Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Coronavirus: Microsoft'a göre Xbox veya PS4 denetleyicinizi nasıl temizlersiniz?

Coronavirus: Microsoft'a göre Xbox veya PS4 denetleyicinizi nasıl temizlersiniz?

Koronavirüs salgınından önce, çoğunuzun oyun kumandanızı temizlemeyi düşünmediğini bile hayal ediyoruz. Bununla birlikte, ilginç zamanlarda yaşıyoruz ve oynayıp oynamadığınızXbox One,PS4, Nintendo Switch veya Google Stadia, hijyenik bir oyun ortamı yaratmayı düşünmeye başlama zamanı.


Hepimizin endişelendiği yeni koronavirüs de dahil olmak üzere bakteriler, son araştırmalara göre 72 saate kadar yüzeylerde yaşayabiliyor. Virüsü başka bir yerden aldıktan sonra oyun kumandanızı alırsanız, kontrol cihazına aktarırsınız. Oyun seanslarınız sırasında önümüzdeki üç gün içinde herhangi bir noktada yüzünüze dokunursanız, virüs bulaşma olasılığınızı artırırsınız.

Haber çıkışıWindowsCentralXbox denetleyicilerinin en iyi şekilde nasıl temizleneceği konusunda Microsoft ile konuştu, ancak tavsiye her tür gamepad için iyidir. Akıllı telefonlar gibi diğer temizlik teknolojisi konularında tavsiye ettiğimiz gibi,% 70 izopropil alkollü mendillere ihtiyacınız olacak, örneğinClorox veya Lysolveya temiz bir beze sürebileceğiniz veya püskürtebileceğiniz bir ovma alkol ve su çözeltisi.

Clorox mendil

(Resim kredisi: Clorox)

Başlamadan önce ellerinizi yıkayın. Tüm denetleyiciyi, özellikle yükseltilmiş alanları nazikçe temizlemek için bezi veya mendili kullanın. Kendi alkol ve su solüsyonunuzu oluşturuyorsanız, kumandanın iç işleyişine damlacıkların girmesini istemediğinizden, kullandığınız bezin ıslanmamasına dikkat edin.


Microsoft (Windows Merkezi aracılığıyla) şunu belirtir:& ldquo; Elite Controller Series 2 kullanıyorsanız, kazayla kaybetmemek ve düşürmemek için temizlikten önce kumanda kollarını, d-pad'i ve kürekleri ayırmak isteyebilirsiniz.

& ldquo; Pil kapağının altını temizlemeye kadar giderseniz, pilleri geri takmadan önce tamamen kurumasını sağlayın. & rdquo;


DualShock 4

(Resim kredisi: PlayStation)

Birinci sınıf denetleyicilerdeki bazı kaplamalar kalıcı fırçalamaya dayanamayacağından, bunları çıkarmaktan kaçınmak için hafifçe sildiğinizden emin olun. Denetleyiciyi açık havada kurumaya bırakın ve bitirdiniz.


Bunu düzenli olarak yaparsanız, temiz bir oyun kumandası tutacak ve yüzeylerinizde yaşayan zararlı bakterilerin olasılığını azaltacaksınız.

Bunu beğendin mi?

  • El dezenfektanı nereden alınır
  • Clorox mendil nereden alınır
Bugünün en iyi Microsoft Xbox Elite Kablosuz Oyun Kumandası Serisi 2 fırsatları Xbox Elite Kablosuz ... Amazon Prime £ 159 Xbox Elite Wireless'ı Görüntüleyin ... very.co.uk £ 159.99 Xbox Elite Wireless'ı Görüntüleyin ... Microsoft pdt.tradedoubler.com/click pdt.tradedoubler.com/clickXbox Elite Wireless ... 365games.co.uk £ 172,49 Görüntüle Daha Fazla Teklif Göster Her gün en iyi fiyatlar için 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz