Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Corsair, yeni ultra sessiz Strafe RGB Silent mekanik klavyeyi ortaya çıkarır

Corsair, yeni ultra sessiz Strafe RGB Silent mekanik klavyeyi ortaya çıkarır

Mekanik bir klavyenin verdiği his ve hareketten hoşlanıyor, ancak yazdığınız zamanki takırdama sesinden nefret mi ediyorsunuz? O zaman Corsair, Gamescom'da ortaya çıkan Strafe RGB Silent klavyesi ve diğer bazı oyun çevre birimleri şeklinde bir çözüme sahip.


Strafe RGB Silent, dünyada, Corsair'in mekanik anahtarların hassasiyetini ancak 'özel patentli gürültü azaltma teknolojisi' sayesinde önemli ölçüde daha sessiz bir yazım gürültüsüne sahip olduğunu iddia ettiği Cherry MX Silent anahtarları içeren ilk klavyedir.

Aslında şirket, kasanın gürültü bastırma tasarımıyla birlikte anahtarların, bu klavyenin rakip mekanik oyun klavyelerinden% 30 daha sessiz olduğu anlamına geldiğini iddia ediyor.

Elbette bu tam olarak sessiz değil, ancak işitme mesafesindeki herkesin (ve tabii ki kullanıcının kendisi) boğuk deliklerinde çok daha kolay olmalı.

Klavye ayrıca, Corsair Utility Engine yazılımı ile birlikte 'basamaklı gökkuşakları' da dahil olmak üzere her türden harika çok renkli aydınlatma efektleri yaratabilen RGB arka aydınlatmaya sahiptir. ve 'dinamik dalgalanmalar'.


Strafe RGB Silent klavyenin yanı sıra, lüks ultra sessiz mekanik anahtarlar içermeyen düz bir Strafe RGB sürümü de olacak - bunun yerine Cherry MX Red veya Brown anahtarları olacak.

Corsair ayrıca kablosuz ve USB modellerinde özelleştirilebilir RGB aydınlatma ve Dolby 7.1 surround ses özelliklerine sahip yeni bir VOID oyun kulaklığı (kablosuz, USB ve analog tatlarda) ortaya çıkardı. Kulaklığın, insan kulağına uyacak şekilde özel olarak şekillendirilmiş kulaklıkları ile konfor açısından da birinci sınıf bir deneyim sunması bekleniyor.


Son olarak, şirket ayrıca yeni bir fare çıkardı, Scimitar RGB oyun faresi, 'anahtar kaydırıcı' kontrol sistemine sahip.Teknik Güçlendirme, 'Gelişmiş konfor ve doğruluk için el boyutuna bakılmaksızın her düğmeyi çoğu oyuncunun başparmaklarının erişebileceği bir yere koyarak 8 mm'lik ayar sağlar'.

Farede en az 12 mekanik yan düğme bulunur ve hassasiyet açısından 12.000 DPI sunar.


Kulaklık, Ağustos ayında 80 $ (yaklaşık 50 £) seviyesinde satışa sunulacak ve mouse ile Eylül ayında aynı fiyat noktasından satışa sunulacak.

Strafe RGB mekanik klavyeler en son Ekim ayında piyasaya sürülecek, vanilya versiyonu için 150 $ (yaklaşık 95 £) ve sessiz model için 160 $ ​​(yaklaşık 100 £) fiyatla satılacak.

Ayrıca şunları da kontrol edin:Gamescom 2015 - Microsoft'un şovu hızla yükseliyor

Resim: Tech Powerup