Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Dell U2720Q ve Philips 279P1: Hangi 4K USB-C monitör size uygun?

Dell U2720Q ve Philips 279P1: Hangi 4K USB-C monitör size uygun?

4K'nın size sunduğu büyük çalışma tuvalini istiyorsanız, Dell U2720Q ve Philips 279P1, en iyi ev ofis monitör seçeneklerinden ikisidir. USB-C bağlantısı sayesinde, ikisiMacBook Pro için en iyi monitörlermükemmel olmanın yanı sıra4K monitörler.


27 inç bir monitör için oldukça iyi bir boyut. Normal ofis görüş mesafelerinde (gerektiğinden daha yakın oturduğunuzu bilirsiniz) aşırı sağda veya solda ne olduğunu görmek için başınızı hafifçe çevirmeniz yeterlidir. Rahatsız edici bir şekilde sıkışık hissetmeden kolayca iki belgeye veya web sayfasına sahip olabilirsiniz ve 27 inç'te 4K'lık sıkı piksel yoğunluğu, metnin pürüzsüz ve pürüzlerden yoksun olduğu anlamına gelirken, fotoğraf editörleri görüntülerinin ne kadar keskin göründüğüne bayılacaklar.

Oyuncular da bunu takdir edecektir. En yeni nesil PC grafik kartlarından birini DisplayPort girişine, ardından en iyi akış çubuklarından birini ve yeni bir oyun konsolunu HDMI'lara bağladığınızda belki de ihtiyacınız olan tek ekrana sahip olursunuz. Oh, ayrıca ayrı sese de ihtiyacınız olacak.

Mevcut seçeneklere bakıyorsanız bu iki ekran çok cazip gelecektir, o yüzden nasıl bir araya geldiklerini görelim, böylece hangisinin sizin için en iyi olduğunu görebilirsiniz.

Dell U2720Q ve Philips 279P1: Fiyat ve özellikler

RRP'si 655 £/780 $ olan Dell monitör, fiyat risklerinde Phillips'i geride bırakıyor. Dell U2720Q'yu birçok perakendeciden RRP'den 100£/100$ daha ucuza alabilirsiniz (hemen aşağıdaki en son fiyatlara bakın), ancak bu yine de yaklaşık 450£/600$'a alınabilen Philips 279P1 ile eşitliğe ulaşmıyor. .


İkisinin çok benzer özelliklere sahip olduğunu görmek, Phillips ekranını biraz pazarlık gibi gösteriyor.

Her iki ekranda da, fiyatı artıran OLED veya Nano-IPS monitörler gibi egzotik teknolojilere girmeden alabileceğiniz en iyi LED arka aydınlatmalı IPS paneller bulunuyor. Bağlantıları da benzerdir, her iki monitör de dizüstü bilgisayarınıza tek bir kabloyla bağlanan USB hub'larına ev sahipliği yapar - video sinyallerinin yanı sıra veri ve güç taşıyan bir USB Type-C (Dell'den 90W, Philips'ten 65W).


Tek fark, Philips'in kablolu ağ bağlantısı için bir ethernet bağlantı noktasına sahip olması ve sol tarafında, Dell'in Tip-A ve Tip-C'ye sahip olduğu iki Tip-A USB bağlantı noktasına sahip olmasıdır.

Standlar işlevseldir ve her ikisi de ekranı dikey yönde döndürebilir. Eksiksiz bir pivot, eğme ve yükseklik ayarı yelpazesi mevcuttur.


Dell U2720Q

Dell U272Q, klasik görünümlü bir Dell iş monitörüdür.

(Resim kredisi: Dell)

Dell U2720Q ve Philips 279P1: Görüntü kalitesi

LED IPS paneller, bu tür bir para için alabileceğiniz en iyiler arasındadır ve 163 ppi piksel yoğunluğu ile 27 inç 4K ekran onları gerçekten paketler.

Altta yatan panel teknolojisini paylaşabilseler de, ekranlar farklı tepki vererek farklı renk etiketleri görüntüler. Philips, 30 bit (kanal başına on) renk sistemi ve 1000:1'lik tipik kontrast oranıyla sRGB gamının %122'sini görüntüleyebilir.


Her ikisi de 350 cd/m²'lik aynı en yüksek parlaklığa ve aynı 60Hz yenileme hızına sahiptir, ancak Dell biraz farklı şekilde kalibre edilmiştir - ayrıca kanal başına 10 bit kullanır, ancak sRGB'nin %99'unu ve ayrıca %99'unu görüntüler. Dijital video için tasarlanmış Rec 709 renk gamı.

Kutudan çıktığı andan itibaren ve ellerinde bir renk ölçer olmadan, tasarımcılar ve video editörleri Dell'i tercih edecekler çünkü ekranda görünen renkler olması gerektiği gibi daha doğru bir şekilde eşleşecek.

Dell U2720Q ve Philips 279P1: Tasarım ve bağlantı

İki ekranın kasa tasarımı hakkında yazılacak bir şey yok - bunlar değişen incelikte çerçevelere sahip siyah dikdörtgenlerdir - Dell neredeyse her yerde aynıdır, Philips ise alt kısımda belirgin şekilde daha kalındır. Her ikisinde de ekranın sol tarafına entegre edilmiş bir çift USB bağlantı noktası bulunur (Philips için iki USB Type-As, biri veri için ve biri şarj için; Dell'de ise güç ve veri aktarımı ve yalnızca veri için olan bir Type-C).

Yan çerçevelerin inceliği, aralarında çok fazla bariyer olmadan ikisini yan yana yerleştirebileceğiniz anlamına gelir, ancak ne yazık ki USB Type-C veya DisplayPort soketleri aracılığıyla akıllı bir zincirleme bağlantı yok gibi görünüyor.

Daha önce bahsettiğimiz USB hub'larının yanı sıra, Philips'te bir DisplayPort 1.4 ve iki HDMI 2.0 bağlantı noktası ve Dell'de birer tane bulacaksınız. Her iki ekranda da, video girişlerinizden ses verilerini alıp kulaklıklara veya hoparlörlere aktaran 3,5 mm ses çıkış jakı bulunur.

Philips'teki yerleşik hoparlörler, her zamanki gibi, gerçekten sahip olmaya değmez. Dell ile birlikteyiz, onları dahil etmeye zahmet etmiyoruz (bizimen iyi kablolu kulaklıklar,en iyi kablosuz kulaklıklarveen iyi Bluetooth hoparlörler, dinlemeye değer bir şey istiyorsanız).

Philips 279P1

Philips 279P1, tıpkı Dell gibi sade görünümlü bir monitör.

(Resim kredisi: Philips)

Dell U2720Q ve Philips 279P1: Karar

Bu boyutta ve çözünürlükte bir monitör, giderek daha fazla etrafımızı sardığımız PC'ler, konsollar ve akış çubukları için mükemmel bir arkadaştır. IPS LED panel ve 4K piksel yoğunluğunun avantajlarından yararlanırsınız, 60Hz yenileme hızı, başka yerlerde 120Hz panellerle göz kamaştıran oyuncuları çekmese bile.

Bu ekranlardan herhangi biri bir ev ofisine güzel bir ek olacak ve bir konsol arkadaşı veya bir akış çubuğuna ev olarak çift görev yapabilir. Dell daha pahalıdır ve tasarımcılara ve ofis çalışanlarına yönelik olduğu için biraz düz kalibre edilmiştir. Philips'in kalitesi fiyatına göre oldukça etkileyicidir, ancak hangisini seçerseniz seçin hayal kırıklığına uğramanız pek olası değildir.