Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • Chromecast Audio incelemesi: Karartılmış HiFi'niz için audiophile akışı

Chromecast Audio incelemesi: Karartılmış HiFi'niz için audiophile akışı

Google Chromecast Audio, Amazon UK ile anlaşıyor

• Güncelleme: Google bazı nedenlerden dolayı buna devam etmemeye karar verdi.Bir göz atınen iyi akış DAC'leribir alternatif ararsan veyaEbay'e bak


Sonunda yeni Chromecast Audio diskinin değerinden etkileneceğimi biliyordum - lanet olası şey, sos üzerinde bir geceden daha ucuza mal oluyor - ve Google'ın kurulumunu iki parçalı bir domino rallisi.

Yine de beklemediğim şey, ses kalitesinden çok etkilenmekti.

Ve yine de, eski amfim ve Richer Sounds 'Bargain Corner hoparlörlerimle, kocaman, şişman yüzümde kocaman bir gülümsemeyle sevgili şarkının ardından sevgili şarkıyı neşeyle sıraya koyuyordum.

Chromecast Audio: özellikler ve kurulum

Chromecast Audio, aptal HiFi kurulumunuzu çok daha akıllı, ağ destekli bir sistem haline getirmenin en kolay yoludur. Bu, üst düzey stereo cihazlara karşı oldukça aşağılayıcı görünse de, pek çok insan hala müziklerini çalmayı seviyor.


Müzik dinleme deneyimiyle ilgileniyorsanız, İsveçliler Spotify ile müzik dünyasını karıştırmadan çok önce, bir süre önce ses sistemine büyük miktarda nakit harcama şansınız var.

Elbette, Spotify'ın melodileri yayınlamasını istiyorsak, telefonlarımızı ve tabletlerimizi her zaman doğrudan çevrimdışı HiFi sistemlerimize bağlayabiliriz, ancak bu her zaman en uygun yol olmayabilir. Stereo'nuza pahalı ağ hub'ları bağlayarak, teknolojiden memnun bir oturma odasının hızla artmakta olduğu karmaşaya başka bir büyük kutu yerleştirmek için çok para harcayabilirsiniz.


Bu, ev ağınızın müziğine veya genellikle telefonunuzdan veya tabletinizden erişilen çok çeşitli çevrimiçi akış hizmetlerine anında erişim sağlayacaktır.

Ama bu kadar. Şu anda yapmanız gereken tek şey küçük bir Chromecast Audio'ya ve belki bir bağlantı kablosuna 30 sterlin düşürmek olduğunda çok para harcarsınız - kutuda yalnızca kısa, sarı 3,5 mm erkek-erkek kablo alırsınız.


Müzik setinizin arkasına sıkıştırılmış, RCA, 3,5 mm veya optik kablolar aracılığıyla yedek bir girişe bağlanmış ve duvar kurulumundan güç alma işlemi hemen hemen tamamlanmıştır. O zaman tek yapmanız gereken, Chromecast Audio'yu kablosuz ağınıza yönlendirmek için en yakın mobil cihazı kullanmaktır ve işiniz bitti.

Benim gibi bir Windows Phone manyağı olmadığın sürece.

Android ve iOS cihazları, küçük müzikli hokey diskinizin sesine ve ayarlarına doğrudan erişim sağlayan Chromecast uygulaması tarafından iyi bir şekilde sunulur, ancak WinPhone daha küçük sayıları nedeniyle genellikle hariç tutulur.


Uygulama, cihazınıza indirmek ve Chromecast Audio ile denemek için diğer Cast özellikli uygulamalara doğrudan bağlantılar sağlaması açısından da kullanışlıdır. Herhangi bir anda hangi Chromecast sürümüne bağlı olduğunuzu bilecek kadar akıllıdır ve yalnızca hangisini kullanıyor olursanız olun size öneriler sunacaktır.

İOS tarafında bu hayati önem taşır çünkü Chromecast Audio'ya yalnızca Spotify veya Tunein Radio gibi özel olarak etkinleştirilmiş uygulamalar aracılığıyla müzik dinleyeceksiniz. Orada, dahili hoparlörlerden Chromecast Audio'ya hemen geçiş yapacak bir Yayın düğmesi bulacaksınız.

Android kalabalığı için Cast özellikli uygulamaları da alacaksınız, ancak Google, standart, video tabanlı Chromecast için yaptığı gibi eksiksiz bir yansıtma hizmeti sunarak ekosistemine olan inancınızı ödüllendirmek istiyor. Tabletinizde çalıştırdığınız herhangi bir uygulamanın sesini Chromecast Audio'nun bağlı olduğu sisteme yayınlayabilir.

