Close

Dell Inspiron Duo incelemesi

Dell, dönüştürülebilir tablete kendi dönüşünü yapıyor


İPad, bir sonraki büyük şeyi kavramak için çaresiz olan üreticiler arasında bir inovasyon dalgasını tetikledi ve sonuç olarak, en son Dell'in Inspiron Duo dönüştürülebilir tabletlerinden biri olan bazı garip cihazların takıldığını gördük. Bir netbook ve bir tablet arasında bir geçiş, sonunda Dell'in vizyonunu satın alıyoruz, ancak Inspiron Duo ilk enkarnasyonunda pek ikna edici değil.

Sistem böyle işliyor. Netbook modunda Inspiron Duo, hayal ettiğiniz gibi çalışır. 10.1 inçlik dokunmatik ekran, multimedyayı izlemek için ideal hale getiren son derece ayrıntılı 1366 x 768 piksel çözünürlüğe sahiptir ve renk canlılığı da mükemmeldir.

Dell Inspiron Duo: Klavye

Geniş klavyeyi kullanmak bir zevk ve uzun süre yazı yazmakta sorun yaşamadık - aslında bir netbook kullandığınızı unutacağınızı söylemek doğru bir şey. Genel yapı kalitesi diğerlerinden daha üstündür ve Inspiron Duo yoldaki tuhaf darbelere ve darbelere dayanacaktır.
Güç, çift çekirdekli bir Intel Atom işlemcinin nezaketidir, ancak açıkçası, karttaki 2GB belleğe rağmen performans bir netbooktan beklediğimiz kadar yavaştı.


Hepsi oldukça standart, ancak ekran panelini yatay olarak döndürüp Inspiron Duo'nun kapağını kapatıp tablete dönüştürdüğünüzde işler ilginç hale geliyor.

Bu noktada, karışık sonuçlarla Dell'in 'Stage' kullanıcı arayüzü devreye giriyor. Bu, multimedya, oyunlara ve hatta bir e-Kitap okuyucusuna erişmek için büyük simgeler kullanarak Windows 7'yi daha sezgisel hale getirmeye çalışır. Sorun, kapasitif ekranın yavaş yanıt vermesi ve Intel işlemcinin düzgün çalışmayı sağlayacak güce sahip olmamasıdır.

Buna ek olarak, yazılım, bazı menüler arasında geri dönemeyeceğiniz gerçeği de dahil olmak üzere birkaç tasarım tuhaflığı içeriyor, ki bu çılgınca görünüyor. Bu, ultra sezgisel iPad'i hiç kullanmayanları ertelemeyebilir, ancak aşikar bir şeyi kaçırıp kaçırmadıklarını merak edeceklerdir. Onlar değil.


Diğer garip tasarım seçenekleri arasında kablosuz ağ bağlantısı için bir Ethernet bağlantı noktasının olmaması yer alırken, herhangi bir açıklamada video bulunmadığından içeriğinizi büyük ekranda paylaşmak imkansızdır. Yaraya tuz sürtmek zayıf bir pil ömrüdür ve hem netbook hem de tabletten 215 dakikadan fazla beklemekteyiz.

Konsept patlıyor ve dönüştürülebilir bir tablet için pazarda olsaydık, bunun peşindeydik. Maalesef Stage yazılımı henüz yok, ancak zayıf pil ömrü ve bağlantı yardımcı olmuyor.

Dell Inspiron Duo lansman tarihi: Şimdi çıktı, bağlantıDell

Dell Inspiron Duo fiyatı: İnternette yaklaşık 480 £


Dell Inspiron Duo Özellikleri:

  • THE:Windows 7 Home Premium
  • Ekran:10,1 inç, 1366 x 768
  • İşlemci:Intel 1.50GHz Atom N550
  • Grafikler:Intel GMA 3150
  • Hafıza:2 GB
  • Optik sürücü:n / a
  • Pil test edildi245 dakika
  • Pil talep edildi:n / a
  • Bağlantılar:2 adet USB, Bluetooth, N WiFi
  • Boyutlar / Ağırlık:284x201x28 mm, 1,4 kg