Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Dell Kavisli Oyun Monitörü S2721HGF incelemesi: harika bir bütçe satın alma

Dell Kavisli Oyun Monitörü S2721HGF incelemesi: harika bir bütçe satın alma

Pingtwitter'ün Dell Kavisli Oyun Monitörü S2721HGF incelemesine hoş geldiniz. Bu bütçe izleyiciyle birkaç gün geçirdim ve şunu söylemeliyim ki, bütçemizdeki yerien iyi oyun monitörüliste fazlasıyla hak edilmiş.

Gerçekten güzel bir oyun teçhizatı kurmak için tonlarca para harcamanıza gerek yok ve satın alma rehberimizde ihtiyacınız olan her şey için harika bütçe seçenekleri bulacaksınız. Eğer arıyorsanızen iyi oyun faresi,en iyi oyun kulaklığı,en iyi oyun klavyesiya daen iyi oyun koltuğubütçenize uygun bir şeyler bulabilmelisiniz.

Dell Kavisli Oyun Monitörü S2721HGF'yi hızlı bir şekilde almamı istiyorsanız, bunun gerçekten bu fiyat aralığında kullandığım en iyi oyun monitörlerinden biri olduğunu söylemeliyim. Kısıtlı olsa da bazı güzel özelliklere ve iyi bir ekrana sahipken, bazıları küçük olduğunu düşünse de, bu etkiyi hiç hissetmedim.

Dell Kavisli Oyun Monitörü S2721HGF İnceleme: Tasarım ve Kurulum

Dell Kavisli Oyun Monitörü S2721HGF


(İmaj kredisi: Gelecek)

Dell Kavisli Oyun Monitörü S2721HGF'yi kurmak, muhtemelen bir oyun monitörüyle yaşadığım en kolay deneyimdi - çoğunlukla. Standı bir araya getirmek sadece bir vidayı çevirmek gibi basit bir işlem gerektirir ve standı monitöre takmak sadece bir kaydırma durumudur.

Bunun sahip olduğu tek yapışkan sorun, bağlantı noktalarınınçokrahatsız edici bir şekilde yerleştirilmiş. Monitörün oldukça derinliklerindeler ve oldukça büyük bir plastik dudağın arkasına gizlenmiş durumdalar. Kablonun yerleştirmesi gereken deliği bulmayı o kadar zor buldum ki, görmek için monitörü bir kolumla tamamen kaldırıp yan tutmam gerekti. Bu nedenle, oyun monitörleri giderken aslında oldukça hafif olması iyi bir şey.


Ben buradayken bu bağlantı noktalarından geçeceğim, S2721HGF iki HDMI 1.4 bağlantı noktası, bir DisplayPort 1.2 ve bir 3.5 mm kulaklık çıkış jakı ile geliyor. Sorun değil, açıkçası daha yüksek özellikli HDMI ve DisplayPort'lar var ve bazı bütçe monitörleri bunları birleştirmeye başlıyor, ancak bu, bu düzeyde oldukça standart. Ayrıca USB bağlantı noktası da yok, bu yüzden korkarım farenizi buraya takmayacaksınız.

Nasıl göründüğünü gördüğümüzde, heyecanlanacak çok büyük bir miktar yok. Ön tarafta Dell, oyun monitörü standart siyah plastik için gitti. İnce 1 mm'lik bir çerçeve, ekranın alt kısmında Dell'in logosunu bulacağınız daha büyük bir siyah bant ile üst ve yanları çevreler.


Arka kısım, bize köşeli bir ızgara ile biraz daha düz siyah plastik vermek için gösterişli aydınlatma kuleleri ve kalıplanmış, dokulu plastik trendini aşıyor. Fena görünmüyor ve üretimden tasarruf sağladığından eminim, ancak evde yazacak hiçbir şey yok. Stand, 100 mm'ye ayarlanabilmesine rağmen hoş bir açısal ancak oldukça basit.

Bazı insanlar, küçük bir oyun monitörünü daha küçük gösterdiği için 27 inçlik kavisli bir monitörden hoşlanmayacak - ama ben beğendim. Bu aralıkta alışveriş yapıyorsanız, sanırım bu ekranı koyacağınız bir malikaneniz yok. Masamda daha düzenli hissettiriyor ve ekrandaki her şeyi aynı anda görmek daha kolay.

Dell Kavisli Oyun Monitörü S2721HGF İnceleme: Özellikler ve Resim

Dell Kavisli Oyun Monitörü S2721HGF

(İmaj kredisi: Gelecek)

Dell Kavisli Oyun Monitörü S2721HGF'nin ayarlarını ve özelliklerini, arka taraftaki oyun monitörü standart küçük joystick'i kullanarak yönetebilirsiniz. Bunun altında kontrast, parlaklık ve ekran ön ayar yapılandırmalarınız gibi ayarlara hızlı bir şekilde erişmenizi sağlayacak bazı düğmeler vardır.


Oyun oynamak için monitörde yerleşik bir dizi yapılandırma vardır. Bunlar arasında FPS, RTS, RPG ve Sports gibi türlere özel ayarların yanı sıra kendi tercihlerinize göre kişiselleştirebileceğiniz oyun modları için üç yuva bulunur.

Ayrıca yanıt sürelerini ayarlayabilirsiniz ve FreeSync etkindir. Parlaklık ve kontrast gibi basit ayarları yönetebilirsiniz ancak bunun ötesinde pek bir şey yoktur. Bu basit bir monitör ve eşleşecek ayarlara sahip.

Resim söz konusu olduğunda 1920 x 1080 VA panel ekrana sahip. Bazıları bu monitör boyutu için çözünürlüğün biraz düşük olduğunu düşünebilir, ancak 144Hz yenileme hızı, %99 sRGB kapsamı ve 1ms tepki süresi ile bunu destekliyor, bu da bu fiyata alabileceğiniz kadar iyi.

Renkler canlı hissettirdi, 3000:1 kontrast mükemmel ve ayrıntılar net, ancak karanlık ayarlarda hızlı hareketle biraz bulanıklık fark ettim - bu VA panel monitörlerde oldukça yaygın bir sorun olsa da, çok daha yüksek fiyatlarda bile.

Dell Kavisli Oyun Monitörü S2721HGF İncelemesi: Fiyat ve Karar

Dell Kavisli Oyun Monitörü S2721HGF

(İmaj kredisi: Gelecek)

Dell Kavisli Oyun Monitörü S2721HGF, ucuz bir oyun monitörüdür. RRP'si 268,50 £/279.99 $'dır, ancak genellikle çok daha ucuz bulunur (şu anda en iyi anlaşma için widget'larımıza bakın). Bu, onu en iyi oyun monitörü listemizdeki en ucuz monitör yapar.

Daha iyi oyun monitörleri var mı? Tabii ki, ancak performansta önemli bir artış hissetmeden bundan oldukça pahalı olan birkaçını test ettim. Dell Kavisli Oyun Monitörü S2721HGF, tam olarak amaçladığı şeyi yapar.

Yani, bu bir oyun monitörü için mütevazı bütçenize uyuyorsa, bunun için gidin derim. Renk çalışması veya resim/video düzenleme için ihtiyacınız varsa, belki bu (veya herhangi bir kavisli ekran) sizin için değildir. Ancak, bir monitör olarak çalışan ve bankayı bozmadan oyunları çivileyen bir şeyin peşindeyseniz - bence Dell Kavisli Oyun Monitörü S2721HGF tam da bu olabilir.