Close
  • Ana
  • /
  • smartwatch
  • /
  • Çepeçevre ekranlı dairesel Apple Watch Apple tarafından test ediliyor

Çepeçevre ekranlı dairesel Apple Watch Apple tarafından test ediliyor

Apple Watch tasarımı, 2015'te piyasaya sürülmesinden bu yana neredeyse hiç değişmedi, ancak bu, Apple'ın her zaman yeni akıllı saat tasarımlarını araştırmadığı, test etmediği ve patentini almadığı anlamına gelmiyor.


Örneğin, yuvarlak bir saat kadranı ve saat kadranı ile kayışları birleştiren esnek bir sarma ekranı gösteren aşağıdaki radikal Apple Watch tasarım patentine göz atın.

Bu, tamamen özelleştirilebilir, dijital saat kayışlarına izin verir.

Patent, ilk olarakMacSöylentiler'Görüntü Modülü ve Sistem Uygulamaları' başlıklı ve Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi'ne sunuldu.

Esnek bir ekranın, bir kullanıcının kolunun şeklini alacak kadar esnek olmasıyla birlikte, bir akıllı saatin tüm kadranını ve kordonunu nasıl kapsayabileceğini özetliyor.


Patent ayrıca pil, işlemci, ortam ışığı sensörü ve diğer hayati akıllı saat bileşenlerinin büyük ekran ünitesinin arkasına nasıl sabitlenebileceğini de detaylandırıyor.

Apple Watch esnek ekran patenti


(Resim kredisi: MacRumors)

Apple ayrıca bu yenilikçi tasarımın, daha fütüristik bir görünüm için ekran çevresinde 'küçültülmüş' bir çerçeveyi nasıl kolaylaştırabileceğini veya çerçeveyi tamamen 'ortadan kaldırabileceğini' de açıklıyor.

Dosyaya, uygulama ve özelleştirme sürecinin nasıl çalışacağına dair planlar dahil edildi ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde, saat yüzlerini seçmek için mevcut sisteme çok benzer olacaktır. Bantları doğrudan cihazda veya bağlı bir cihazda özelleştirebileceksiniz.iPhone.


için tamamen esnek bir sarma tasarımı görecek miyiz?elma izle 7bu yılın sonlarında? Kesinlikle değil! Bu patent yıllar sonra olabilir veya asla gün ışığını tamamen göremezdi.

Ancak bu yıl Apple Watch'un yeni bir modelini göreceğiz ve adı Apple Wach Series 7 olacak. Önceki modele çok benzeyeceğinden (ki bu hiç de fena değil) hiç şüphemiz yok. bir spesifikasyon ve daha gelişmiş sağlık takibi ile birlikte gelir.

Bunu beğendin mi?

  • En ucuz akıllı saatler
  • En iyi Apple Watch fırsatları