Close
  • Ana
  • /
  • Genel Teknoloji
  • /
  • Chromebook, Apple MacBook'ta olmayan harika bir özellik kazanıyor

Chromebook, Apple MacBook'ta olmayan harika bir özellik kazanıyor

Apple, kullanıcıların Bluetooth veya WiFi kullanarak iPhone'lar veya MacBook'lar arasında dosya paylaşmasına olanak tanıyan AirDrop özelliğiyle Android benzerlerine atladı, ancak Google geçen yıl Android telefonlar ve Chromebook'lar için Yakınında Paylaşım ile eşdeğerini sundu; ve şimdi dört adede kadar başka cihaz için potansiyel desteğe sahip Apple'ı bir adım öne çıkarıyor.

Şu anda Nearby Share, Android kullanıcılarını AirDrop gibi bir seferde yalnızca bir kişiyle dosya aktarımlarıyla sınırlandırıyor. Geçen ay özelliği geliştirdiuygulamaları paylaşma yeteneği ekleme, ve şimdi Apple kullanıcıları hala bire düşürülürken, dosya paylaşabileceğiniz cihaz sayısını artırmaya ayarlanmış görünüyor.

XDA GeliştiricileriMeşal RahmanAndroid 12 Geliştirici Önizlemesi'nde tekrar dürttü ve Google'ın Yakındaki Paylaşım'ın 'grup aktarım desteği eklemeye hazırlandığını' söylüyor. Mevcut haliyle, maksimum dört başka cihaza bağlanabilir, ancak bir seferde yalnızca bir cihaza aktarım yapmak mümkündür. Test ederken iki kişiye bağlanabildiğini bildirdi, ancak 'hemen başarısız olduğunu' da ekledi.

Google'ın Yakındaki Paylaşımı, grup aktarımı desteği eklemeye hazırlanıyor. Şu anda en fazla 4 başka cihaza bağlanabileceksiniz ancak aynı anda yalnızca 1 cihaza aktarım yapabileceksiniz. İki cihaza bağlanmayı denememe izin verebildim ama hemen başarısız oluyor. pic.twitter.com/8tuaGPUyB612 Mart 2021


Daha fazla gör

Nearby Share ile birden fazla dosyayı zaten paylaşabiliyor olsanız da, çalışmalarda olduğu bildirilen bir başka iyileştirme, kullanıcıların tüm klasörleri paylaşmasına izin verecek bir özellik.Rahman'a göre. Rahman ile yeni özellikler Android 12'ye özel olmayacaksöyleyerekeski işletim sistemi sürümleriyle uyumlu olacaktır. Yukarıdaki tweet'te özelliğin nasıl göründüğüne bir göz atabilirsiniz.

Android 12 için ayarlanmış bir sürü harika güncelleme var ve Pingtwitter'lerde favorilerimize genel bir bakış elde edebilirsiniz.en iyi 10 Android 12 özelliğisabırsızlıkla bekliyoruz. Ve biz sunumu beklerken,beş yeni Android özelliğibu arada platforma geliyor.


Günümüzün en iyi Google Pixel 4a 5G fırsatları Sözleşmeli Anlaşmalar Sim ÜcretsizEE 24 ay Google Piksel 4a 5G Google Piksel 4a 5G Özgürön ödeme£ 35 /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler40 GBveriEE 24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler40 GBveriGörünümNSuygun fiyatlımobiller Özgürön ödeme£ 35 /ay GörünümNSuygun fiyatlımobillerEE24 ayGoogle Pixel 4a 5G (128GB OLED) Google Pixel 4a 5G (128GB OLED) Ücretsiz peşin 35 £ /aySınırsızdakikaSınırsızmetinler40 GBEE verileri24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler40 GBdata buymobiles.net'te görüntüleyin Ücretsiz ön ödemeli £35 /mth buymobiles.net'te görüntüleyinEE 24 ay Google Piksel 4a 5G Google Piksel 4a 5G 34,99 £ön ödeme£ 37 /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler10 GBveriEE 24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler10 GBveriGörünümNSuygun fiyatlımobiller 34,99 £ön ödeme£ 37 /ay GörünümNSuygun fiyatlımobillerEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz