Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Dell P2721Q incelemesi: modern bir ev ofisine çok uygun bir 4K monitör

Dell P2721Q incelemesi: modern bir ev ofisine çok uygun bir 4K monitör

Dell P2721Q 27 inç 4K USB-C Monitör, Dell P2721Q 27 inç 4K FHD,... Amazon 479,99 $ Görüntüle

Hangi 4K monitörün sizin için en iyisi olacağına karar vermenize yardımcı olmak için bu Dell P2721Q incelemesi, fiyat ve tasarımdan kurulum ve performansa kadar bu 27 inç seçenekle ilgili her şeyi inceleyecek.

Dell'den Pingtwitter'ünen iyi 4K monitörler, Dell P2721Q 500 $/500 £'dan daha ucuza mal oluyor ve kesinlikle iyi görünüyor, dağınık olmayan kablo yönetimine ve sizi kesinlikle kazanacak modern bir tasarıma sahip. Verimlilik görevleri için de iyi performans gösterir. Oyuncular için en iyi seçenek olmayacak, bu nedenle Pingtwitter'ünen iyi oyun monitörleriBu daha çok aradığınız ekran türüyse.

Dell P2721Q'yu test ettiğimde nasıl başarılı olduğumu öğrenmek için okumaya devam edin.

Dell P2721Q incelemesi: fiyat ve özellikler

Şu anda Dell web sitesinden edinilebilen Dell P2721Q 4K monitörün fiyatı ABD'de 494,99 ABD Doları, İngiltere'de 432 Sterlin ve Avustralya'da 628,56 ABD Doları. Güncel fiyatlandırma ve bulunduğunuz diğer satıcılar için bu sayfadaki widget'lara göz atın.


8 milyondan fazla piksele sahip 27 inç 4K ekran, tamamen ayarlanabilir stand, profesyonel gümüş tasarım ve Dell Display Manager yazılımı kullanılarak ekran özelleştirmesi - Dell P2721Q monitör bir üretkenlik merkezidir.

Dell P2721Q incelemesi: tasarım ve kurulum

Dell P2721Q incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Şık ve basit tasarımlı Dell P2721Q 27 inç 4K monitör hiçbir ev ofisinde yerinden fırlamaz. Modern, profesyonel görünüyor ve sağlam hissettiriyor. Çoğu için, üzerinde çalışmak için mükemmel miktarda ekran olacaktır. Kenarların üçünde ince çerçeveler ve alt kenarda daha kalın siyah bir çene çerçevesi vardır. Metal kaplamalı gümüş, ince bir stand, ona şık bir kenar ve masada fazla yer kaplamayan açısal uyumlu bir taban sağlar. Dilerseniz VESA duvar montajıyla da uyumludur. Stand, size bol miktarda yükseklik ayarı sağlamanın yanı sıra, ekranı eğmenize, döndürmenize ve döndürmenize olanak tanır. Verimlilik için, özellikle ekranı hem yatay hem de dikey olarak kullanabilmeniz gerekiyorsa, ekranın yerleşimi üzerinde tam kontrole sahip olmak harikadır.

Dell P2721Q incelemesi


(Resim kredisi: Dell)

Sağ tarafa, açıldığında size haber vermek için küçük bir LED ışık yerleştirilmiştir ve arkaya sıkışmış görünümde, ekrandaki görüntü ayarlarını kontrol etmek için bir güç düğmesi ve joystick bulunur. Kuşkusuz, joystick oldukça sertti. İstediğime göre ayarlamak için birkaç denemem gerekti ve ben de yanlış oku seçmeye devam ettim, bunun yerine ayarları çok daha hızlı ve kolay bir şekilde yapmanızı sağlayan Dell Display Manager masaüstü yazılımını kullanmanızı tavsiye ederim. Bu yazılımı kullanarak, önceden ayarlanmış düzenleri de kullanarak birden fazla uygulamayı bir veya daha fazla ekrana döşeyebilirsiniz.

Kurulumu hızlıydı, Dell P2721Q 5,1 kg ağırlığında olduğundan tek kişinin kolayca yapabileceği bir iş. Standı takmak, içeri kaydırmak, tabana klipslemek ve sabitlemek için alt vidadaki kolu çevirmek gibi bir durumdu. Ardından, cihazlarınızı buna bağlamak için arkadaki bir köşede bir HDMI, bir DisplayPort, USB-C yukarı akış, iki USB 2.0 aşağı akış ve USB 3.2 aşağı akış dahil olmak üzere bir dizi bağlantı noktası bulunur. Kutuda Dell, çok kullanışlı bir DisplayPort kablosu, USB-C kablosu ve bir USB-C - USB-A kablosu verdi ve bu, birkaç dakika içinde çalışmaya başlayabileceğiniz anlamına geliyordu.

