Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • D-Link DIR-879 AC1900 Exo Dual-Band Wi-Fi router incelemesi

D-Link DIR-879 AC1900 Exo Dual-Band Wi-Fi router incelemesi

Şu anda çok daha pahalı Kablosuz AC yönlendiricilerin piyasaya sürüldüğünü görüyoruz.


Evlerimizde artık çok sayıda cihaz bulunduğundan, ağ üreticileri, Sky Q gibi cihazlardan ev içi de dahil olmak üzere çoklu akışlardan gelen artan bant genişliği talebine ek olarak yükseltme pazarını büyük büyüme alanı olarak görüyorlar.

Exo serisi - çarpıcı parlak turuncu kaplamasıyla - zorlu bant genişliği gereksinimlerinin üstesinden gelmek için tasarlanmıştır. Bu yönlendirici, bir 5GHz ağ ve bir 2.4Ghz ağ (AC1750 kablosuz ile daha ucuz ve biraz daha yavaş bir sürüm mevcuttur) içeren 802.11ac'in en hızlı AC1900 sürümüne sahiptir. İki veya hatta üç ayrı ağı görüntüleyen birçok yönlendiricinin aksine, D-Link yalnızca birini gösterir - SmartConnect adlı bir teknoloji, etrafta dolaşmanıza gerek kalmadan cihazınız için en iyi ağı (2,4 veya 5 GHz) belirler. Bu çok hoş.

Verimlilik, gördüğümüz bazılarınınki kadar hızlı değildi ve aynı oda testimizde 5GHz kullanarak verileri yönlendirici aracılığıyla iki Mac arasında geçirerek 300Mbps'nin üzerinde ölçüm yaptık. Ama burada sevilecek çok şey var, özellikle 30 fitlik bahçemizin sonuna kadar uzanan süper seri.

Yönlendiriciyi tekrarlayıcı moduna geçirmenin yanı sıra açmak ve kapatmak için arkadaki fiziksel anahtarları da takdir ettik (bu pahalı bir tekrarlayıcı sağlar, ancak koşullar değişirse yararlıdır). Çoğu rakibin sahip olduğu tek eksik şey bir USB bağlantı noktasıdır, ancak yönlendiricileri veya depolama aygıtlarını yönlendiricileri aracılığıyla paylaşan çok fazla kişi olmadığı için, bunun geçmesine izin vereceğiz.