Close
  • Ana
  • /
  • Ev
  • /
  • D-Link HD Pan & Tilt Wi-Fi Kamera incelemesi: Etrafa bakabilen akıllı kamera

D-Link HD Pan & Tilt Wi-Fi Kamera incelemesi: Etrafa bakabilen akıllı kamera

Mülkünüze, evcil hayvanlarınıza, eşyalarınıza ve sizin için en önemli olan kişilere göz kulak olmak için en iyi güvenlik kamerasının peşindeyseniz, aralarından seçim yapabileceğiniz hiçbir seçenek sıkıntısı çekmezsiniz: ve D-Link HD Pan & Tilt Wi-Fi Camera artık listeye bir tane daha ekliyor.


Küçük, mini robot tarzı görünümü ve dönen kamerası ile kesinlikle test etmek için sahip olduğumuz daha sıra dışı görünümlü güvenlik kameralarından biri. Buradaki fikir, sabit bir bakış açısıyla kalmak yerine etrafına bakıp tüm odayı izleyebilmesidir.

D-Link bir süredir donanım sektöründeydi, bu nedenle cihaz söz konusu olduğunda markaya güvenebileceğinizi umuyorsunuz ve D-Link HD Pan & Tilt Wi-Fi Kamerayı denemekle meşgulüz. akıllı evinizde işe yarayıp yaramadığını görmek için birkaç gün.

Basit kurulum (akıllı ev hub'ına gerek yoktur), 720p HD video, iki yönlü ses, gece görüşü ve IFTTT, Google Assistant ve Amazon Alexa ile uyumluluk sunar. Kaydırma ve eğme özelliklerini ekleyin ve kağıt üzerinde kulağa harika geliyor - peki kullanmaktan gerçekten hoşlanan nedir?

D-Link HD Pan & Tilt Wi-Fi Kamera incelemesi: kurulum ve tasarım

D-Link HD Pan & Tilt Camera incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Bu D-Link kamerayı kurarken herhangi bir sorunla karşılaşmamalısınız - bu türden pek çok cihaz gibi, sadece ilgili uygulamayı telefonunuza yüklersiniz ve ardından işlem boyunca size rehberlik eder. Kamerayı Wi-Fi'nize bağlayın, bekleyen donanım yazılımı yükseltmelerini yükleyin ve hemen hemen bitirdiniz.

Kurulum sırasında tamamlamanız gereken görevlerden biri, kameraya bir 'ana' konum vermektir - tüm eğme ve kaydırma işlemleri bittiğinde yeniden odaklandığı nokta. Bu, kameranın çektiği bir panorama aracılığıyla kolayca yapılır.


Tasarıma gelince, gerçekten güzel görünen bir kamera. Bir güvenlik kamerası seçerken estetik belki de en büyük öncelik değildir, ancak bu D-Link HD Pan & Tilt modeli, raflarınızda veya masalarınızda bulunan her şeyin yanına güzelce yerleşecektir. Motorlu hareketler biraz gürültülü, ama çok da kötü değil.

Video bir günlüğüne bulutta arşivlenir, ancak bunun ötesine geçmek için ödeme yapabilirsiniz - kayıtlarınızı yedi gün boyunca saklamak için fiyatlar yılda 21,99 £ 'dan başlar ve kayıtlarınızı 30 gün saklamak istiyorsanız yılda 87,99 £' a kadar yükselir. gün (dahil edilen kamera sayısı ve kalıcı olarak saklayabileceğiniz kayıt sayısı da her fiyat noktasında artar).


D-Link HD Pan & Tilt Wi-Fi Kamera incelemesi: özellikler ve performans

D-Link HD Pan & Tilt Camera incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

340 derece dönüş ve 105 derece eğimle D-Link HD Pan & Tilt, pek çok odayı kapsayabilir - aslında neredeyse tamamını. 720p HD video kalitesi piyasadaki en iyisi değil, ancak işi yaptığını ve entegre gece görüşünün de iyi çalıştığını gördük. Genel olarak kameranın sunduğu şeylerden etkilendik.

Hareket algılama, varsayılan olarak belki biraz hassas tarafta olabilir, ancak hassasiyeti gerektiği gibi ayarlayabilirsiniz, bu nedenle bu gerçekten bir sorun değildir. Yerleşik hareket izleme gerçekten harika ve bir odada hareket eden bir evcil hayvanı veya bir kişiyi takip ederek ve onları görüş alanında tutarak deneyimimize göre iyi çalışıyor.

D-Link HD Pan & Tilt Kamera örneği


(İmaj kredisi: Gelecek)

D-Link HD Pan & Tilt Kamera örneği

(İmaj kredisi: Gelecek)

İki yönlü sesi ve çevirme ve eğmeyi kontrol etmek, telefon ekranınıza dokunmak kadar kolaydır - kamera duyarlıdır ve komutlarınıza anında uyar. Aslında, özellikle evin dışındaysanız ve evde neler olduğuna bir göz atmak istiyorsanız, etrafta oynamak çok eğlencelidir.

Kuşkusuz uygulama, şimdiye kadar karşılaştığımız en gösterişli veya en sezgisel uygulama değil, ancak iyi çalışıyor ve yapmanız gereken şeyi yapıyor. Bu tür akıllı ev cihazlarında her zaman olduğu gibi, cihazlarınızı birden fazla telefon ve tablette yönetebilmek için başka bir (ücretsiz) hesaba kaydolmanız gerekir.

D-Link HD Pan & Tilt Wi-Fi Kamera incelemesi: Karar

D-Link HD Pan & Tilt Camera incelemesi

(Resim kredisi: D-Link)

Buradaki en büyük satış, D-Link kameraya hemen rakiplerinin çoğuna göre üstünlük sağlayan kaydırma ve eğilmedir. Bir şey ev güvenlik kameranızdan görünmüyorsa ve neler olduğunu görmek için görüntüyü sola veya sağa dürtemiyorsanız, hayal kırıklığını hayal edin.

Bir çok benzer kameradan daha pahalıdır, bu nedenle ekstra işlevler için para ödüyorsunuz ve bir odanın farklı bölümlerine odaklanabiliyorsunuz. Bununla birlikte, bulut depolama için ödeme yapmak istemiyorsanız, D-Link'in kayıtları telefonunuzda veya kameranın içindeki bir microSD kartta arşivlemenize izin verme şeklini takdir ediyoruz.

Birlikte gelen Android ve iOS uygulaması, sınıfının en iyisi değil, ancak sizi hayal kırıklığına uğratmayacak ve yerleşik Google Asistan, Amazon Alexa ve IFTTT desteği ile, konu kontrol etmek olduğunda birkaç seçeneğiniz var. kamera. 720p HD çözünürlük de en iyisi değil ama işe yarayacak.

Kaydırma ve eğme özelliklerini ortadan kaldırın ve bu, diğerlerine göre tavsiye edecek pek bir şey olmayan, sıradan bir Wi-Fi kameradır. Bununla birlikte, komutla etrafa bakabilen birkaç kameradan biri olarak, bu işlevselliğin dahil edilmesini isteyen kullanıcılara hitap edecek.