Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Das Keyboard X50Q vs Razer Huntsman Elite: Sizin için en iyi oyun klavyesi hangisi?

Das Keyboard X50Q vs Razer Huntsman Elite: Sizin için en iyi oyun klavyesi hangisi?

NSen iyi oyun klavyeleri2021'de oyununuzu başka bir seviyeye taşıyacak. İster sessiz bir membran klavyeyi, ister hızlı, gıcırtılı mekanik oyun klavyesini tercih edin, gerçekten harika birçok seçenek var - ancak bunu bir veya ikiye daraltmak bazen özellikle zor bir patron savaşı gibi geliyor. Bu nedenle, her tür oyuncu ve her tür oyun için satın alabileceğiniz en iyi oyun klavyelerine yönelik kılavuzumuzu bir araya getirdik.

Şu anda çoğu insan için satın alabileceğiniz en iyi oyun klavyesinin Das Keyboard X50Q olduğunu düşünüyoruz – ancak biraz daha fazla harcamaya hazırsanız, Razer's Huntsman Elite çok farklı ve çok ilginç bir deneyim sunuyor. Hangisi sizin için en iyi satın alma olacak? Güçlü ve zayıf yönlerini keşfedelim.

Günümüzün en iyi Das Keyboard X50Q fırsatı 181 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆ İndirimli FiyatDas Klavye X50Q RGB Yumuşak... Walmart 278,38 $ 152,45 dolar Görünümİndirimli Fiyat Das Keyboard X50Q... Amazon Prime 199 $ 179 $ Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyonun üzerinde ürünü kontrol ediyoruzBugünün en iyi Razer Huntsman fırsatları 3 Amazon müşteri yorumu ☆☆☆☆☆ Razer Huntsman Gaming... Amazon $166 GörüntüleRazer Huntsman Gears 5... Walmart 199,99 $ Görünüm Razer Huntsman Gears 5 Sürümü Razer 219,99 $ GörünümEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Das Klavye X50Q

(İmaj kredisi: Bu)

Das Keyboard X50Q vs Razer Huntsman Elite: tasarım ve özellikler

Alüminyum kasası ve RGB aydınlatması, stil açısından hayal kırıklığına uğratmayacağı anlamına gelse de, X50Q oyun klavyesi standartlarına göre abartılıyor. Yumuşak kaplamalı avuç içi dayanağı rahattır ve Windows tuşlarını devre dışı bırakma özelliği kullanışlıdır.


Bu Razer, çerçevesiz tasarımı sayesinde firmanın diğer klavyelerinin çoğundan daha küçüktür. Güverte anotlanmış alüminyumdur ve avuç içi dayanağı dahil her yerde RGB aydınlatma vardır. Ortada bir sessiz düğmesi bulunan ve erişimi kolay olan medya tuşlarını ve ses tekerleğini gerçekten seviyoruz.

En iyi oyun klavyeleri 2021 Razer Huntsman Elite vs Das Keyboard X50Q


(İmaj kredisi: Razer)

Das Keyboard X50Q vs Razer Huntsman Elite: anahtarlar

Anahtarlar, herhangi bir oyun klavyesinin açık ara en önemli parçasıdır ve herkese uyan tek bir seçenek olmasa da, farklı anahtar markaları ve modelleri çok özel hayran kitlelerine sahiptir.

En iyi bilinen anahtar üreticisi Cherry'dir, ancak buradaki klavyeler kendi yollarına gider. Das Keyboard X50Q, Omron'un çok hızlı ve duyarlı Gamma Zulu anahtarlarını kullanır: bir sonraki baskıya hazır olmadan önce 1,5 mm'de yalnızca 45 g basınca ihtiyaç duyarlar. Cherry MX Brown anahtarlarına çok benziyorlar, duyarlı ama her tuş vuruşunu dişlerinizde hissedeceğiniz kadar sert değiller. Mekanik standartlara göre de sessizler.


Razer'daki anahtarlar çok akıllı. Optomekaniktirler ve olağanüstü hızlı tepkiler için mekanik anahtarları optik sensörlerle birleştirirler. Yeniden tasarlanan tuş başlıkları, kenarlarında da sallanmadıkları anlamına gelir: Clicky sürümünü tercih ederseniz, 1,5 mm'de 45 g ile çalıştırma gerçekleşir ve Doğrusal anahtarları seçerseniz, 1 mm'de 40 g olur. Işıkla çalıştırıldığından Razer aynı 'sıçrama' özelliğine sahip değildir; geleneksel mekanik anahtarlarla elde ettiğiniz gecikme.

Razer olağanüstü hızlıdır – Razer, geleneksel mekanik tuşlardan %30 daha hızlı çalıştırma iddiasındadır – ancak takas güçtür: Bu çok aç bir klavyedir ve onu çalıştırmak için iki USB bağlantısına ihtiyaç duyar.

Das Keyboard X50Q vs Razer Huntsman Elite en iyi oyun klavyesi 2021

(İmaj kredisi: Bu)

Das Keyboard X50Q vs Razer Huntsman Elite: fiyat ve karar

X50Q kesinlikle alışverişe değer: tipik olarak 169 £ civarında olmasına rağmen, bu premium klavyeyi daha fazla bütçe alanına götürerek, onu çok daha az nakit sunan fırsatlar gördük. RRP'de harika bir satın alma, ancak büyük bir indirim alabilirseniz harika bir şey.


Razer Huntsman Elite genellikle 199 £'dir, ancak yine de genellikle daha ucuza satışta bulacaksınız. Sadece teslimat ücretlerine dikkat edin: Yüksek teslimat maliyetleri sayesinde, iyi görünen anlaşmaların doğrudan Razer'dan satın almaktan daha pahalı olduğunu gördük.

Bunların ikisi de son derece iyi klavyeler ve X50Q'nun daha düşük fiyatının, çoğu insan için gerçekten en iyi satın alma olduğu anlamına geldiğini düşünüyoruz. Ancak Razer'daki bu anahtarlar neredeyse sihirli bir performans sunuyor ve Elite'i satın almak için biraz daha fazla ödemeyi göze alabiliyorsanız, bunu yaptığınıza sevineceğinizi düşünüyoruz.

Günümüzün en iyi Das Keyboard X50Q fırsatı 181 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆ İndirimli FiyatDas Klavye X50Q RGB Yumuşak... Walmart 278,38 $ 152,45 dolar Görünümİndirimli Fiyat Das Keyboard X50Q... Amazon Prime 199 $ 179 $ Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyonun üzerinde ürünü kontrol ediyoruzBugünün en iyi Razer Huntsman Elite fırsatları 313 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆ İndirimli FiyatRazer Avcı Elite:... Walmart 199,99 $ 159 dolar Görünümİndirimli Fiyat Razer Huntsman Elite Gaming... Amazon Prime 199,99 $159.99 İndirimli Fiyatı Görüntüle Razer - Huntsman Elite Kablolu... Best Buy $199.99 $159,99 GörüntüleRazer Avcı Elit... Razer 199,99 $ GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz