Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Dell Latitude 9510 incelemesi: tüm gün pil ömrüne ve hatta 5G seçeneğine sahip hızlı bir iş dizüstü bilgisayarı

Dell Latitude 9510 incelemesi: tüm gün pil ömrüne ve hatta 5G seçeneğine sahip hızlı bir iş dizüstü bilgisayarı

Dell Latitude 9510, Dell'in iş dizüstü bilgisayarları arasında birinci sınıf bir seçenektir ve güçlü bir jet-setter gibi görünmek istiyorsanız, bu ince, hafif dizüstü bilgisayar kesinlikle işinize yarayacaktır. o birien iyi Dell dizüstü bilgisayarlar, bu akıllı tasarım, harika kullanılabilirlik ve bol hız sayesinde.


Dell Latitude 9510, 15 inçlik bir ekranı, onu tutamayacak kadar küçük bir gövdeye sığdırır ve ofis ve çevrimiçi görevlerle sorunsuz bir şekilde başa çıkmak için gerekenden fazla Intel işlem gücünün yanı sıra.

Bu onlardan biri değilen iyi oyun dizüstü bilgisayarları– oyun veya ağır grafik çalışmaları için belirgin şekilde yetersiz – ancak aşağıdakilerden birini arayan herkes içinen iyi dizüstü bilgisayarşarjla tüm gün dayanacak çok yönlü, son derece sağlam bir seçim. Nedenine geçelim.

Dell Latitude 9510 incelemesi: Fiyat

Latitude 9510 serisi resmi olarak Birleşik Krallık'ta KDV hariç 2.173 £ veya vergi öncesi ABD'de 2.928 $'dan başlar; bu da size bir i5 CPU, 8GB RAM (ABD'de 16GB) ve 256GB SSD sağlar. Bu gerçekten çok yüksek,13 inç MacBook Pro M1, 16 GB RAM ve 1 TB SSD ile 1.899 £ (KDV dahil) veya 1.899 $ (vergi öncesi).

Ancak, bu yazının yazıldığı sırada, 9510 modeli Dell'den büyük indirimlerle alınabiliyor ve bu da onu çok daha lezzetli hale getiriyor. Şu anda sadece 1.102 £/2.049 $'dan başlıyor.


Siz de aralığı yukarı çıktıkça resmi fiyat yüksek kalır. Core i7 işlemcili, 16 GB RAM ve 512 GB SSD'ye sahip bir modeli test ettik ve maliyeti 2,727 £/ 3,655 $ - şu anda 1.772 £ / 2,319 $.

Latitude 9510 2'si 1 Arada (Core i5, 8GB, 256GB, Birleşik Krallık'ta resmi olarak KDV hariç 2.358 £ (şu anda 1.532 £). ABD'de 16 GB RAM alırsınız ve maliyeti 3.238 $ (şu anda 2.759 $). ABD. alıcılar ayrıca 5G yerleşik bu modeli alma seçeneğine de sahipler, ki bu harika - amainanılmaz şekildeelde etmek için dolambaçlı. Dell'in web sitesinde özel olarak yapılandırmanız ve ifadelerine sessizce gizlice sokulan '5G'li bir dizi yedek parça seçmeniz gerekecek. Bu modelin liste fiyatı da 4.221 dolar…


Dell İngiltere'de Dell Latitude 9510 modellerine göz atın
Dell ABD'de Dell Latitude 9510 modellerine göz atın

Bugünün en iyi Dell Latitude 9510 fırsatları Dell Latitude 9510-38 cm... Amazon £1.930 DELL'i Görüntüle - NOTEBOOK B2B LATITUDE... Amazon 2.419 £ Dell Latitude 9510-38.1 cm'yi görüntüleyin... Amazon 2.482,63 £ Dell Latitude 9510-38.1 cm'yi görüntüleyin ... Amazon £ 2.665 Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Dell Latitude 9510 incelemesi: Tasarım ve ekran

Dışarıdan, bu makine oldukça zararsız. Düz metal kasada heyecanlanacak hiçbir şey yok, 1,5 kg'ın biraz üzerindeki ağırlığı ne masadan uçuyor ne de sizi ağırlaştırıyor. Döndürebilir ve bağlantı noktalarına (2x Thunderbolt 3, 1x USB 3.2 Tip A, tam boyutlu bir HDMI 2.0, mikro SD ve bir kulaklık soketi) ve arkadaki menteşelerin yanındaki büyük havalandırma deliklerine hayran olabilirsiniz, ancak öyle değil. gerçekten takdir edebileceğiniz kapağı açana kadar.


Bununla birlikte, kapağı açtığınızda esas olarak gördüğünüz şey ekrandır. Özellikle güzel, 1080p çözünürlük ve gördüğümüz en incelerden bazıları olan yan çerçevelerle güzel bir şekilde yansıtıcı değil. Üst ve alt kısım daha kalındır - üstte hayal kırıklığı yaratan bir 720p modeli olan web kamerası ve mikrofonu, ayrıca Windows Hello yüz tanıma için bir IR kamera ve uzaklaşırsanız makineyi otomatik olarak kilitleyen bir yakınlık sensörü bulunur. ve geri döndüğünüzde uyandırın. Altta çok şükür bir şey yok.

Bir sorun: Kapak, açmadan önce sağa kaydırmanız gereken küçük bir mandalla yerinde tutulur ve aynı zamanda akıllıca web kamerası üzerindeki kapağı çalıştırır. Parmağınız herhangi bir şekilde ıslak, yağlı veya sümüksü ise, bu yakalama işlemi yapmak için acı verici hale gelir. Bu nedenle, nereye koyduğunuz konusunda herhangi bir şüpheniz varsa, kullanmadan önce elinizi pantolon paçanıza silin.

