Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Dell Inspiron 7506 2'si 1 arada inceleme: birçok özelliği ve bazı rahatsızlıkları olan bir dizüstü bilgisayar

Dell Inspiron 7506 2'si 1 arada inceleme: birçok özelliği ve bazı rahatsızlıkları olan bir dizüstü bilgisayar

Dell Inspiron 7506 2'si 1 arada fırsatlar

Adına rağmen, Dell Inspiron 7506 2'si 1 arada modeli biraz sönük olarak gözden kaçırmak kolaydır. Arasındaen iyi Dell dizüstü bilgisayarlar, tonlarca güç toplayan veya ultra taşınabilir tasarımlara veya şaşırtıcı 4K ekranlara sahip makineler bulacaksınız… ancak her zaman söylenecek bir şey vardır, iyi bir dizi özelliği uygun fiyatlı bir pakete sığdıran bir dizüstü bilgisayar.

Dell Inspiron 7506'da bizde bu var. 15 inç dokunmatik ekran, sayısal tuş takımı ve Thunderbolt 4 gibi gerçekten kullanışlı çalışma özellikleri basit bir kasada geliyor. İyi miktarda işlem gücü ve RAM'in cömert yardımı var.

Bu, Inspirons'un iş yelpazesinin bir parçasıdır, bu da evde kullanım için biraz yumuşak hissetmesine neden olur ve bunun bir dizüstü bilgisayar/tablet melezi olmasının cazibesi bazı sorunlarla birlikte gelir. Ancak, bizim listemizde tam olarak yer almasa daen iyi dizüstü bilgisayarlarveyaen iyi 2'si 1 arada dizüstü bilgisayarlar, hala ihtiyacınız olan şey olabilir.

Dell Inspiron 7506 2'si 1 arada inceleme: Fiyat

İncelememiz gereken model, 15.6 inç 1920x1080 ekran, dört çekirdekli/sekiz iş parçacıklı Intel i5 CPU, 12 GB RAM (3200 MHz DDR4) ve 32 GB Intel Optane bellekle güçlendirilmiş 512 GB SSD (459 GB kullanıma hazır) içerir. , ve Birleşik Krallık'ta 849 £ + KDV (1.018 £) ve ABD'de 989 $ karşılığında mevcuttur.


AMD Ryzen 7 CPU ve 16GB RAM ile Asus Zenbook UM562IA gibi bir şey, fiyat için daha iyi bir anlaşma gibi görünse de, bunlar fiyat için makul özellikler.

Dell'in ana ürün yelpazesine geçmek size 14,5 inçlik bir ekran, dört çekirdekli/sekiz iş parçacıklı Intel i7 CPU, 8 GB RAM (ancak son derece hızlı 4267 MHz LPDDR4x) ve hız artırıcı Optane önbelleği olmayan 512 GB SSD sağlar. aynı fiyat.


Bu ev sürümüyle karşılaştırıldığında, esasen işlemci hızı için RAM ticareti yapıyorsunuz ve i7'nin entegre grafikleri i5'lerden biraz daha güçlü. Entegre grafikler 4 GB'a kadar sistem RAM'i kullanabilir, bu nedenle iş dizüstü bilgisayarında ekstra belleğe sahip olmak performansı için önemli olacaktır. Bugünlerde hiç kimse sadece 4GB kullanılabilir durumda kalmak istemiyor.

Çok yakın ve verilmesi zor bir karar. Yine de dizüstü bilgisayarların daha geniş dünyasında, 999£/999$'ın size birMacBook Air (2020, M1), çok cazip bir iş gücü alternatifi - daha küçük bir ekran ve daha az bağlantı noktası (ve elbette Windows yok) olsa da daha fazla işlemci gücü elde edersiniz.


Dell Inspiron 7506 2'si 1 arada inceleme: Kullanılabilirlik ve performans

Dell Inspiron 7506 incelemesi

(Resim kredisi: Dell)

Inspiron 7506, Latitude serisinin şık fırçalanmış metal efektli kaplamasından yoksun olmasına rağmen kötü görünümlü bir dizüstü bilgisayar değil. Kapak mat gümüş, kenarları çok daha parlak ve klavye de gümüş. 15 inç ekrana sahip bir şey için büyük ve ekstra genişlik, klavyenin yanına bir sayısal tuş takımının sıkıştırıldığı anlamına geliyor. Biraz can sıkıcı bir şekilde, dokunmatik yüzey ve boşluk çubuğu düzgün şekilde hizalanmıyor (büyük bir kusur değil, ama tam oturmuyor…) ve sayısal tuş takımı tuşları klavye tuşlarından daha dar, bu yüzden vurması biraz daha zor çoğu anahtardan daha doğru.

Bir dizüstü bilgisayar olarak, bu mükemmel bir şekilde kullanılabilir bir makinedir, ancak tablet moduna geçme konusunda sıkıntı yaşar. Inspiron 7506, tek elle rahatça kullanılamayacak kadar büyük ve çok ağır olduğundan normal bir tablet olarak ikiye katlanamaz. Ayrıca ekran kalemi de yok (biri olan bir Element Black sürümü var), klavye destek için tutulduğunda garip geliyor ve tablet konumunda kilitlenmiyor, bu nedenle her zaman menteşenin açılması konusunda endişeleniyorsunuz biraz yukarı.

Windows 10'un kendisi mükemmel bir dokunma ortamıdır, otomatik olarak portreye döner ve etkinleştirdiyseniz kendini tablet moduna geçirir, ancak donanım yazılımın standartlarını karşılamaz. En azından menteşe sağlam hissediyor, bu nedenle ileri geri geçişin dayanıklılığı konusunda endişelenmeyin.


i5 işlemci, Inspiron 7506'nın içinde biraz zorlanıyor gibi görünüyor. En azından, fanlarından gelen sürekli sesli soğutma patlamalarına ilişkin yorumumuz bu. Cinebench R20'yi çalıştırmak (1634 puan için, altıncı nesil masaüstü i7 ile aynı oyun sahasına koyarak, bittikten sonra birkaç dakika boyunca hayranları çalıştırmasını sağlıyor.

