Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Columbia Trailstorm Su Geçirmez Yürüyüş Ayakkabısı: her yönden iyi bir ayakkabı ve paranızın tam karşılığını

Columbia Trailstorm Su Geçirmez Yürüyüş Ayakkabısı: her yönden iyi bir ayakkabı ve paranızın tam karşılığını

İyi zaman geçirme fikriniz uzun bir yürüyüşse ve değişken hava koşulları veya çamurlu zemin gibi küçük bir şeyin oyunu durdurmasına izin vermiyorsanız, Columbia Kadın Trailstorm Su Geçirmez Yürüyüş Ayakkabısı sokağınızda olacak. Birien iyi kadın yürüyüş ayakkabısımükemmel bir tutuş, su geçirmezlik koruması ve ayrıca güvenli ve rahat bir uyum sunarlar.


Kadın Trailstorm ayakkabısı, Columbia ayakkabı serisinin alt orta noktasına doğru oturur, ancak buna rağmen teknik özelliklerden, performanstan veya görünümden çok az veya hiç taviz yok gibi görünüyor. Aslında, çok daha pahalı bir ayakkabı gibi hissettirdiği ve performans gösterdiği için düşük RRP'yi keşfettiğimizde şaşırdık.

Bunlar erkeklerde de mevcuttur (bizimen iyi erkek yürüyüş ayakkabısıorada daha fazla seçenek için toplama) ve ayak bileğinde daha yüksek olan bir 'orta' varyant - başımızaColumbia Trailstorm Mid Su geçirmez yürüyüş botu incelemesibu konuda daha fazlası için. Alternatif olarak, Columbia Trailstorm Su Geçirmez Yürüyüş Ayakkabısı incelememizin tamamı için okumaya devam edin.

Columbia Trailstorm incelemesi: tasarım ve özellikler

Columbia Trailstorm ayakkabısı kesinlikle özellikleri bir araya getiriyor! Su yalıtımı, Columbia'nın ayakkabı içinde dikişle kapatılmış patik tipi bir katman halinde oluşturulan kendi Omni-Tech membranı tarafından sağlanır. Üst kısmın geri kalanı ağırlıklı olarak sentetiktir ve aşınmaya dayanıklı sert sentetik kumaş ve burun kısmına koruma ekleyen kauçukla güçlendirilmiş ön ayak bölgesi.

Columbia, bağcıkların ayakkabının üzerinde düz durduğu ve üst kısım ve dil tarafından yastıklandığı anlamına gelen ghillie tarzı bir bağcık sistemini tercih etti. Orta taban, bir dereceye kadar sertlik ile doğru miktarda yastıklama ve denge sunan Columbia Techlite+'dır.


Columbia Trailstorm Su Geçirmez Yürüyüş Ayakkabısı incelemesi

(İmaj kredisi: Aoife Glass)

Kauçuk dış taban, tırmanış ve inişlerde tutuş sağlamak üzere tasarlanmış, çok yönlü ok şeklinde tıknaz çıkıntılara sahiptir. Bu pabuçların yerleşimi ve yönü zekicedir; ayağın bu kısmı çıkışlarda daha fazla yük taşıdığından, ön ayaktaki çıkıntılar tırmanışlarda çekiş sağlamak üzere yönlendirilmiştir ve topuk bölgesindeki çıkıntılar inişlerde çekiş sağlamak üzere yönlendirilmiştir. Daha büyük, daha derin, 4 mm pabuçlarla daha küçük, daha sığ pabuçların birleşimi, kavrama gerektiğinde kesinlikle ortaya çıkan etkileyici bir dizi oluşturur.


Üç renk seçeneği vardır: Siyah, Kırmızı Mercan/Şeftali ve Grafit/Yunus.

Columbia Trailstorm incelemesi: performans ve konfor

Omni-Tech su geçirmez membran, pazar lideri Gore Tex kadar yüksek derecede su geçirmez değildir, ancak ıslak zeminde veya tuhaf su birikintisinde yürürken en kötü hava koşullarını dışarıda tutma görevinden daha fazlasıdır. Tozluk giymediğiniz sürece, ayakkabılar suyu zaten üst kısımdan geçirecektir, bu nedenle genel kullanım için su geçirmezlik performansını burada gayet iyi bulduk.


Tabandaki çıkıntıların çok yönlü tasarımı, tırmanış ve inişlerde fark edilir bir tutuş sağlarken, koşullar kaygan olduğunda güven veren bir çekiş sağlar. Islak çimen, çamur, donmuş zemin, kuru zemin ve çakıllı yollarda hareket ederken kendimizi güvende ve dengeli hissettik. Bu parmak koruyucunun faydasını da kesinlikle hissettik, özellikle de ayak parmağını saplamak için bolca fırsatın olduğu daha kayalık veya daha zorlu arazilerde.