Kapağın açılması aynı zamanda makineyi başlatma etkisine de sahiptir ve NVMe SSD (inceleme modelimizde 512 GB'lık bir birim, 474 GB kullanılabilir), başlatmayı hızlı bir süreç haline getirir.

Dell Latitude 9510 incelemesi: Kullanılabilirlik ve performans

Ekrandan aşağıya baktığınızda, her türlü haklarından daha iyi olan (özellikle doğrudan USB/Thunderbolt bağlantı noktalarının üzerine yerleştirildiklerinde) bir çift stereo hoparlörle üç tarafı çerçevelenmiş klavyeyle ve büyük hoparlörle karşılaşırsınız. Kullanımı son derece keyifli olan izleme dörtgeni, yazmak için üzerine yerleştirildiğinde avucunuzu kolayca reddeder.


Klavye rahat bir seyahat miktarına sahiptir ve kullanımda bir ses çıkarırken çok korkunç bir şey değildir. Güç düğmesinin yerleşik bir parmak izi okuyucusu vardır ve basılması diğer tuşlara göre biraz daha zordur. Bu iyi bir şey, çünkü dosyaları Geri Dönüşüm Kutusu'na göndermek için kullanmaya alışmış olabileceğiniz Sil tuşunun yanında yer alıyor. bu direnci artırdı.

İnceleme modelimizin içinde altı çekirdekli/12 iş parçacıklı onuncu nesil Intel i7 CPU ve 16 GB RAM vardı. Bu CPU çoğu zaman 1,1 GHz'lik güzel, pil dostu bir hızda çalışır, ancak çağrıldığında 4,9 GHz'e kadar turbo olabilir. Bu, çok duyarlı bir sistem sağlar ve onu çoğunlukla ofis görevleri ve web'de gezinme için kullanmamıza rağmen, görüntü düzenlemede de kambur değildi.

1733'lük bir Cinebench R20 kıyaslama puanı, onu birkaç yıl önceki masaüstü i7'leri arasında sağlam bir şekilde yerleştiriyor ve bu bir mobil çip için fena değil. Zayıf halka, tümleşik Intel UHD türü olan GPU'dur - yığının mutlak alt kısmı. 4K 60Hz'de harici bir monitör çalıştıracak, elbette, ancak oynamayı beklemeyinSiberpunk 2077bu konuda. Kablosuz, Bluetooth 5.1 ile yeni Wi-Fi 6 standardıdır.

Dell Latitude 9510 incelemesi: Pil ömrü ve gürültü

Pil, Google Dokümanlar'da çalıştığımız ve internet araştırması yaptığımız için, harici bir monitör ve Edge'de onlarca sekme açıkken, sabah 9'dan akşam 5'e kadar sürdü. Sabah tam şarj oldu, mesai bitiminde %15 oldu. Dell'in web sitesi açıkçası skandal bir 34 saatlik dayanıklılık iddia ediyor (bu rakamın laboratuvar koşullarında bir i5 işlemci ve 88 W/saat pil ile elde edilebileceğine dair büyük bir uyarıyla – 9510'da bulunan 52 W/saatlik bir birimdir ve çıkarılabilir değildir) . Akıllı yazılım - Dell Optimizer - performansı veya pil ömrünü hedefleyerek, belirlediğiniz parametrelere göre performansı ayarlayacaktır.

Hayranlarını bile duyduğumuz Cinebench R20 benchmarkını çalıştırana kadar değildi. Arkadaki bu geniş havalandırma delikleri, fanları gerekenden daha hızlı veya sesli olarak döndürmeye gerek kalmadan atık ısıyı temizlemek için iyi bir iş çıkarır. Estetik açıdan hoş olmayabilirler, biraz tıknaz görünümlü ve ekranın 180° açılmasına izin veren parlak menteşelerin hemen içine yerleştirilmiş olabilirler (ayrıca tamamen açılan dokunmatik ekranlı 2'si 1 arada model de vardır), ancak kesinlikle öyleler. etkili.

Dell Latitude 9510 incelemesi: Karar

Dell Latitude 9510 gerçekten heyecan verici olacak şekilde tasarlanmamıştır, ancak devasa pil ömrüne ve potansiyel 5G hızlarına (ABD'li alıcılar için) sahip bir şeyden biraz heyecan duyduğunuzu kesinlikle yargılayamayız. Ama bunun dışında bile, çok doğru yapıyor.

Bu genellikle iyi bir dizüstü bilgisayar deneyimidir ve onu tüm gün bir sorun olmadan veya varlığını herhangi bir şekilde duyurmadan kullanmayı hayal edebiliriz. Bu heyecan verici olmayabilir, ancak bir ofis dizüstü bilgisayarında aradığınız şey bu.

Ancak, tam fiyatta maliyet, onu tam bir smaç olmaktan alıkoyuyor. İndirimli fiyatlara alabilirseniz, son derece cazip bir makinedir. Tam fiyata, biz hala çok etkilendik, ancak birçok insanın daha ucuz makinelerin performansından eşit derecede memnun olacağını düşünüyoruz.

Bugünün en iyi Dell Latitude 9510 fırsatları Dell Latitude 9510-38 cm... Amazon £1.930 DELL'i Görüntüle - NOTEBOOK B2B LATITUDE... Amazon 2.419 £ Dell Latitude 9510-38.1 cm'yi görüntüleyin... Amazon 2.482,63 £ Dell Latitude 9510-38.1 cm'yi görüntüleyin ... Amazon £ 2.665 Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz