Close
  • Ana
  • /
  • Bisikletçilik
  • /
  • Bisiklet şortu vs önlük şortu: bisiklet konforunuz için askılı mı yoksa askısız mı en iyi çözüm?

Bisiklet şortu vs önlük şortu: bisiklet konforunuz için askılı mı yoksa askısız mı en iyi çözüm?

Ah, asırlık tartışma hala devam ediyor: Bib Shorts vs Cycling Shorts. Bisiklet dünyası, genel olarak, sıkı oturan malzemeler, dolgulu kasıklar ve bacak kıllarını süper yapıştırıcı gibi kavrayan dolaşımı kısıtlayan paçalar olma eğilimindedir, ancak profesyonellerin size söylediklerinin aksine, bu Tur dünyasının dışında bir seçim var. de France tarzı bir kit ve genellikle Kısa Bel… veya bisiklet jargonundan rahatsız olamıyorsanız sadece bir çift bisiklet şortu olarak anılır.


Bu arada önlük kısa, önceki paragrafta belirtilen aynı tür özellikleri bir araya getirir, ancak bunları yerinde tutmak için bir çift kumaş destek ekler. Benim için, aerodinamik, konforlu ve yoldayken ikinci bir deri gibi hareket edecek şekilde tasarlandıkları için ciddi kilometreler kat edenler için açık ara en iyi seçimdir.

Bununla birlikte, vücudu biraz daha az saran bir şey arayanlar için, bugün satışta çok fazla, erm, uzantı göstermeyen, ancak yine de konforu artıran özelliklere ve cepler gibi kullanışlı şeylere sahip olan birçok bisiklet şortu var. bisikletle geçirilen her zaman biraz daha kolay.

Bu yazıda, bisiklet sürme tarzınıza en uygun olanı, mağazalara kısa bir pedal olup olmadığını belirlemek için hem önlük şortlarının hem de daha genel bisiklet şortlarının (veya gerekirse bel şortlarının) artılarını ve eksilerini inceleyeceğiz. sabah, tam patika keşif veya cezalandırıcı yol bisikleti yarışları. Bisiklet dünyasını sallayan büyük soru şu:en iyi önlük kısaya daen iyi bisiklet şortları? Şimdi sorularınızı cevaplayacağım…

rapha kadınlar


(İmaj kredisi: Rapha)

Bib Shorts v Cycling Shorts: fiyat ve stok durumu

Bisiklet dünyasındaki pek çok şey gibi, fiyatlandırma da markalar arasında çılgınca değişiyor ve temel dhb (Wiggle'ın kendi markası) Bel Şortları yaklaşık 30 £ 'dan başlıyor. Assos gibi markalar, teknolojik olarak daha gelişmiş bir ped (veya güderi) ve ilgili süslü malzemeler sayesinde benzer bir şey için 100 £+ talep edecek.

Genel olarak, Bib Shorts, profesyonel yol bisikletçilerinin seçimi olduğundan daha pahalı olma eğilimindedir, bu nedenle genellikle üzerlerine daha fazla Ar-Ge yığılır. Ayrıca Pro Peloton bağlantılarını bir pazarlama aracı olarak kullanma eğilimindeler ve birçok yol bisikletçisi idolleriyle aynı teçhizatı giymek istiyor. Bu nedenle, temel modeller için yaklaşık 40-50 sterlin ve Castelli, Assos ve Rapha tarafından sunulanlar için 300 sterlin arasında değişen fiyatlarla büyük paralarla ayrılmayı bekleyin.


Önlük şort yüksekliği 2021

(Resim kredisi: Yükseklik)

Bib Şort v Bisiklet Şortu: uyum ve rahatlık

Bir diziönlük şort, doğaları gereği, deneyimsizler için doğal olmayan bir şekilde sıkı hissedecekler ve bunun nedeni, maksimum aerodinamik verimlilik ve uzun vadeli konfor göz önünde bulundurularak tasarlanmalarıdır.


Profesyonel bisikletçiler için, kanat çırpan en küçük kumaş parçası bile genel performansa zarar verebilir, çünkü ya aşırı sürtünmeye neden olur ya da bacaklar durmadan dönerken cilde sürtünerek rahatsızlığa ve hatta daha zorlu yüksek kilometre yarışlarında sürtünmeye neden olur. .

Bu nedenle, Le Col, Rapha ve Assos gibi şirketler (hepsi satın almak için küçük bir servete mal oluyor), ürünleri için en hafif ve en aerodinamik malzemeleri seçip mükemmelleştirmek için rüzgar tünellerinde saatler harcadılar.NoPinz, örneğin, “Speedscalez” kumaş - hava akışını teşvik ettiği ve atmosferi bir golf topu gibi kestiği, bisikletçilerin değerli wattlarından tasarruf ettiği söylenen çok sayıda küçük çukura sahip bir malzeme.

