Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Darn Tough yürüyüş çorap incelemesi: ultra rahat dolgu ve rahat bir uyum

Darn Tough yürüyüş çorap incelemesi: ultra rahat dolgu ve rahat bir uyum

Darn Tough Vermont, ABD'den gelen ancak dünyanın her yerinden satın alınabilen bir çorap markasıdır. Adından da anlaşılacağı gibi, buradaki USP, süper dayanıklı olmaları ve bu amaçla Darn Tough, hepsinde 'koşulsuz ömür boyu garanti' sunuyor. Bahse girerim pek çok insan bu teklifteki potansiyeli en üst düzeye çıkarmıyor, ancak yine de güven veriyor.


Darn Tough serisi, normal günlük çoraplarınızı (elbise ve gündelik) ve ayrıca koşudan avlanmaya kadar çeşitli etkinlikler için özel seçenekler içerir. Ancak burada yürüme mesafesine odaklanıyorum. Pingtwitter'lere girmeye uygun olup olmadıklarını görmek için birkaç çift test ettim.en iyi yürüyüş çorabıveen iyi yürüyüş çorabıkılavuzlar. Darn Tough yürüyüş çorabı incelememin tamamı için okumaya devam edin.

Darn Tough yürüyüş çorapları: tasarım ve konfor

Yürüyüş aralığı, ağır, orta ve hafif seçenekleri içerir. Sıcaklık ve koruma düşünülerek tasarlanmış iplikleri kullanan birkaç orta ağırlık seçeneğini test ettim. Gerçekten denediğim diğer yürüyüş çoraplarından daha rahatlar. Tasarım, çabuk kuruyan, nefes alabilir ve kokuya dayanıklı nitelikleri için %66 merinos yünü kullanır. Çoğu yürüyüş çorabı bu nedenlerle merinos yünü kullanır ve şüphesiz etkilidir.

Dolgu düzeni, hangi stile gittiğinize bağlıdır. Hemen hemen tüm yürüyüş stilleri, ayak altı ve topuk ve ayak bileği üzerinde dolgu içerir. Dolgu, kabarık ve ultra rahat olmasının yanı sıra, botunuza karşı sağlam bir bariyer sağlar - isterseniz önemli bir önlemdir.kabarcıklardan kaçının.

Darn Tough Light Hiker yürüyüş çorabı


Darn Tough Light Hiker yürüyüş çorabı

(İmaj kredisi: Darn Tough)

Kışın dışarı çıkıyorsanız, bacağın yukarısı da dahil olmak üzere her yeri dolgu içeren bir 'tam yastık' seçeneğini tercih etmek isteyebilirsiniz, ancak genellikle muhtemelen bölgeli bir yastık seçeneği tercih ederim. Bunlarla, çorabın üst kısmı, daha fazla nefes alabilirlik ve vücudunuza daha yakın bir uyum sağlamak için biraz daha incedir.yürüyüş botları.


Normal yürüyüş çoraplarının ortak özelliği olan düz burun dikişi, başka bir potansiyel sıcak noktayı ortadan kaldırır. Darn Tough's gerçekten neredeyse görünmez.

Darn Tough, çoraplarının 'benzersiz' bir 'giy, unut gitsin' hissi verdiğini söylüyor ve bu cephede bence oldukça iyi bir performans sergiliyor. Muhtemelen ekstra esneklik ve tutunmayı sağlayan %2 Lycra Spandex örülmüştür. Elbette onları giydiğinizi hissedebilseniz de, uyum mükemmeldir: yürüyüş yaparken onları güvenli bir şekilde yerinde tutacak kadar sıkı, ancak uzun süreli kullanımlarda büzücü veya tahriş edici olmayacak kadar sıkı değil.


Çevre dostu olmak için en azından biraz çaba sarf eden markaları arama eğilimindeyim. Örneğin,yeni Smartwool Hike serisiyüzde geri dönüştürülmüş naylon kullanılarak üretilmiştir. Çorap açıklamalarında, burada sürdürülebilirliğe yönelik herhangi bir özel göndermeyi önerecek hiçbir şey yok, ancak ambalajın geri dönüştürülmüş kağıt, su bazlı yapıştırıcılar ve bitkisel bazlı mürekkep kullandığını ve tamamen geri dönüştürülebilir hale geldiğini görmekten memnun oldum.

Karar: Darn Tough yürüyüş çorapları buna değer mi?

Ömür boyu garantinin önerdiği kadar yıkılmaz olup olmadıklarını sadece zaman gösterecek, ancak Darn Tough kesinlikle mükemmel yürüyüş çorapları yapıyor. Dolgu koruyucu ve son derece rahattır, biraz fazladan esneme, ayağınıza tam oturur ve her şeyin botlarınızda yerinde kalmasını sağlar ve çeşitli yürüyüş ihtiyaçları ve stil tercihleri ​​için seçenekler vardır. En ucuz yürüyüş çoraplarından daha pahalılar, ancak yine de bankayı kırmayacaklar. İyi oturan ve hemen yıpranmayan çoraplar için biraz daha fazla ödemeye değer olduğunu düşünüyorum ve bunlar güvenli bir şekilde bu kategoriye giriyor.