Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Dell XPS 12 incelemesi: Bu 4K Infinity Ekranlı tablet, süper bir 2'si 1 arada

Dell XPS 12 incelemesi: Bu 4K Infinity Ekranlı tablet, süper bir 2'si 1 arada

Dell XPS 12 fırsatları

Microsoft sayesinde dünya hibrit Windows tabletlerin potansiyeline uyanıyor.Yüzey Pro 4veYüzey Kitabıve Dell dalgayı aşmak isteyen birkaç şirketten biridir.


PC üreticisi, XPS 12'nin Microsoft'un Tip Kapaklı tabletlerinden ilham aldığını özgürce kabul etti, ancak ilk izlenimlerdeWindows 10cihaz diğerlerinden çok daha fazlasıSurface Proklon.

En son bağlantı seçeneklerinin yanı sıra 4K Infinity Ekran (2'si 1 arada için bir ilk) ve parmaklarınızın böylesine iyi bir zamanı hak etmek için ne yaptıklarını merak etmesini sağlayacak bir klavye içeren XPS 12, en iyi melezler.

XPS 12 Tasarımı

Magnezyum alaşımından üretilen XPS 12, 11,5 inçlik bir tablet parçası ve dizüstü bilgisayar benzeri sağlam bir klavye tabanından oluşur. Tablet parçası, mıknatıslar kullanılarak tabana sabitlenir ve dizüstü bilgisayar modunda kullanmanıza olanak tanır.


Ancak, Surface Pro 4 veya Lenovo'nun aksineIdeaPad Miix 700, arkada destek yoktur, bu nedenle yuvaya takılıyken ekranın açısını ayarlayamaz veya dikey yönde kullanamazsınız. XPS 12'yi bir trende veya uçakta kullanırken bu biraz sınırlayıcıdır - ekranı doğru açıda alamazsınız.

Mıknatıslar genellikle kenetlenmeyi hızlı ve ağrısız hale getirir; ancak sağlam olsa da, dikkatsiz olursanız bağlantı kopabilir. Bağlantı noktalarının daha güvenli hale getirilmesi gerekiyor.


Mıknatıslar ayrıca taşıma için klavyeye düz olarak yerleştirildiğinde tablet parçasını yerinde tutar. Bu şekilde konumlandırıldığında Surface Pro'dan biraz daha ince olsa da, ekranın metal kozasında iyi korunduğu anlamına geliyor.

XPS 12 Özellikleri

XPS 12'nin öne çıkan özelliklerinden biri, 3,840 x 2,160 piksel çözünürlüğe sahip keskin bir 4K Ultra HD dokunmatik panel olan 12,5 inç ekranıdır.


Dell'e göre,% 100 renk gamı ​​doğruluğuna ulaşmak için Sharp'ın Indium galyum Zinc Oxide (IGCZO) panel teknolojisini kullanıyor. Mükemmel ve keskin. Dell şu anda gerçekten bazı süper mobil ekranlara sahip.

Dell'in bu boyutta bir ekranı 11,5 inçlik bir tablete nasıl sığdırdığını merak ediyor olabilirsiniz. Cevap, cihazda kullanılan Infinity Ekran teknolojisinde yatmaktadır.XPS 13ve sol ve sağ çerçeveyi neredeyse sıfıra indiren XPS 15. Dell ayrıca tercih ederseniz 1080p ekranlı XPS 12'yi de sunuyor.

XPS 12 Özellikleri

Surface 3 ve giriş seviyesi Surface Pro 4'te olduğu gibi, XPS 12 de Intel'in fansız Core M işlemcisini kullanıyor. Bu nedenle, Intel'in Core serisi CPU'larını kullanan tabletler kadar güçlü olmasa da, dahili bir fan olmadığında sessiz ve soğuk çalışır.