Kablo yönetimi için, standda bunları geçirecek bir delik bulunur ve USB-C bağlantısı 65 W'a kadar güç sağlayarak dizüstü bilgisayarınıza takmanız gereken kablo sayısını sınırlar. Her şey masamda temiz ve düzenli görünüyordu. Dahili hoparlör olmadığını belirtmekte fayda var, gerekirse ayrı bir ses cihazıyla bağlamanız gerekecek.

Dell P2721Q incelemesi: performans

Dell P2721Q incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Dell P2721Q, IPS panelli ve 4K (3840 x 2160) çözünürlüğe sahip LED arkadan aydınlatmalı bir monitördür. 1,07 milyar rengi destekler, inç başına 163 piksele ve 1000:1 kontrast oranına sahiptir. Test etmek için çoğunlukla üzerinde çalışıyordum, biraz video izledim ve birkaç oyun da oynadım. Sözcükler çok keskin ve net görünüyor, belgeleri açarken veya internette gezinirken not almakta hiçbir sorun yaşamadım. Renkler daha pahalı ekranlardaki kadar canlı olmasa da, ekranı kullandığım görev türleri için yeterince parlak ve doğru göründüklerini düşündüm. Kuşkusuz, siyahlar zaman zaman biraz gri tarafta görünebilirdi, o alanda daha fazla derinliğe sahip olmak iyi olurdu. Ekranın neresinde olursam olayım, 178 derecelik izleme açısının aynı deneyimi yaşatma konusunda iyi bir iş çıkardığını düşündüm.

Daha fazla desteklenen renk, daha yüksek ÜFE ve daha fazla kontrast oranına sahip monitörler alabilirsiniz, ancak çok daha yüksek bir fiyat etiketine bakacaksınız. Bu nedenle, grafik tasarımcılar ve video editörleri gibi içerik oluşturucular net olmak isteyebilirler, ancak kelime işleme, elektronik tablo yönetimi veya web'de gezinme gibi üretkenlik görevleri için buna ihtiyaç duyan herkes ekranın kalitesiyle iyi geçinecektir. İş ve oyun arasında geçiş yapmayı düşünüyorsanız, 5ms tepki süresi ve 60Hz yenileme hızı, hızlı oyunlar için iyi bir seçim olmayacağı anlamına gelir, ancak daha az zorlu oyunlar için kullanmaktan kurtulabilirsiniz.

Dell P2721Q incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ne için kullandığınıza göre farklı önceden ayarlanmış görüntüleme modları vardır, bunlar Standart, Film, Oyun, Sıcak ve Soğuk ile özel bir renk modunu içerir. Belgelerin ve web sayfalarının en dengeli görünümünü sağladığı için Standart'a bağlı kalmaya meyilliydim. Ekran, parlak bir odada bile yansımayı durdurmak için iyi bir iş çıkaran ve uzun süreler boyunca okumayı rahat hale getiren mat bir parlama önleyici kaplamaya sahiptir. Ayrıca ekranı, mavi ışığı filtreleyen, göz yorgunluğunu azaltan ve baş ağrılarını önleyen ComfortView moduna almayı da seçebilirsiniz.

Dell P2721Q incelemesi: karar

Dell P2721Q incelemesi

(Resim kredisi: Dell)

Ev ofisinizde minimalist ve modern görünecek ve üretkenliği artırmanıza yardımcı olacak bir 4K ekrana ihtiyacınız varsa, Dell P2721Q 27 inç harika bir seçimdir. Kablolar dağınık görünmeyecek, kurulumu basit ve ekran kalitesi size işinizin ultra net ve yüksek çözünürlüklü bir görüntüsünü verecek. Düşük yenileme hızı, sınırlı renkleri ve piksel yoğunluğu nedeniyle oyuncular ve içerik oluşturucular tarafından kazanılmayabilir, ancak başka birinin onu seveceğinden emin olabilirsiniz. Günlük kullanım için bu fiyata daha iyisini alamazsınız.

Dell P2721Q incelemesi: ayrıca düşünün

Daha da dar bir bütçeyle üretkenlik için 4K monitör mü arıyorsunuz? Şuna bir göz atınLG 27UL850, Pingtwitter'ün kılavuzunda üst sıralarda yer aldı.en iyi 4K monitörlerve Dell P2721Q'dan bile daha düşük bir fiyata USB-C bağlantılı 27 inç ekran sunar.

Biraz daha büyük bir ekran istiyorsanız,BenQ EW3280U32 inç ekrana sahiptir ve sizi Dell P2721Q'dan çok daha fazla geri bırakmaz. Reklam öğeleri de dahil olmak üzere herkes için bir şeyler sunan çok yönlü bir monitör.

Fiyatlar - Dell P2721Q 27 inç 4K USB-C Monitör:▼