Bu, Tidal hesaplarıyla HiFi ses tutkunları için mükemmeldir. Şu anda uygulamasından herhangi bir Cast desteği yok, ancak yansıtma özelliği ile CD kalitesinde ses akışını doğrudan kaynaktan alabilirsiniz.

Chromecast Audio: performans

Casting'in çalışma şekli nedeniyle - akışı doğrudan ağ bağlantısından alarak ve telefonunuzdan yayınlayarak - bu üst düzey işitsel deneyimi elde edebilirsiniz. Telefonunuz veya tabletiniz Tidal'ı standart bir Bluetooth bağlantısı üzerinden yayınlasaydı, hem kaynak hem de çıktı zaten AptX etkin değilse bu erişime sahip olamazsınız.

Chromecast Audio, standart 2.4GHz sürümünün yanı sıra 5GHz kablosuz desteğini de sallıyor, bu nedenle, daha az kalabalık olan 5GHz bandında gerekli bit hızı ile başa çıkma yeteneğinden daha fazlası. Bunun gerçekleşmesi için uyumlu bir 5 GHz yönlendiriciye ihtiyacınız olsa da yönlendirici ile Chromecast Audio arasında çok fazla duvar olmadığından emin olun. Bu ağ performansı nedeniyle, 96 kHz'de 24 bit FLAC dosyalarına kadar işleme olanağı sunan, audiophile çevrelerinde miksaj yapmak son derece mutlu.

Dolayısıyla, ev ağınızda oturan ağır bir Yüksek Çözünürlüklü Ses koleksiyonunuz varsa, biraz Plex sevgisiyle, küçük ses diski aracılığıyla çevrimdışı stereo'nuza kolayca aktarabilirsiniz.

Yine de bazı HRA dosyalarıyla ilk kez bağladığımda kulağa hoş geliyordu. Gayet iyi. Harika değil, yine de bahsettiğim gibi NAD amfim benimle aynı yaşta.

Ancak, Chromecast Audio'nun ayarlarında Yüksek Dinamik Aralık ayarı var.

Bu, yalnızca bazı masaüstü hoparlörlere veya yuva sistemine değil, üst düzey HiFi donanımına bağlandığında kullanılmak üzere tasarlanmış bir ayardır. En yüksek kalitede ses çıkışı sağlar ve gerçekten bir fark yaratır.

İyi bir stereo kurulumla açın ve ses aniden eskisi kadar sıkıştırılamaz. Enstrümanlar ve vokaller arasında daha belirgin bir ayrım var. Ve Tidal ve üzeri kaliteli kaynak malzemelerle ses üretimi ciddi şekilde etkileyici olabilir. Daha düşük kaliteli bir sistemle HDR'yi açmayı deneyin ve daha zayıf olan sistem daha yüksek ses seviyeleriyle uğraşırken ve ekstra ses verilerini çıkarmaya çalışırken bozulma duyacaksınız.

Chromecast Audio: Karar

Chromecast Audio'nun büyük bir hayranıyım. Bir niş seçmeyi ve onu doldurmak için inanılmaz derecede uygun, uygun fiyatlı ve harika bir yol sunmayı başardı.

Ağ bağlantılı ses oynatıcıların yükselişi, genellikle pazarın yüksek maliyetli alanını doldurmuştur. Pahalı şebeke dışı HiFi'nizde akış hizmetleri mi istiyorsunuz? Ödemeniz gerek. Ve insanlar var.

Bu, bir binlik hoparlör setine göz kırpmadan mutlu bir şekilde binmeyi bırakabilen ses cihazı meraklıları için sorun değil. Geri kalanımız için, stereolar ile sesini seviyoruz, ancak onları sürekli olarak yükseltmek için derin cepler olmadan, Chromecast Audio cennetten bir manna gibidir.

Kaçınılmaz olarak, Google'ın kendi Android ekosisteminde kullanıma daha fazla eğilir ve bir Android cihazla, çiş ses diskinin tam faydasını ve erişilebilirliğini gerçekten görürsünüz. Ancak bir iOS cihazla sınırlısınız. Gerçek Cast özellikli uygulamalar, özellikle ses tarafında, gün ışığını gören daha uyumlu uygulamalar olsa da oldukça nadirdir.

Ancak Windows Phone halkından bahsetmeyeceğiz, kendi cihazlarına bırakılmaları en iyisi ...

Teknolojiden hoşlanmayan audiophile için kurulumu ve kullanımı bir çocuk oyuncağıdır ve odyofil olmayan teknoloji kafası için, ayrıcalık için büyük bir harcama yapmanıza gerek kalmadan eski bir sistemden harika sesler alacaktır. Ve en kullanışlı gadget'lar gibi, onu ne kadar çok kullanırsanız, neredeyse görünmez hale gelir; Kendinizi bir noktaya kadar duruma empoze etmeden sizinle aradığınız ses deneyimi arasında bir köprü oluşturmak.