Close

Cobra MX534SPH vs Harrier 56 Pro: Hangi benzinli çim biçme makinesi size uygun?

Çimlerinizi düzenli tutmak, özellikle büyük bir bahçeniz olacak kadar şanslıysanız, büyük bir görev olabilir. Birkaç potansiyel çözüm var, ancak en basitlerinden biri,en iyi benzinli çim biçme makinesiKarar vermeyi daha da kolaylaştırmak için Cobra MX534SPH ve Harrier 56 Pro'yu doğrudan karşılaştırıyoruz.

Benzinli bir çim biçme makinesi çevre için en iyisi olmayabilir - ve şunu vurgulamalıyız ki birelektrikli akülü biçme makinesiveyarobotlu çim biçme makinesikesinlikle benzin gücüne ihtiyacınız yoksa - bazı insanlar için başka hiçbir şey işe yaramaz. Sadece bir içten yanmalı motorun sağlayabileceği menzile ve güce ihtiyacınız var.

Bunun dışında, Cobra MX534SPH ve Harrier 56 Pro arasında bugünün karşılaştırması, Cobra'daki en iyi orta sınıf benzinli çim biçme makinelerinden birini Harrier'deki en iyi üst düzey çim biçme makinelerinden biriyle karşı karşıya getiriyor. .

Bazı açılardan, bu karar vermeyi kolaylaştırır: Eğer bir bahçe görevlisiyseniz veya son derece geniş bir çim alanınız varsa, o zaman Harrier - oldukça pahalıysa - bariz bir seçimdir. Orta büyüklükte bir çiminiz varsa, daha mütevazı Cobra'yı öneririz.


Ancak üzerinde düşünülmesi gereken çok sayıda küçük ayrıntı var, bu yüzden kılavuza geçelim.

Bugünün en iyi Cobra MX534SPH fırsatları Cobra MX534SPH Amazon £ 448,99 Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyonun üzerinde ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Harrier 56 Pro Petrol Otomatik Tahrikli Çim Biçme makinesi fiyatları Amazon İngiltere Benzer Amazon'u İncele Amazon'a Bakın 250 milyonun üzerinde ürünü kontrol ediyoruz en iyi fiyatlar için her gün

Cobra MX534SPH vs Harrier 56 Pro


(İmaj kredisi: Kobra)

Cobra MX534SPH ve Harrier 56 Pro: özellikler

Cobra ve Harrier benzinli çim biçme makineleri, biçmek için geniş bir alana sahip olan ve bunu yapmak için günler (veya haftalar) harcamak istemeyen herkes için idealdir. Ancak aralarında bazı benzerliklerin yanı sıra bazı önemli farklılıklar vardır.

Belki de en belirgin olanı motor boyutudur: Cobra makul bir 167cc Honda motoruna sahipken Harrier, kulağa olağanüstü gelen ve büyük miktarda ağırlık sunan devasa 190cc Briggs & Stratton motorunu tercih etti. Her ikisi de kendinden tahriklidir, yani onları doğru yöne yönlendirmeniz yeterlidir.


59 kg'da gelen Harrier'in ağırlığı, şirket bir arka silindir içerdiğinden avantajına çalışıyor, yani yerel kriket sahanız gibi bazı güzel şeritler yapmak için otomatik olarak ayarlandığınız anlamına geliyor (ki bu aynı zamanda istediğiniz yerde olabilir). 'sahipseniz çalışıyor).

Arka tarafta hem Cobra hem de Harrier, sırasıyla 65L ve 70L ölçülerinde çim kutuları ile birlikte gelir ve aynı bölgede sırasıyla 52cm ve 56cm kesme genişliklerine sahiptir.

Kesme yüksekliği açısından, Harrier'deki 13-60 mm ile karşılaştırıldığında, Cobra 25-75 mm ile gökyüzüne doğru bir kenara sahiptir, ancak özellikle düşük gitmeniz gerekiyorsa, o zaman 56 Pro en iyi seçenektir.

Bu iki çim biçme makinesini anlamanın en iyi yolunun, Cobra'nın insanların büyük çoğunluğu için ideal olacağı olduğunu düşünüyoruz, ancak özellikle üst düzey ihtiyaçları olanlar, özellikle de bazı çizgiler koymak istiyorsanız Harrier'e ciddi şekilde bakmalıdır.


Hayter Harrier 56 PRO Benzinli Otomatik Tahrikli Biçme Makinesi

(İmaj kredisi: Hayter)

Cobra MX534SPH ve Harrier 56 Pro: tasarım ve kullanım

Cobra ve Harrier benzinli çim biçme makinelerinin tasarımı oldukça benzer ve standarttır: Önde büyük bir benzinli motor, arkada toplama torbası ve dört köşede tekerlekler. Harrier kesinlikle ikisinin en hantal olanı, ancak 38kg'da Kobra hala oldukça iri.

Kullanımda, her ikisi de son derece iyi performans gösterdi ve hemen hemen her tür otu belirli bir uzunlukta kolayca kesebildi. Her ikisinde de kendinden tahrik, bakımın ve A noktasından B noktasına taşımanın yanı sıra asıl işi oldukça kolaylaştırır, tek yapmanız gereken direksiyonu yönlendirmek.

Belki de birkaçınız için önemli olabilecek en büyük fark, Harrier'in yukarıda bahsedilen arka silindiri kullanarak şeritler oluşturma yeteneğinden kaynaklanmaktadır. Profesyonel olarak biraz çim kesmeniz gerekiyorsa veya sadece görünümü tercih ediyorsanız, seçim yapılır.

Genel olarak, hem Cobra hem de Harrier'ın çeşitli koşullarda nasıl performans gösterdiğinden memnun kaldık ve tek gerçek farklılaşma çizgilerden geliyor.

Cobra MX534SPH vs Harrier 56 Pro

(İmaj kredisi: Kobra)

Cobra MX534SPH vs Harrier 56 Pro: karar

Şimdiye kadar, muhtemelen bu sonucun nasıl sonuçlanacağına dair genel bir fikriniz var. Çoğu için Cobra MX534SPH fazlasıyla yeterli, oldukça makul bir fiyata çok sayıda cazibe, hassas kesim, cömert bir 65L toplama çantası ve daha fazlasını sunuyor.

En iyisine ihtiyaç duyanlar için Harrier 56 Pro gitmenin yolu. Muazzam motor işi yapar, kullanımı ve bakımı kolaydır ve bazı tatlı çizgiler oluşturarak çimlerinizi istediğiniz zaman mükemmel kriket sahasına dönüştürebilir.

Bugünün en iyi Cobra MX534SPH fırsatları Cobra MX534SPH Amazon £ 448,99 Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyonun üzerinde ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Harrier 56 Pro Petrol Otomatik Tahrikli Çim Biçme makinesi fiyatları Amazon İngiltere Benzer Amazon'u İncele Amazon'a Bakın 250 milyonun üzerinde ürünü kontrol ediyoruz en iyi fiyatlar için her gün