11. nesil işlemciler, AMD'nin Ryzen yongalarıyla olan CPU savaşının bir ürünü, bu nedenle rekabeti ortadan kaldırmak için mümkün olduğunca hızlı olmaya çalışıyorlar ve bu da ekstra ısınmaya yol açıyor. Bunu anlıyoruz ve tarama, ofis görevleri ve fotoğraf düzenleme için mükemmel derecede hızlı bir CPU. Ancak fanların Microsoft Edge tarayıcısını kullanırken çalıştığını duymaktan endişe duyduk.

Thunderbolt 4 bağlantı noktası, ihtiyacınız olduğunda üst düzey bağlantı için çok fazla esneklik sağlar. Harici bir GPU, zincirleme bağlı monitörler, RAID sistemi, Gigabit Ethernet veya yukarıdakilerin birkaçını aynı anda bağlayabilirsiniz. Ayrıca standart bir USB-C bağlantı noktası olarak da işlev görür. Ayrı bir güç bağlantısına sahip olmasına rağmen dizüstü bilgisayarı bile şarj edebilir – dediğimiz gibi esnektir.

Dell Inspiron 7506 2'si 1 arada inceleme: Tasarım ve ekran

Dell Inspiron 7506

(Resim kredisi: Dell)

Büyük 1080p dokunmatik ekran, 2'si 1 arada bir ürünün en önemli parçası olmalıdır ve dokunmaya verdiği yanıtta herhangi bir sorun yaşamasak da yansıtma konusunda şikayetimiz var. Güçlü ayna benzeri niteliklere sahiptir, güneşin parıltısı, özellikle dışarıda veya bir pencere tarafından kullanıldığında, bir kısmını gizlemekten asla uzak değildir.

Bu, en azından kısmen video tüketimi için tasarlanmış bir şey için ideal değildir. Ancak bunun dışında renk üretimi ve genel netlik çok iyi ve akış uygulamaları için Windows HDR Video'yu destekliyor.

Ekranın üst kısmındaki çerçeve, yan kısımlardan daha kalın ve 720p web kamerasını barındırıyor. Burada Windows Hello için IR kamera veya yakınlık sensörü yok, ancak lensin bir gizlilik kapağı var. Ekranın alt kısmı, estetik açıdan yetersiz olan kalın bir siyah şerit üzerine oturur.

Windows Hello'nun eksikliğini telafi etmek için güç düğmesine entegre edilmiş bir parmak izi okuyucusu var ki bunu görmek güzel.

Dell Inspiron 7506 2'si 1 arada inceleme: Pil ömrü ve gürültü

Dell Inspiron 7506

(Resim kredisi: Dell)

En son nesilden mütevazı özelliklere sahip bir makine için pil ömrü biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Bunun dışında sağlam bir öğleden sonra işi alacaksınız, ancak altı saatten fazla beklemeyin. Cinebench testini pil gücüyle çalıştırmayı denedik ve şarjda tam yüzde dokuz indirim aldı. Bu işlemciyi vergilendirmek onu aç bir canavara dönüştürür.

10 saat veya daha fazla süre sunan bazı makinelerde (onlarla ne yaptığınıza bağlı olarak), bu sadece vasat. senin ortalamandan daha iyioyun dizüstü bilgisayarı, kesinlikle, ama o zaman bu bir oyun dizüstü bilgisayarından çok daha düşük güçlüdür. Bir iş makinesi olarak daha uzun pil ömrü her zaman tercih edilir.

Fandan daha önce bahsetmiştik, ancak Edge'i harici bir monitörde çalıştırmak, daha fazla soğutma patlamasıyla noktalanan dizüstü bilgisayardan sürekli bir tıslama ile sonuçlanır. YouTube'dan HDR içeriği akışı gibi web tarayıcısından daha fazla vergi gerektiren herhangi bir şey, birkaç dakika sonra bir seviye yükselmesine neden oldu.

Fan sesini dengelemek için kulaklık kullanmanız veya dahili hoparlörleri açmanız gerekecek ve neyse ki hoparlörler bunu yapabilir. Izgaraları, onları yerleştirmek için akıllı bir yer olan dokunmatik yüzeye bitişik kasanın ön sol ve sağ tarafındadır.

Dell Inspiron 7506 2'si 1 arada inceleme: Karar

Tüm dizüstü bilgisayarlar heyecan verici olmayabilir. Inspiron 7506, kontrollü aydınlatmada bir film izlerken iyi görünse de ve teknik özellikler açısından geleceğe hazır bir iş makinesi olmak için kesinlikle yeterli olsa da, mükemmel değil. Ekran çok parlak, fan çok gürültülü ve sık kullanılıyor, pil ömrü yeterince uzun değil.

Özelliklerin listesi ve genel kullanılabilirlik, tasarruf zarafetidir ve işaretlediği tüm kutuları beğenirseniz, bu fiyata eşleşebilecek çok sayıda dizüstü bilgisayar listesi yoktur.

Ancak, kesinlikle ucuz bir makine değil ve belki de kusurların olduğu yerde çok az vererek biraz fazla yapmaya çalışıyor. Bahsettiğimiz sorunlar sizi rahatsız edecek gibi görünmüyorsa, şüphesiz iyi bir seçenek olabilir. Ancak çoğu insan için ilk tercihimiz olmaz.

Fiyatlar - Dell Inspiron 7506 2'si 1 Arada:▼