XPS 12, tüm yapılandırmalarda çift çekirdekli, 1,1 GHz Intel Core m5-6Y57 işlemciyle, 8 GB RAM ve 128 GB veya 256 GB SSD depolama ile yedeklenir. Bu çipin performansına çok hoş bir şekilde şaşırdığımızı söylemeliyiz. Core M tam olarak performans çığlığı atmıyor, ancak oldukça tıknaz görevler gerçekleştirdik ve ikinci bir ekranı oldukça mutlu bir şekilde kullandık (Intel'in entegre HD Graphics 515, XPS 12'nin kendi ekranında veya harici bir Ultra HD monitörde 4K içeriği destekleyebilir).

Tamam, sözgelimi, homurdanma açısından bir Core i5 veya Core i7 ile eşleşmiyor - özellikle Adobe Creative Suite gibi bir yazılım kullanıyorsanız - ancak çoğu görevi yerine getirirken mükemmel bir şekilde mutlu olduğunu göreceksiniz. Sonuçta,Apple Macbookayrıca bir Core m5 işlemci ve aynı entegre Intel grafiklerini kullanır.

Bağlantı cephesinde, XPS 12, 802.11ac ve Bluetooth 4.1 özelliklerine sahiptir. Bağlantı noktalarında, Thunderbolt 3 teknolojisine sahip iki USB C Tipi bağlantı bulunur (biri güç, diğeri USB-C kablo yerleştirme istasyonu için). Kulaklık ve giriş-çıkış bağlantı noktasının yanı sıra tam boyutlu bir SD kart okuyucu ile eşleştirilirler. Kutuda ayrıca bir USB-C - USB-A konektörü de bulunur - kesinlikle kaybetmek istemeyeceğiniz bir aksesuar. Neredeyse her zaman bağlı bırakmak zorunda kaldık.

XPS 12 Kullanılabilirliği

Birkaç yıl önceki ilk hibrit tablet dalgası, küçük tuşlara sahip sıkışık klavyelerden muzdaripti. XPS 12, bir hibrit cihazın aksesuarı üzerinde henüz deneyimlemediğim en rahat klavyelerden birini bir araya getirerek ışık yılı ileride.

Ciklet aralıklı içbükey tuşları, bu kadar kompakt bir cihaz için iyi yerleştirilmiş ve ortaya biraz daldırılmış. Daha da iyisi, ucuz ya da süngerimsi hissetmeden cömert miktarda seyahat ediyorlar.

Bu duygu, bir hibrit tablet aksesuarında hiç deneyimlemediğim bir Lenovo ThinkPad klavyesinde yazmaya benziyor. Elbette, XPS 12'nin dokunmatik ekranıyla etkileşim kurmak için parmaklarınızı kullanabilir veya cam panel üzerine çizim yapmak için Wacom markalı bir kalem (dahil değildir) kullanabilirsiniz.

Pingtwitter kararı

Dell'in diğer yenilenmiş XPS cihazları gibi, XPS 12 de takım elbisesiyle bir partiye gelen bir ofis çalışanına eşdeğerdir - heyecan çığlık atmaz, ancak kesinlikle size iyi vakit geçirme çabası gösterir.

Çabuk manyetik hareketi, onu hızlı ve kolay bir şekilde çıkarmanızı ve rahat klavyesi ile işe koyulmasını sağlar ve piksellerle dolu 4K ekran sayesinde üzerinde yaptığınız her şey muhteşem görünür.

XPS 12'nin tek potansiyel dezavantajı, web'de gezinmek ve elektronik tabloları doldurmak için uygun olan, ancak video düzenleme veya büyük görüntü dosyalarını yeniden boyutlandırma gibi daha yoğun işlemci gerektiren işler için çok uygun olmayabilen içindeki Core M işlemcisidir.

Zaman zaman bu tür bir işi yapmanız gerekse bile, XPS 12 yine de yola çıkmak veya başka bir makinenin yedeği olarak kullanmak için harika bir ikincil cihaz olacaktır.

Yalnızca 4K ekrana sahip ilk 2'si 1 arada tablet olması, Dell XPS 12'yi incelemeye değer kılarak, pürüzsüz yazma eylemini ve çift USB-C bağlantı noktasını kabinin üzerindeki buzlanmaya dönüştürür.ke.

Ayrıca kontrol edinEn iyi 10 Windows 10 dizüstü bilgisayar, tablet ve 2'si 1 arada: sizin için hangisi doğru?