Columbia Trailstorm Su Geçirmez Yürüyüş Ayakkabısı incelemesi

(İmaj kredisi: Aoife Glass)

Trailstorm da etkileyici bir şekilde rahattır. Ayakları taze tutmak için yeterli sertliğe sahip destekleyici bir tabanın kombinasyonu ve ayağı yerinde tutan destekleyici üst kısım ile birlikte hareket ve kavrama sağlamak için doğru miktarda esneklik ile desteklendi. Topuk kaldırma yaşamadık, ayak ayakkabının içinde hareket etmeden yerinde kaldı ve ayakkabının gevşek hissetmeden kıpırdatma odası için parmak kutusunda güzel bir yer vardı. Ayakkabı aynı zamanda bedene de uygundur, bu nedenle yürüyüş veya yürüyüş ayakkabısı için genellikle giyeceğiniz bedeni sipariş ederken kendinizi güvende hissedebilirsiniz. (Her zaman olduğu gibi, bir çift eklemenizi öneririz.en iyi yürüyüş çoraplarısadece ekstra bir koruma katmanı için.)

Hafif bir dezavantajı, su geçirmez membran ve dolgu kombinasyonunun bu ayakkabılara ıslak ve soğuk koşullarda harika, ancak daha yüksek sıcaklıklarda biraz fazla olan yalıtım özellikleri kazandırmasıdır. Özellikle kendimizi egzersiz yaparken, sıcak ve kuru günlerde yürüyüş yaparken ayaklarımızın rahatsız edici derecede ısındığını gördük. Sıcak ayaklar sizi rahatsız eden bir şey değilse ya da diğer yandan ayaklarınız üşümeye meyilliyse ve siz daha yalıtımlı bir ayakkabıyı seviyorsanız, bu yalıtım aslında sizin için bir artı puana dönüşüyor.


Son olarak, bir yürüyüş ayakkabısı seçerken bu bizim için öncelikli bir husus olmasa da, Trailstorm'un estetiğini beğendik. Genel kullanım için kot pantolonlarla çalışmak için yeterince şık ve aslında çok rahat ve destekleyici olduğu için günlük kullanımda olduğu kadar gerçek yürüyüşlerde de giyiyoruz.

Columbia Trailstorm yürüyüş ayakkabısı incelemesi: karar

Columbia Trailstorm Su Geçirmez Yürüyüş Ayakkabısı, fiyat etiketinin üzerinde performans gösteren çok uygun fiyatlı bir ayakkabıdır. Kış ve geçiş mevsimlerinde yürüyüşler ve yürüyüşler için mükemmel bir şekilde uygundur, su geçirmez membranı, ayakları sıcak tutan yalıtımı ve akıllıca tırtıklı dış tabanının ıslak ve kuru zeminde tutuşu ve çekişi ile hava koşullarına karşı koruma sağlar. Ayrıca test ettiğimiz Invo-8 Roclite ayakkabılar kadar kavrayıcı olmasalar da, çeşitli koşullarda çok yönlü yürüyüş yapmaktan daha fazlasıdır.

Etkileyici bir yastıklama, denge ve konfor karışımı sunan ve zorlu arazilerde çeşitli koşullarda ayaklarımızda saatler sonra bile ayaklarımızın taze hissetmesini sağlayan yastıklı Techlite+ orta tabanın sağladığı konforu beğendik. Burada ağrıyan ayaklar yok!

Columbia Trailstorm Su Geçirmez Yürüyüş Ayakkabısı incelemesi

(İmaj kredisi: Aoife Glass)

Üst kısmın ayağın üstüne oturması da ghillie tarzı bağcık sistemi ve sıcak noktalar veya baskı noktaları olmadan ayağı güvenli bir şekilde yerinde tutan Navic Fit Sistemi ile hoş bir şekilde destekleyicidir; ayak ve ayakkabı, kabarcıklara neden olabilecek herhangi bir iç hareket veya sürtünme olmadan birlikte hareket eder.

Ayakkabının tek gerçek dezavantajı, su geçirmez membran artı dolgunun özellikle nefes almadığı ve aynı zamanda oldukça sıcak olduğu anlamına gelmesidir. Kış, ilkbahar ve sonbaharda bu olumlu ama yaz veya sıcak hava yürüyüşleri için çok sıcak hissediyorlar, bu nedenle bu koşullar için Arc'teryx Aerios FL GTX Ayakkabısını ve hatta Merrell Choprock saplarını tercih ederiz.