğu herhangi bir Android telefonun bunu yapmanın tek bir yolu olduğunu biliyorsunuz.

Ekran görüntüsünü almak için menüden paylaş düğmesini seçmeniz ve ekran görüntüsü seçeneğini seçmeniz yeterlidir. Bu bir devrim değil ama tekrar tekrar kullanacağınız bir şey. Yakında, işlevin her zaman orada olmadığını unutacaksınız. Ve bu gerçekten yararlı işlevlerin güzelliğidir, sadece çalışırlar. Chrome'un yeni ekran görüntüsü işlevi sadece çalışıyor.


Bugünün en iyi Google Pixel 5 fırsatları Sözleşme Anlaşmaları Sim Ücretsiz Editörün SeçimiÜç 24 ay Google Piksel 5 Google Piksel 5 34,99 £ön ödeme£ 35 /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler100 GBveriÜç 24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler100 GBveriGörünümNSuygun fiyatlımobiller 34,99 £ön ödeme£ 35 /ay GörünümNSuygun fiyatlımobillerEE'de en iyisiEE 24 ay Google Piksel 5 Google Piksel 5 Özgürön ödeme£39 /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler40 GBveriEE 24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler40 GBveriGörünümNSuygun fiyatlımobiller Özgürön ödeme£39 /ay GörünümNSuygun fiyatlımobillerVodafone36 ayGoogle Pixel 5 (128GB OLED) Google Pixel 5 (128GB OLED) 29 £ peşin 30 £ / aySınırsızdakikaSınırsızmetinler2 GBtarih Vodafone36 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler2 GBveriler Vodafone Ltd'de Görüntüleme 29 £ peşin 30 £ /ay Vodafone Ltd'de Görüntüleme En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz