Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Chrome, HTTPS-First moduyla yakında göz atmanızı daha güvenli hale getirecek

Chrome, HTTPS-First moduyla yakında göz atmanızı daha güvenli hale getirecek

Nisan ayında Google, güvenliği artırmak için HTTPS'yi Chrome'da varsayılan yaptı. Şimdi, Chrome 94'e gelecek şekilde ayarlanmış bir HTTPS-First Modu ile birçok kullanıcısı arasında HTTPS'nin benimsenmesini sağlamak için bir adım daha ileri gidiyor.

Hareket, kullanıcıları web'de gezinmenin daha güvenli bir yolu olarak kabul edilen HTTP yerine yalnızca HTTPS üzerinden web sitelerine bağlanmaya teşvik etmek için Google'ın sürekli sürüşünün bir parçası olarak geliyor.

Şirket tarafından 1 Temmuz Çarşamba günü çok sayıda açıklama yapıldıktan sonra açıklandı.Araştırma kağıtlarıfirma tarafından, HTTPS öncelikli özelliği, sayfa yüklerini HTTPS'ye yükseltmeye çalışacaktır. Bunun Chrome tarayıcısı için mümkün olmadığı senaryolarda, kullanıcıları bir HTTP sayfasına erişirken tam sayfa uyarısıyla güvenliklerinden ödün verebilecekleri konusunda uyarır.

Bu garip şekilde karışık harflerin ne anlama geldiğini merak edenler için: HTTPS, tanımı gereği, temelde şifrelemeli HTTP'dir ve her gün ziyaret ettiğimiz birden fazla web sayfası zaten bunu desteklemektedir. İki protokol arasındaki birincil fark, HTTPS'nin normal HTTP isteklerini şifrelemesidir, yanisonsuz daha güvenliÖrneğin, halka açık Wi-Fi gibi bir şey kullanırken.


Güvenlik modu 'etkinleştirildi'

Modun şimdilik isteğe bağlı kalmasına ve çalışması için kullanıcılar tarafından açılması gerekmesine rağmen, Google, özelliği gelecekte herkes için varsayılan hale getirebileceğini belirtti. Bu, kullanıcıların günlük olarak karşılaştıkları yaygın güvenlik tehditleri göz önüne alındığında mantıklı olacaktır.

Google'a göre, HTTPS-First Mode ile kullanıma sunulacakkrom 94. Şu anda, bunun Eylül ayında yayınlanması planlanıyor ve şirket, aksini söyleyene kadar HTTP bağlantılarını tam olarak desteklemeyi planlıyor. Chrome ile ilgili güncellemelerle ilgileniyorsanız, Google'ın hedef aldığı bu son duyuruya göz atın.yanlışlıkla kapatılan sekmeler.


Günümüzün en iyi Chromebook Dizüstü Bilgisayar fırsatlarıHP Chromebook 14 Intel... Walmart 149,99 $ Görünümİndirimli Fiyat HP - 14' Chromebook - Intel... En İyi Satın Al 279 $ 159 $ Acer Chromebook'u Görüntüle Spin 311... Amazon 205,99 $ Önerilen Satıcıyı Görüntüle HP Chromebook - 14a-na0010nr HP (ABD) 229,99 $ Daha Fazla Fırsat Göster 250 milyonun üzerinde ürünü kontrol ediyoruz en iyi fiyatlar için her gün