Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • 'Son teknoloji' 4K ve 8K QLED TV'ler 2 Mart etkinliğinde Samsung tarafından sergilenecek

'Son teknoloji' 4K ve 8K QLED TV'ler 2 Mart etkinliğinde Samsung tarafından sergilenecek

Samsung, 2 Mart'ta TV odaklı bir etkinlik duyurdu ve bu etkinlikte 'en yeni yenilikçi ürünlerinin TV'nin rolünü yeniden tanımlamaya nasıl hazırlandığını' açıklamayı vaat ediyor. CES'te Samsung, TV'nin en önemli isimlerini açıkladı:mini LED Neo QLED setlerive ilkMikroLED TV, ancak henüz TV dizilişini bilmediğimiz çok şey var ve umarım bu olay bize ipucu verir.


Samsung'un üst düzey QLED TV'leri, listemizde düzenli olarak üst sıralarda yer alıyor.en iyi televizyonlar, ancak daha bütçeli modelleri de listemize hakim olma eğilimindedir.1000 £ altındaki en iyi TV'lerve1000 doların altındaki en iyi TV'ler– ancak şu ana kadar giriş seviyesi setler hakkında neredeyse hiçbir şey bilmiyoruz. Samsung'un bu etkinliğe daveti, 'Sizden ilham alan yeni ekranların kutusundan çıkarma' sözü veriyor, bu nedenle her şeyin açıklanacağını umuyoruz – Samsung.com'da 15:00 GMT / 10:00 ET / 07:00 PT'de izleyebilirsiniz.

Samsung ayrıca, CES'te gördüğümüze uyan, setlerinin yaşam tarzı odağı hakkında büyük bir anlaşma yapıyor - etkinlikte bununla ilgili daha fazla ayrıntı alacağız gibi görünüyor.

Sadece bir televizyon değil

Samsung'un 2021 TV'leri için duyurduğu yeni yaşam tarzı özellikleri, açıkça kullanışlı olandan muhtemelen gereksiz olana kadar çok çeşitli seçenekleri kapsıyor. Temel odak noktalarından biri, görme veya işitme güçlüğü çekenler için oyunun kurallarını değiştiren bazı yeni seçeneklerle erişilebilirlik üzerineydi - bunlar, altyazı konumlandırma ve okunabilirlik için daha fazla seçenek, işaret dili tercümanlarını yakınlaştırma yeteneği ve menüler için sesli rehberlik içerir.

Yeni bir oyun çubuğu oyun oynamak için harika görünüyor - şu anda hangi oyun özelliklerinin etkin olduğunu tam olarak görmeyi ve ayarlamayı kolaylaştırıyor. Uyumlu PC oyunları için yeni bir ultra geniş mod… biraz daha tuhaf, ancak bazıları bunu memnuniyetle karşılayacaktır, şüphesiz.


Samsung Health çok benziyorElma Fitness+veya diğer çevrimiçi video jimnastik dersleri, ancak sete dahil edilmesi onu kesinlikle kullanışlı hale getirecektir.

Web kamerası ve Google Duo desteği, oturma odanızdan görüntülü grup görüşmeleri yapmayı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır, 'TV'de PC' ise belgelerle birlikte bir fare ve klavye kullanarak TV'nizde çalışmayı gerçekten kolaylaştırmak için tasarlanmıştır ve böylece dizüstü bilgisayarınızdan sorunsuz bir şekilde ışınlanır. Bunun yaygınlaşacağından emin değiliz…


Bunlar, bölünmüş ekran görüntüleme için telefon ekranınızı kablosuz olarak TV'nize ışınlamak gibi Samsung TV'lerin halihazırda sunduğu özelliklere göre en üst düzeydedir. Daha fazlası gelebilir – bunu 2 Mart'ta öğreneceğiz.