Cildinizin sıkı görünümünden memnunsanız ve en üst düzey bisiklet performansına ihtiyacınız varsa, omuzlara takılan ek kayışlar (kordonlar gibi) her şeyi korumaya yardımcı olduğundan, bir Bib Şort seti sizin için en iyi seçenek olacaktır. yerinde tutar ve şortun arkasının veya önünün kaymasını önler. Bu nedenle tartışmasız daha rahatlar ve hem erkekler hem de kadınlar için şekilleniyorlar.

Bununla birlikte, kayışlar bazıları için biraz kısıtlayıcı gelebilir, bu nedenle cildi sıkı, erkek ve kadın odaklı performanslar da vardır “Bel Şortları” Rapha'nın Core Şortları en popüler olanlardan bazıları. Aynı ürünün, eşyalarınızı taşımak için bir mayo giymenize gerek olmadığı anlamına gelen, eşyalarınızı saklamak için ceplere sahip bir Kargo versiyonu da vardır.


Daha rahat bir uyum ve rahat bir görünüm için, daha çok güneşli bir günde barda giyeceğiniz bir şeye benzeyen, ancak genellikle daha iyi hareket için esnek elastan kumaştan ve çıkarılabilir dolgulu astarlardan üretilen bir dizi chino tarzı şort vardır. biraz daha fazla sele konforuna ihtiyaç duyanlar.

Rapha + Snow Peak Outdoor Set fiyatı kullanılabilirliği

(İmaj kredisi: Rapha)

Bib Şort v Bisiklet Şortu: stil

Daha önce de belirtildiği gibi, ofise döndüğünüzde ya da düşünmekten korkuyoruz, küçükleri dar bir Bib Şort takımı ve eşit derecede açık bir forma giyerek okul kapılarına bırakmanız biraz rahatsız edici olabilir.

Daha kısa atlamalar veya daha fazla sosyal sürüş için bisiklet performansının en ileri noktasında olmaya gerçekten gerek yok, bu nedenle Endura Hummvee Chino Short gibi bir şey belki de daha iyi bir seçimdir. Rahat olacak kadar esnektirler (ve çıkarılabilir dolgu veya güderi içerirler), ancak Lycra'dan on kat daha şık görünürler.

Sadece bu gündelik şortların çeşitli astarları ve ek dolguları sayesinde biraz hantal hissedebileceğini unutmayın; bu nedenle, toplu halde bisikletinizin önüne geçmediğinden emin olmak için satın almadan önce bir çifti test ettiğinizden emin olun. .

Şimdi Bib Shorts hakkında konuşalım. Elbette, jambon gibi bacaklarınız, yarışan bir tazı gibi vücut yağ yüzdesi ve Kaliforniyalı bir bronz tene sahipseniz, bir takım Önlük Şortları bir tür Viktorya dönemi güçlü erkeğine göre görece daha hoş görünebilir, ama genel olarak, öyleler. Dışarıda bir gecede ya da bir yönetim kurulu toplantısında iyi görünmek için tasarlandı.

Ultra dar kesim, çok şey ortaya çıkarma eğilimindedir ve eşit derecede tiksindirici bir forma ile eşleştirildiğinde, gözleri hafif bir karından veya daha kötüsü yaşlı adam sosisinden uzaklaştırmak için fazla bir şey yapmazlar. Bu nedenle, yoldaşlar arasında maksimum konfor ve övgü puanlarının gerekli olduğu yol bisikletinde veya gerçekten yarışırken ve her bir çabanın önemli olduğu daha uzun yolculuklar için Bib Şort'u bırakın.

Benzer şekilde, çeşitli disiplinler için bisiklet şortları da mevcuttur; bu nedenle, örneğin, su geçirmez özelliklerin yanı sıra temel kit parçalarını ve atıştırmalıkları saklamak için cepleri olan belirli bir dağ bisikleti şortu bulacaksınız.

Ve şimdi alışveriş zamanı

Bugünün en iyi Bisiklet Şortu fırsatları İndirimli Fiyat Patagonia Dirt Roamer Bike... Garmentory (ABD) 109 $ 76 $ GörüntülePatagonya Dirt Roamer Bisiklet... rekabetçi bisikletçi 99 $ Görünüm Fox Racing Ranger Yardımcı Programı... Walmart 119,95 dolar GörünümPOC, Resistance Pro DH... Amazon Prime 129,95 $ Daha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruzBugünün en iyi Bib Shorts fırsatları Benzerlerini Görüntüle Amazon US Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz