Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Renkli MacBook Air'ler ve iMac'ler şu anda ihtiyacımız olan eğlenceli PC'ler

Renkli MacBook Air'ler ve iMac'ler şu anda ihtiyacımız olan eğlenceli PC'ler

hakkında ne düşünüyorsuniMac 24 inç (M1, 2021)vesöylentilere göre şeker renkli MacBook Air (2021)? Çevrimiçi tepkinin tamamen olumlu olmadığını söylemek güvenli. Çok renkli! Çok eğlenceli! Çok kız gibi!


Çocuklar. Çocuklar! Bu yüzden harikalar!

bunu bir kağıda yazıyorumM1 MacBook Prove içini sevsem de dışını sevmiyorum. Kapaklı iBook G3'ü sevdiğimden değil. Bu, onu her gördüğümde beni gülümsetti, çünkü güzel bir şekilde tasarlanmış bir bilgisayar (şimdiye kadarki en iyi dizüstü bilgisayar klavyelerinden birine sahip) olmasına rağmen, aynı zamanda gözle görülür ve güzel bir şekilde eğlenceliydi.

Tıpkı yeni iMac'ler ve söylentilere göre yeni MacBook Air gibi, iBook da sıkıcı bir gri tonu seçeneğiyle geldi, aynı zamanda G3'lerde mandalina turuncusu, limon yeşili, turkuaz ve mavi dahil olmak üzere göz kamaştırıcı bir dizi renkte geldi. dava. Günümüzün pastel iMac'lerinin çok kız gibi olduğunu düşünüyorsanız, iBook'umdan nefret ederdiniz: Teletubby'nin çantasına benziyordu.

Ve beni gülümsetmesinin sebeplerinden biri de buydu. 1990'ların sonundaki iBook ve iMac, donuk bej kutuların dünyasında bir sevinç patlamasıydı. Ve neşe, Apple'ın bir süredir kaybettiğini düşündüğüm bir şey, bu yüzden geri döndüğünü görmek beni çok mutlu ediyor.


Eğlenceyi işleve sokmak

Orijinal iMac ve iBook o kadar çok kopyalandı ki, uzun zamandan beri tasarım klişeleri haline geldiler, ancak o zamanlar devrim niteliğindeydiler. Kuşkusuz çiçekli iMac, içinde biri hastalanmış gibi görünüyordu, ancak serinin geri kalanı muhteşem görünüyordu ve güçlü bir mesaj iletti: bunlar patronlarınızın bilgisayarları değildi. Bunlar boş zamanlarınız için, oyalanmak, eğlenmek içindi. Onları kesinlikle sevdim.

Ve sonra Steve Jobs öldü.


Apple'ın tasarımının değişmesinin tek nedeni Steve Jobs'un ölümü değildi: muhtemelen herkesin onu soymasına tepki olarak, tasarım başkanı Jonathan Ive zaten daha zen benzeri, işlev-biçime karar verir yaklaşımına geçmişti. Ancak Jobs'un ölümünün Apple tasarımında bir temkinliliğe katkıda bulunduğunu düşünüyorum.

1998'den 2007'ye iMac'ler dört farklı biçimden geçerek çarpıcı bir şekilde değişti, ancak 2007 iMac 2021'e kadar büyük ölçüde dokunulmadan kaldı. MacBook Air 2008'den bu yana pek değişmedi. Ve iPhone'un iPhone'dan sonra eğlenceli olmaktan çıktığına dair bir argüman var 4S.


Aşık olduğum Apple iki tür bilgisayar yaptı: profesyoneller için şık, şık ve ciddi olanlar ve eviniz için cesur, parlak ve parlak olanlar. Büyük iMac'ler ve MacBook Pro eskiler içindir; renkli iMac'ler ve Air'ler geri kalanımız içindir.

Bu yüzden benim için yeni iMac'ler sadece tembel bir retro tarz değil. 90'ların sonundaki iMac'ler gibi bir mesaj gönderiyorlar: biraz eğlenme zamanı.