Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Dell Latitude 9510 ve Dell Inspiron 7506: iş dizüstü bilgisayarlarının savaşı

Dell Latitude 9510 ve Dell Inspiron 7506: iş dizüstü bilgisayarlarının savaşı

Bir iş dizüstü bilgisayarı pazarındaki herkes, aşağıdakilere bakmak zorundadır.en iyi Dell dizüstü bilgisayarlar– marka ofis işleri ile çok güçlü bir şekilde ilişkilidir. Ve eğer öyleyseniz, Dell Latitude 9510 ile Dell Inspiron 7506 arasındaki sorunun ortaya çıkması muhtemeldir, çünkü bunlar Dell'in ürün yelpazesinde önde ve merkezde iki güçlü yarışmacıdır.


Bu sektördeki dizüstü bilgisayarların genellikle birkaç ortak noktası vardır. Güçlü işlemcilere sahipler ancak bu çipin entegre grafik işleme yeteneğine güveniyorlar. Performansı artırmak ve sanal belleğe çağrı yapmadan bir seferde açılabilen uygulama sayısını artırmak için yeterli miktarda belleğe sahipler - bu şu anda 8 GB'ın üzerinde herhangi bir şey anlamına geliyor - bu da her zaman bir sistemi yavaşlatıyor.

Makul derecede ince ve hafiftirler, ancak iyi bir pil ömrü sunmalıdırlar - hayatlarının çoğunu bir masada geçirmelerine rağmen, onları yanınıza almak isteyeceksiniz, aksi takdirde bir masaüstü bilgisayar satın alırsınız.

Kenarlarına yayılmış çok sayıda bağlantı noktası veya dizüstü bilgisayarı aldığınızda geride bırakabileceğiniz bir adaptör gerektiren birkaç hızlı bağlantı noktası olsun, mükemmel bağlantı seçeneklerine sahip olacaklar.

Bazılarını bulacaksınızen iyi dizüstü bilgisayarlargenel veen iyi 2'si 1 arada dizüstü bilgisayarlarbu kutuları işaretleyin ve bugün Dell'den göz önünde bulundurmanız gereken iki seçeneğe bakıyoruz. Her ikisi hakkında daha fazla ayrıntı istiyorsanız, yazımızın tamamını okuyabilirsiniz.Dell Latitude 9510 incelemesiveDell Inspiron 7506gözden geçirmek.


Dell Latitude 9510 ve Inspiron 7506: Tasarım ve ekran

Dell Latitude 9510

Dell Latitude 9510, yanlarda büyük hoparlörler bulunan tipik bir klavye düzenine sahiptir.

(Resim kredisi: Dell)

Benzer ekran boyutlarına sahip olmalarına rağmen (Latitude 9510, isteğe bağlı olarak dokunmatik özellikli 15 inçlik bir ekrana sahipken, Inspiron 7506 15,6 inçlik bir ekranla bunu biraz geride bırakıyor) dizüstü bilgisayarların boyutları oldukça farklı. 7506 daha büyüktür (ve dolayısıyla daha ağırdır), ancak bu, klavyesinin yanında bir sayısal tuş takımını sıkıştırabileceği anlamına gelir. Bununla birlikte, sayısal tuş takımının tuşları ana klavyedeki tuşlardan daha dar olduğu için bu bir uzlaşmadır, bu nedenle beceriksiz parmaklar için vurmak o kadar kolay değildir.


Ana klavyenin sola kaydırılması, dokunmatik yüzeyin artık doğrudan boşluk çubuğunun altında olmadığı anlamına gelir. Kesinlikle alışması biraz zaman alacak bir düzen. Latitude 9510'un klavyesi merkezidir, sayısal tuş takımı yoktur ve yukarı doğru çalışan iki hoparlörün arasına oturur.

İkisinden Inspiron 7506'nın film oynatmak için daha uygun olduğunu söyleyebiliriz - kendi üzerine katlanabilme ve 'çadır' konumuna gelme yeteneği medya tüketimi için mükemmeldir, yön sensörleri ekranı güzelce çevirir ve yan- monte edilmiş hoparlörler, hemen hemen kurtulmaya yetecek kadar bir raket koydu. Muhtemelen bazılarını tavsiye ederizen iyi Bluetooth kulaklıklar, yine de, yeterli ama harika olmayan hoparlörlerinden ziyade.

Ekranlar, benzer boyutlara ve aynı 1080p çözünürlüğe sahip olmalarına rağmen oldukça farklı. Standart olarak dokunmatik ekranlı Inspiron 7506, dokunmatik olmayan Latitude 9510'daki mat kaplamaya kıyasla belirgin şekilde parlak ve yansıtıcı bir ekrana sahiptir. 9510 için 2'si 1 arada seçeneği de vardır, ancak bizde henüz yok denemek mümkün oldu.

Yine de Inspiron 7506'nın yansıtma özelliğini aşın ve her iki ekran da keskin ve renklidir; 7506'yı güneşten koruduğunuzdan emin olun.


Dell Latitude 9510 ve Inspiron 7506: Özellikler ve performans

Dell Inspiron 7506

Inspiron 7506, kullanışlı bir tablet moduna sahip ancak ekranı oldukça yansıtıcı.

(Resim kredisi: Dell)

İş dizüstü bilgisayarınızı harici bir monitöre bağlamak mutlak bir zorunluluktur ve hem Latitude 9510 hem de Inspiron 7506'nın bunu yapmanın birden çok yolu vardır. İlk olarak, tam boyutlu HDMI bağlantı noktalarına sahiptirler, bu nedenle 4K çözünürlüğe kadar bir ekranı çalıştırmak için adaptör gerekmez - Inspiron 7506'daki bir HDMI 1.4'tür, bu nedenle 30 Hz'de 4K ile sınırlısınız, HDMI 2.0 ise Latitude 9510'daki bağlantı noktası, aynı ekranı 60 Hz'de çalıştırabilir.

Ancak üçüncü bir ekranı kullanmanız gerekiyorsa, USB Type-C bağlantı noktalarından birini kullanmanız gerekir. Latitude 9510'da iki tane vardır ve Thunderbolt 3 standardına uygundurlar, yani 60 Hz'ye kadar 4K monitör çalıştırabilirler.

Inspiron 7506, en yeni USB 4 standardını yakalayan tek bir USB Type-C bağlantı noktasıyla HDMI bağlantı noktasındaki kötü gösterimini telafi ediyor - potansiyel olarak bir 8K ekranı çalıştırabilir. USB 4, Thunderbolt 4'ü içerir ve her ikisi de aynı hızda veri aktarır: 40Gbps.

Her iki dizüstü bilgisayar da Type-C bağlantı noktaları aracılığıyla şarj etme olanağı sunar, bu da Inspiron 7506'yı iki farklı şarj bağlantı noktasına sahip olduğundan alışılmadık hale getirir; şarj cihazını kurumsal BMW'de bıraktığınız zamanlar için uygundur.

Her iki dizüstü bilgisayar da bağlantısının tamamı için Type-C bağlantı noktalarına ihtiyaç duymaz - her ikisinde de USB 3.2 Gen 1 Type-A bağlantı noktası bulunur (bu, 5.5 Gbps'de veri aktarabilen normal bir USB bağlantı noktası demenin karmaşık bir yoludur) ve iki tane vardır. aynı zamanda tam boyutlu bir SD kart okuyucusu, bir kulaklık girişi, Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5 bulunan Inspiron 7506'da.

Latitude 9510, yalnızca bir Type-A bağlantı noktası, kulaklık, microSD yuvası, isteğe bağlı 4G (ve ABD'de 5G) WWAN seçenekleri ve isteğe bağlı bir akıllı kart okuyucunun yanı sıra Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5 ile yönetir. Bu nedenle, kendinizi bir ağa bağlamak istiyorsanız bir adaptöre ihtiyacınız olacak. Her iki makine de ekstra güvenlik için Dell'in kama şeklindeki kilit yuvasına sahiptir.

İçeride, her iki modelde de Intel işlemci seçenekleri var, ancak Inspiron 7506 daha yeni 11. nesil yongaları alırken, Latitude 9510 10. nesilde kaldı. Bu pek önemli değil ve Latitude 9510'daki 10. nesil i7'nin Inspiron 7506'daki 11. nesil i5'i grafikler dışında her yönden geride bıraktığını gördük. i5.

Bu makinelerin hiçbirinde hala fazla oyun oynamayacaksınız, ancak daha iyi GPU, donanım hızlandırmalı video düzenleme olasılığını açar.

RAM başka bir konu – ne kadar fazla o kadar iyi, bu yüzden Latitude 9510'da 16 GB'ı görmekten memnunduk, ancak Iris Xe GPU'nun 4 GB'a kadar sistem belleği ödünç aldığını fark edene kadar Inspiron 7506'daki 12 GB bizi şaşırttı. Programlar için 8 GB. Ayrıca i5'in biraz ısındığını ve Inspiron 7506'nın fanlarını Latitude 9510'dan daha fazla döndürdüğünü fark ettik - en büyük sorun değil, ancak bu, daha yüksek sesli olduğu ve her zaman daha sessiz olduğu anlamına geliyor.

Latitude 9510'da pil ömrü gözle görülür şekilde daha uzundu - daha büyük Inspiron 7506'nın öğleden sonra şarj edilmesi gerekirken, daha küçük dizüstü bilgisayar bir web tarayıcısı ve ara sıra görüntü düzenleme uygulamasından başka bir şey çalıştırmıyorsa tüm gün dayanabilirdi.

Dell Latitude 9510 ve Inspiron 7506: Fiyat ve karar

Dell Latitude 9510 incelemesi

Dell Latitude 9510, genel olarak üstün bir makinedir, ancak çok daha fazla para için.

(Resim kredisi: Dell)

Test ettiğimiz Inspiron 7506 bir iş modelidir ve ABD'de 1018 £ veya 979 $'dan başlar. Bunu biraz özelleştirebilir, ekstra RAM ve depolama alanı ekleyebilir ve işlemciyi 1174 £ veya 1609 $ karşılığında bir i7'ye yükseltebilirsiniz.

Bir i7, 16 GB RAM ve 515 GB SSD'ye sahip Latitude 9510, Birleşik Krallık'ta KDV dahil 2.358 £'a mal oluyor, ancak Dell satışlarının bunu büyük miktarlarda düşürdüğünü gördük. ABD aralığında doğrudan bir eşdeğeri yok, ancak benzer bir şey (1 TB SSD ve dokunmatik ekran ekleyerek) 3941 dolara mal oluyor. Yine büyük indirimler gördük

Bu iş dizüstü bilgisayarları çok benzer görünüyor, ancak aralarındaki farklar çok açık. Söylenecek son şey, Latitude 9510'un Inspiron 7506'nın fiyatının neredeyse iki katı olduğu ve bu nedenle üstün bir ürün olmasına rağmen, maliyeti hesaba kattığınızda 2'si 1 arada 7506'nın faydaları daha da çekici görünüyor.